Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Deirdre a její láska k Naoisovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou, za časů velkého krále Conchobara, krásné dívce jménem Deirdre. Její půvab a kouzlo si bezesporu získaly nesčetné uctívání všech, kdo ji měli tu čest spatřit. Avšak, Deirdre nebyla spokojená s dobrou pověstí a pozorností, kterou jí lidé věnovali. Toužila po něčem víc, po pravé lásce, která by ji celou naplnila. A tak začal příběh Deirdre a její lásky k Naoisovi, který se stal jedním z nejroztomilejších příběhů o lásce vůbec.
H2: Příběh Deirdre a její láska k Naoisovi – Tragická pohádka lásky a zrady

H3: Úvod: Deirdre, půvabná dívka s nešťastným osudem

Deirdre byla velmi krásná a chytrá dívka s neobyčejnou schopností předpovídat budoucnost. Narodila se v království Ulster v Irsku, avšak její život byl odsouzen k neštěstí a trápení. Již od narození totiž byla předmětem věštby, podle níž bude způsobem, jakým se narodila, od nejmladšího věku přitahovat muže svým půvabem a k nim se také bude upínat.

H3: Setkání s Naoisem – První láska

Jednoho dne se Deirdre setkala s mladým a krásným bojovníkem jménem Naois. Ani jeden z nich nevěděl, že právě začínají svůj tragický osud. Mezi nimi se okamžitě zrodila hluboká láska, která je provázela celý jejich společný život. Společně odcházeli na tajné schůzky a snili o budoucím společném životě.

H3: Významná role krále Conchobara – Zrada a neúspěšná válka

Království Ulster mělo silného a mocného krále Conchobara, který měl svůj vlastní zájem. Dozvěděl se totiž o Deirdre a její neodolatelné kráse a rozhodl se ji získat pro sebe. Z tohoto důvodu si nechal Deirdre unést a tajně si ji vzal za manželku. Naois se snažil Deirdre zachránit a najal si družinu, aby vtrhli na tajnou schůzku, ale to se mu nepodařilo. Uprchlíci se museli ukrýt v krajině a čelit vojsku krále Conchobara. Bojovali statečně, ale byli nakonec zrazeni a zabiti.

H3: Smrt Deirdre – Návrat do království

Deirdre zůstala sama a ztracená a král Conchobar ji donutil vrátit se do království a stát se jeho manželkou. Sice se mu podařilo získat krásnou a mocnou manželku, ale její srdce mu nikdy nepatřilo. Deirdre tajně toužila po Naoisovi a po smrti svého milovaného se rozhodla odejít ze světa, aby s ním mohla být navždy. A tak ukončila svůj život pomocí vlastní ruky.

H2: Závěr: Tragická pohádka lásky a zrady

Příběh Deirdre a jejího milovaného Naoise je příběhem lásky, zrady a tragického osudu. Je to příběh o tom, že jednou získaná láska zůstává v srdci navždy a že se často trestá za to, co se stalo v minulosti. Pohádka nás učí, že život může být krásný, ale zároveň krutý a nevyzpytatelný.

Ponaučení z pohádky pro děti

Deirdre byla krásná a chytrá dívka s nešťastným osudem. Setkala se s Naoisem, s nímž začala milostný vztah. Král Conchobar se dozvěděl o Deirdre a nepřátelsky přistupoval k Naoisovi. Chtěl si Deirdre vzít pro sebe. Nechal ji tajně unést a vzal si ji za manželku. Neúspěšná válka s Naoisem a jeho bratry skončila jejich smrtí zrazeni králem. Deirdre se musela vrátit zpět do království a stát se manželkou krále. Snažila se zapomenout na Naoise, ale holily se za ním celé její srdce. Nakonec spáchala sebevraždu, aby mohla být s Naoisem navždy. Pohádka nám připomíná, že láska zůstává v našem srdci navždy a že za minulost můžeme být trestáni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka