Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o třech kůzlátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kůza, která měla tři kůzlátka. Tyto kůzlátka byla velmi šikovná a zvídavá, ale také velmi naivní. Jednoho dne se rozhodla poslat je na pastvu, ale před tím je varovala před nebezpečím, které na ně číhalo. Přesto se kůzlátka nedokázala odpoutat od svých hravých myšlenek a nevyhnutelně narazila na zlou hrůzovlásku, která chtěla z kůzlátek udělat své oběti. Jak se tři kůzlátka společně dokázala bránit a překonat všechny překážky a zápasy s hrůzovláskou, ukáže naše pohádka o třech kůzlátkách.
H2: Pohádka o třech kůzlátkách – klasická pohádka pro děti

Pohádky jsou oblíbeným zdrojem zábavy pro děti po celém světě. Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek je Pohádka o třech kůzlátkách. Tato pohádka se stala klasikou a dodnes oslovuje děti všech generací.

H3: Zápletka pohádky

Příběh začíná tím, že tři kůzlátka se rozhodnou vydat do lesa na pašu. Chtějí se najíst a užít si krásného dne. Musí však překonat řeku, která je od nich odděluje. Nechtějí jít přes most, protože se jim tam zdá nebezpečné. Raději by přešla řeku po kamenech.

H3: První kůzlátko přechází řeku

První kůzlátko se rozhodne, že přejde řeku jako první. Vyjdá k řece a začne skákat po kamenech. Cestou potká šavlozubého vlka, který se ho chce požrat. První kůzlátko se bojí, ale nevzdává se, skáče a přeskočí na druhý břeh poté, co vlk zmizí.

H3: Druhé kůzlátko přechází řeku

Druhé kůzlátko vidí, že první kůzlátko přešlo řeku, a také se chce dostat na druhý břeh. Vyjde k řece a začne skákat po kamenech. Cestou potká šavlozubého vlka, který ho chce také sežrat. Druhé kůzlátko se obává, ale nevzdává se. Skáče a šikovně přelstí vlka a dostane se na druhý břeh.

H3: Třetí kůzlátko přechází řeku

Třetí kůzlátko je nejmenší, ale nejstatečnější. Vyjde k řece a začne skákat po kamenech. Cestou potká šavlozubého vlka, který ho chce také sežrat. Třetí kůzlátko se nebojí a odhodlaně skáče po kamenech až na druhý břeh.

H3: Konečná část příběhu

Po úspěšném překonání řeky se tři kůzlátka setkají na druhém břehu a společně se vrátí domů. Tam už na ně čeká maminka, která se o ně starala. Tři kůzlátka jsou ráda doma a při večeři si pochutnají na voňavém plátku chleba s máslem.

H2: Poselství pohádky

Tento příběh se nezaměřuje pouze na dobrodružství tří roztomilých kůzlátek. Má také důležitou morální pointu, která ukazuje důležitost odvahy a nebojácnosti při řešení problémů. Děti se učí, že i když jsou malé, mohou dokázat velké věci, pokud mají dostatek odvahy a pevného vztahu k rodině.

H2: Závěr

Pohádka o třech kůzlátkách je nejen krásně napsaným a ilustrovaným příběhem, ale také vynikajícím zdrojem inspirace a učení pro děti po celém světě. Tento příběh se stále vrací, aby nás učil důležité lekce o odvaze, determinaci a vztahu k rodině, a tvoří jednu z mnoha krásných pohádek v dětské literatuře.

Ponaučení z Pohádka o třech kůzlátkách

Pohádka o třech kůzlátkách ukazuje důležitost odvahy a neztrácet hlavu v nebezpečí. Kůzlátka prokázala, že i malé zvířátka mohou dokázat velké věci, když mají dostatek odvahy. Tento příběh také zdůrazňuje, jak důležitý je pevný vztah k rodině, což podporuje pocit bezpečí a úcty k sobě i ostatním. Pohádka o třech kůzlátkách je klasickou českou pohádkou, která dodnes oslovuje děti všech generací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka