Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o kohoutkovi a slepičce pracovní list

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Write an intro for a fairy tale about Pohádka o kohoutkovi a slepičce pracovní list in the Czech language
Pohádka o kohoutkovi a slepičce pracovní list

H2: Úvod

Byla jednou jedna slepička jménem Rozi. Rozi byla velmi šikovná slepička a každý den snášela několik vajec. Jednoho dne se Rozi rozhodla, že si najde manžela, který by s ní sdílel její den a pomohl jí s prací.

H3: Setkání s kohoutkem

Rozi se vydala po dvoře a brzy narazila na kohoutka jménem Karel. Karel byl velmi pohledný kohoutek s barevným peřím a velkýma očima. Rozi si uvědomila, že najít takového manžela by bylo velkým štěstím.

H3: Společná práce

Rozi a Karel se brzy stali nejlepšími přáteli. Společně pomáhali s práci na dvoře a udržovali pořádek. Rozi byla velmi spokojená a byla šťastná s Karlem, až málem na vodu.

H3: Konflikt s ostatními

Bohužel, ostatní zvířata na dvoře začala být žárlivá na Rozi a Karla. Rozhořčení nad kohoutkem, který byl tak pohledný a silný, ostatní zvířata se rozhodla, že ho budou omezovat a ničit jeho práci.

H3: Boj proti nespravedlnosti

Rozi nechtěla, aby se jí kohoutek stal obětí nespravedlnosti, tak si předsevzala, že bude za Karla bojovat. Rozhodla se společně s Karlem stavět proti svým nepřátelům. Spolu trénovali a učili se, jak bojovat s ostatními zvířaty.

H3: Vítězství

Po náročném tréninku Rozi a Karel dokázali porazit své nepřátele. Společně pracovali a bojovali proti nepravdě a nespravedlnosti. Rozi byla velmi pyšná na svého manžela Karla, který dokázal otočit situaci a zvítězil.

H2: Závěr

Rozi s Karlem se stali nejlepším týmem na dvoře. Společně dokázali vyhodnotit situace a řešit problémy. Rozi si uvědomila, že je důležité mít přátele, kteří nám v těžkých časech pomohou a vytrhnou nás z nejtěžších situací. Rozi a Karel zůstali nejlepší přátelé a pomáhali ostatním na dvoře, kteří potřebovali jejich pomoc, aby si udrželi krásný a produktivní dům.

Ponaučení z Pohádka o kohoutkovi a slepičce pracovní list

Pohádka o kohoutkovi a slepičce ukazuje důležitost přátelství a spolupráce. Rozi si uvědomila, že nechce být sama a hledala si manžela, s kterým by mohla sdílet svůj život. Poté se seznámila s Kohoutkem jménem Karel, se kterým se stali nejlepšími přáteli a společně bojovali s nespravedlností ostatních zvířat na dvoře. Rozi viděla v Karlovi kvality, které byly potřebné k záchraně spravedlnosti a byla na něj pyšná. Důležitým ponaučením z této pohádky je, že v těžkých dobách je důležité mít přátele, kteří vám pomohou a podpoří vás. Spolupráce a přátelství jsou klíčem k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka