Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak Perseus a jeho matka přišli na Seriphos – How Perseus and His Mother Came to Seriphos

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou za krásného letního dne, kdy se Jak Perseus a jeho matka našli uvězněni na moři. Po náhlé bouři se jejich loď zvrhla a zbylí pasažéři již nebyli naživu. Zachraňující se na malé planině, byli naštěstí zachráněni rybářem z ostrova Seriphos. Ovšem ani na tomto ostrově ještě nečekali naši hrdinové klidné a šťastné dny, neboť setkání s tamní královnou mělo velmi neočekávaný vývoj.

Jak Perseus a jeho matka přišli na Seriphos

Úvod

Bylo jednou jedno chudé království v Řecku, kde král měl pouze jednoho syna – Persea. Jeho matka byla krásná a chytrá, ale bohužel byla vdovou a musela se sama postarat o svého syna. Perseus a jeho matka měli těžkého života. Přestože byli chudí, byli velmi šťastní a milovali se navzájem. Perseus snil o dobrodružství a toužil po tom stát se hrdinou.

Perseova výzva

Jednoho dne se Perseus rozhodl, že se vydá na cestu, aby se stal hrdinou. Byl pevně odhodlán najít způsob, jak své matce zajistit lepší život. Chtěl najít způsob, jak získat bohatství a slávu. Jeho matka byla proti jeho plánu, ale nakonec mu dala požehnání a darovala mu svůj meč. Odpověděla mu takto: „Budeš potřebovat meč, když budeš bojovat s nepřáteli. Nebuď nerozvážný a přemýšlej dvakrát, než se vrhneš do nebezpečí.“

Perseus se vypravil na svou cestu a brzy dorazil na břehy Egejského moře. Cestoval po moři mnoho dní a nacházel se v nebezpečných situacích. Nakonec dorazil na ostrov Seriphos.

Überfall auf Perseus und seine Mutter

Když Perseus a jeho matka přistáli na ostrově Seriphos, byli přepadeni. Byli přepadeni skupinou loupežníků, kteří jim vzali všechny peníze a cennosti. Perseus a jeho matka byli naštěstí zdraví a zachránili se. Avšak Perseus cítil v srdci hněv kvůli události a rozhodl se pomstít.

Setkání s Polydektem

Když Perseus procházel ulicemi města, všimnul si bohatého muže jménem Polydektes. Tento muž byl krutý a chamtivý a vládl nad městem. Perseus se rozhodl, že napadne Polydecta, přestože ho neznal. Chtěl mu odplatit za přepadení, který na něm a na jeho matce spáchali loupežníci.

Polydektes však sídlil v krásném paláci a měl mnoho vojáků, kteří mu sloužili. Perseus si uvědomil, že nebude snadné napadnout tohoto mocného muže. Rozhodl se, že se musí naučit bojovat a zlepšit své schopnosti.

Boj s Medusou

Perseus se rozhodl, že se bude učit bojovat s pomocí královny Amazonky jménem Hippolyta. Amazonská královna mu ukázala mnoho triků a technik boje, ale Perseus měl stále strach. Jednoho dne mu však bohyně Athéna řekla, že by mohl použít k zabití svého cíle hlavu Medusy. Medusa byla obřím hadem se zákeřnými útoky. Avšak když je Medusa zabitá, vypadne z ní malý pták, Pégasos.

Perseus cestoval na východ a dorazil na místo, kde Medusa sídlila. Byl odvážný a zbojníkům ukázal, že nejsou jediní, kteří mají meče. Během boje se snažil vyhýbat se pohledu na Medusin obličej, protože každý, kdo se na něj podíval, ztratil zrak.

Perseus nakonec Medusu porazil a ukradl její hlavu. Byl odvážný a seberozumný, když zvítězil nad mocným hadem.

Cesta zpět na Seriphos

Perseus se vydal na cestu zpět na ostrov Seriphos, aby se pomstil Polydectovi. Cestou se setkal se spoustou nebezpečí, ale nakonec dorazil na ostrov. Když se Perseus setkal s Polydectem, cihla vytvořila záhadný obrazec na zdi, který Polydecta přemohl k smrti.

Perseus se stal hrdinou, který prokázal svou odvahu a schopnosti. Jeho matka byla na něj hrdá a byla šťastná, že se jí syn vrátil zpět. Společně se usadili na ostrově a slavili své vítězství. Perseus se nikdy nezapomněl na svou matku a díky její podpoře a lásce se stal tím, kým byl – hrdinou.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Perseovi a jeho matce nás učí, že odvaha, sebeovládání a láska jsou klíčové vlastnosti, které nás mohou vést k úspěchu. Perseus se vydal na cestu, aby se stal hrdinou a pomohl své matce, a při této cestě potkal mnoho nebezpečí a výzev. Byl odvážný a sebeovládající, když se naučil bojovat a nakonec porazil mocného hada Medusu. Díky láskyplné podpoře své matky se stal hrdinou, který prokázal svoji odvahu a schopnosti. Tato pohádka nás učí, že s odvahou a láskou můžeme v našem životě dosáhnout cílů, a že jsou důležité také trpělivost a sebeovládání při řešení náročných situací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka