Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o podzimním drakovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou podzimního rána, kdy se na nebi objevil obrovský drak. Měl zelená křídla a rudé oči, a když začal být hladový, začal jíst všechny plody a zeleninu, kterou našel. Lidé se báli, že jim drak zkazí sklizeň a proto vyslali svého nejstatečnějšího rytíře, aby s ním bojoval. Avšak rytíř zjistil, že drak není krvavýtvorný a nechtěl ho zabít, ale místo toho se rozhodl najít jiné řešení. A tak se začíná naše pohádka o podzimním drakovi – o směřování k lásce a pochopení mezi rytířem a drakem.
Pohádka o podzimním drakovi: Jak drak pomohl lidem shromáždit sklizeň

Pohádky jsou kouzelné příběhy, které nás baví a inspirovali nás k přemýšlení nad důležitými tématy. Jednou z nejoblíbenějších témat pohádek je příroda a její krása. Na podzim se příroda připravuje na zimu a to přináší mnoho zajímavých příběhů. Jedním z nich je pohádka o podzimním drakovi.

Hlavní postavou této pohádky je drak. Drak je velký a neohrožený tvor, který žije uprostřed hory pokryté barevnými lístky. Drak má velká křídla a mohutný ocas a dokáže s nimi okamžitě změnit směr. Jeho modré a bílé šupiny září v slunci jako křišťály. Drak se na podzim usadí u vody a chrlí z plných plic ohnivé koule. Občas se vyšplhá na kopec a spatří celou krajinu od lesů až po pole.

Jednoho dne se drak probudil a ohlásil na celé okolí, že sbírá zhruba polovinu z každé plodiny. Lidé věděli, že drak byl velmi vážný a že se mu nedá odolat. Rozbrečeli se, protože věděli, že ho ztratí. Když zazněl drakův pokyn, že byl čas sklizně, samozřejmě se všichni chtěli drakovi vyhnout. Ale bez sklizně by zima byla mnohem těžší. Drak chtěl pomoci lidem, a tak jim řekl, jak vlastně mají sklízet.

Lidé poslechli jeho radu a nyní měli úrodu, kterou si mohli ukládat do zásoby na zimu. Drak se stal užitečným kamarádem, což mnozí považovali za zázrak. Lidé věděli, že jsou malí a že jsou drakovi vděční, a tak se rozhodli odměnit ho. Udělali mu ohromnou jídlo, zlato a nápoje.

Drak cítil velkou štěstí a děkoval jim. Lidé se stali pohodovějšími, protože více důvěřovali svým sousedům a všichni si pomáhali. Pohádka o podzimním drakovi ukazuje, že pokud se vrátíme k přírodě a naučíme se spolupracovat s ní, můžeme žít lepší životy a najít štěstí.

Ponaučení z Pohádka o podzimním drakovi

Pohádka o podzimním drakovi ukazuje, jaký význam má spolupráce s přírodou a jak je důležité být vděčný za pomoc druhých. Drak pomohl lidem shromáždit sklizeň a ukázal jim, jak správně sklízet, což ušetřilo mnoho práce a potíží. Lidé se naučili spolupracovat a pomáhat si navzájem, což přispělo k pohodě a štěstí v komunitě. Drak se stal užitečným kamarádem a byl odměněn za svou pomoc. Pohádka nás tedy učí o důležitosti respektování a spolupráce s přírodou a také o důležitosti projevování vděčnosti a ocenění pomoci druhých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka