Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o rukavici

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka, která se vyprávěla po celé České zemi. Povídala se o rukavici – o bílé, jemné, zlatem protkávané rukavici, která byla dávným dávnem darem královny. Jediné, co se o této rukavici ví, je že štěstí přináší, a tak ji hledali mnozí stateční hrdinové, ovšem ne všichni zůstali naživu. Pohádka o rukavici je napínavý příběh o lásce, síle, bídě a bohatství, o dobrodružstvích, která musel protagonisté podstoupit, aby objevili, kde se rukavice nachází, a o tom, jak se kráska najde svého rytíře a žijí společně šťastně až na věky.
Pohádka o rukavici

Hluboko v lese, kde se stromy sbíhaly, aby si promluvily, žila malá dívka jménem Anna. Byla to chytrá a statečná dívka, ale také velmi líná. Raději by lenošila celý den, než aby pracovala na zahradě, sbírala dřevo nebo pomáhala mamince s vařením.

Jednoho dne, když se Anna tušila, že jí něco chybí, promíchala si kouzelnou směs a začala si vyrábět novou rukavici. Byla to perfektní rukavice, na kterou byla Anna náležitě hrdá.

H2: Když rukavice ožila

Jedné noci se však stalo něco zvláštního. Rukavice, kterou Anna sama vytvořila, začala ožívat. Nejdříve se jen pohnula, ale potom se sama začala pohybovat. Anna byla vyděšená, ale zároveň zvědavá. Co se stane dál?

H3: Rukavice pomáhá Anně

Rukavice se přibližovala k Anně a najednou se objevila na její ruce. Byla to ta největší radost v Annině životě. Rukavice totiž Anna začala pomáhat se všemi pracemi, které jindy odkládala.

Sbírala dřevo, běhal s košíkem na nákupy a dokonce pomáhala v domácnosti. Aby toho nebylo málo, rukavice se naučila i vařit a upratovat. Anna si uvědomila, že rukavice změnila její život úplně.

H2: Když rukavice zmizela

Jednoho dne se však stalo něco zvláštního. Rukavice, která Anna pomáhala s každodenními pracemi, zmizela. Anna ji hledala po celém domě, ale rukavice se prostě neobjevila.

Anna byla zklamaná a smutná. Bez rukavice se všechny práce náhle zdály být nesmírně těžké. Anna neměla žádnou chuť do života, byly to nejtěžší dny v jejím životě.

H3: Rukavice se vrátila

Jednoho dne, když Anna už vzdala veškeré naděje, rukavice se náhle objevila. Anna byla neuvěřitelně šťastná a vděčná. Rukavice se vrátila s tím, že chtěla pomáhat všem lidem v lese.

A tak se stalo, že Anna se stala nejlepší hospodyní v lese a všichni lidé ji obdivovali. A kdyby se rukavice náhodou ztratila znovu, Anna věděla, že ji musí jenom hledat důkladně, protože ví, že rukavice se pro ni vrátí a pomůže jí jakkoliv už bude potřebovat.

Ponaučení z Pohádka o rukavici

Pohádka o rukavici nám přináší poučení o důležitosti práce a odměny za ni. Hlavní hrdinka Anna byla líná a nechtěla pracovat, ale když si vyrobila kouzelnou rukavici, začala se učit hodnotě práce. Rukavice jí totiž pomáhala s každodenními pracemi, které jindy odkládala. Anna se díky tomu stala schopnou hospodyní a získala obdiv lidí v lese.

Nicméně, když rukavice jednoho dne zmizela, Anna ztratila motivaci a byla smutná. Ale když se rukavice vrátila, byla Anna neuvěřitelně šťastná.

Pohádka nás učí, že práce je důležitá a často přináší odměnu. Také nás učí, že když nás něco přestane motivovat, můžeme to najít zpět, pokud budeme hledat a nevzdáváme se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka