Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o žábě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna žába, která žila v malém rybníčku uprostřed lesa. Každý den se probouzela s nadějí, že se jí někdy splní sen a stane se z ní krásná princezna. Tato Pohádka o žábě vypráví příběh o lásce, naději a naplnění snů. Bude žába nakonec proměněna v princeznu a najde si svého prince? Přečtěte si tuto kouzelnou pohádku a zjistěte to sami.
H2: Pohádka o žábě – Když se snížek proměnil v království

H3: Jak to všechno začalo

Dávno dávno dávno, v jednom království plném zelených lesů a krásných pramenů, žil král s královnou a jejich jedinou dcerou princeznou Milenou. Jednoho dne se nad královstvím snesla zima, tak velká, že to bylo jako by celé království uvízlo v ledové krychli. Král se snažil najít způsob, jak zemi rozmrazit a zachránit jeho obyvatele.

Ničeho se však nedočkal, dokud jednoho dne, když procházel královským parkem, nenašel malou zmrzlou žábu. Král se rozhodl, že ji zachrání a přinesl ji do královského hradu. Utekla mu však a zmizela. Krále to rozhodilo, ale nemohl na nic myslet, protože viděl, že národ a jeho rodina trpí.

H3: Změna v království

Jeden den se král vrátil do parku a uviděl, že tam znovu stojí malá zmrzlá žába. Tentokrát ji vzal do hradu a pečlivě se o ni staral. Malá žába se mu začala líbit, stal se z ní jeho společník a přítel.

Pak ale přišla zvláštní změna. Žába se začala přeměňovat, měnit svůj vzhled. Ze žáby se stala krásná žena, která byla vděčná králi za to, že ji zachránil. Král se zamiloval do ní a ona se stala jeho královnou.

Každý ví o tom, že když se dvě osoby poznají, zamilují se a to je skutečná láska, tak se stane něco magického. A také se to stalo. Království se začalo rozmrazovat, zima se rozplynula a všichni obyvatelé začali opět dýchat čerstvým vzduchem.

H3: Královna a její tajemství

Král se svou novou královnou se snažili najít, jak se mohou podílet na rozmrazení království. Královna má velké tajemství, ale nemůže se mu zatím svěřit. Královna však jednoho dne najde knihu o staré magii, kde se dozví o kouzelném kameni, který se nachází na druhé straně království.

Královna se svým doprovodem se vydává na cestu, aby ten kámen našla a přinesla ho zpět do království. Cestou se stane mnoho překážek a nebezpečí, ale oni přežívají. Nakonec se dostanou až ke kameni.

Královna se bojí využít kámen, protože neví, co se stane, ale potřebuje pomoci království. Po chvíli přemýšlení si uvědomuje, že se musí dostat zpět do hradu a kámen tam umístit. Její cesta zpět je náročná a dlouhá, ale konečně dorazí k hradu.

Královna použije kámen a království se rozjasní, jako kdyby přišel jarní sluneční den. Král a královna se radují a děkují svým přátelům a ochráncům z cesty. Poté se král dozví tajemství královny a ví, že tvrdá láska musela skončit láskou skutečnou, aby se království mohlo zachránit.

H2: Jak proměněná žába zachránila království

Celé království se změnilo a bylo plné naděje a přátelství. Král a královna byli šťastní a milovali se, a to bylo bez pochyb, nejkrásnější z krás.

Všichni obyvatelé království si uvědomili, že medzi tím všetkým, co vidíme, je tajomstvom, ktoré môže zachrániť královstvo. A tak znovu získali krásu a harmonii, takže se království proměnilo a dále se rozšiřovalo díky síle lásky a kouzla.

A tak se svislý snížek změnil v království, protože jedna malá žába a láska skutečná dokázala přeměnit všechny zimy na jarní dny.

Ponaučení z Pohádka o žábě

Pohádka o žábě nás učí o síle lásky a přátelství. Král a jeho královna dokázali rozmrazit celé království díky lásce a dobrodružství, při kterém se královna naučila o kouzelném kamenu. Láska mezi králem a královnou změnila nejenom jejich životy, ale i životy všech obyvatel království, které se díky nim proměnilo a naplnilo se nadějí a harmonií. Pohádka ukazuje důležitost pomáhat druhým a nevzdávat se, i když se zdá, že situace je beznadějná. Přátelství a láska mohou skutečně dokázat nemožné a proměnit i tu nejchladnější zimu na jarní den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka