Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o mrazíkovi ivanovi a nastěnce ke stažení

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v malé vesničce na okraji překrásné české země žil jeden chlapec jménem Ivan. Jeho celé jméno bylo Ivanek, ale jako každý správný klučina, měl raději, když ho volali jen Ivan. Byl to obyčejný kluk se zlatým srdcem a velkým snem stát se hrdinou. A kdo by si myslel, že takový maličký kluk nemůže být hrdinou, začal by se velmi rychle mýlit. Protože toto je příběh o Ivankovi a jeho neuvěřitelném dobrodružství s Mrazíkem a Nastěnkou. Pohádka o Mrazíkovi Ivanovi a Nastěnce ke stažení vám představí neuvěřitelnou cestu Ivana z malého kluka na statečného hrdinu, který dokáže porazit všechny překážky.

Pohádka o Mrazíkovi Ivanovi a Nastěnce

Byla jednou jedna zima a v té zimě se narodil Mrazík Ivan, nejznámější zimní kouzelník, který kromě toho, že s sebou nosil chlad a mráz, měl schopnost proměnit všechno, co se dotkl v led. Jeho srdce bylo zimou zcela ztuhlé a nikdo ho nechtěl mít blízko.

Nastěnka a její matka

Nastěnka byla děvčátko z nedaleké vesnice, jejíž matka se snažila udělat pro svou dceru vše, co je v jejích silách. Jednoho dne, když šly spolu do lesa pro dřevo, se na ně sypal sníh a Nastěnka kvůli zimě a vyčerpání upadla. Vzápětí se objevil Mrazík Ivan a Nastěnce se z nějakého důvodu zdál velmi povědomý. Mrazík se rozhodl, že tentokrát je nezamrzne a zahřál ji svým dechem. Poté ji položil na sníh a zmizel.

Návštěva Mrazíka na vesnici

Po tomto setkání byla Nastěnce Mrazíkova tvář povědomá, ale nemohla si na něj vzpomenout, protože ji viděla jen jednou. Další den se Mrazík objevil na vesnici a překvapivě se všichni lidi nezmrzli, když se ho dotkli. Místo toho se jich dotkl ledovou kouzelnickou hůlkou, což je představilo do neuvěřitelného zimního světa ledových zámků a jezírek.

Nastěnka v ledovém říši

Jednoho dne Mrazíka zavolala Nastěnka do ledového říše, aby mu pomohla najít něco velmi důležitého. Když tam dorazila, překvapil ji ledový zámek, který byl pro ni stvořen. Nastala chvíle, kdy si Nastěnka uvědomila, že Mrazík ji má skutečně rád. S Mrazíkem se brzy stala kamarádkou a chodili spolu na procházky zasněženými lesy. Mrazík jí ukázal spoustu svých kouzel a naučil ji, jak proměňuje všechny věci v led.

Mrazíkovi problémy

Mrazík měl však jeden problém, neuměl přeměnit zpět všechny věci zpět do původního stavu. Protože srdce tohoto kouzelníka bylo naprosto ztuhlé, potřeboval s Nastěnkou učinit něco, aby se jeho srdce rozmrazilo a přestalo být tak mrazivé. Nastěnka mu tedy darovala svou srdeční tepnu, aby se zlepšilo Mrazíkovo zdraví.

Odplata Šípkové Růženky

Mrazík oceněně přijal dárek a dodnes jej má v srdci. Avšak Mrazík měl také odpornou sestru a toho času Šípkovou Růženku. Ta se rozhodla pomstít se Nastěnce, která získala Mrazíkovo srdce. Proto si pozvala Nastěnku na hodně velkou oslavu jarního slunovratu, ale uvěznila ji v ledové pevnosti. Mrazík a ostatní hledali Nastěnkou, ale když konečně přišli ke zrádné ledové pevnosti, bylo tam již příliš pozdě.

Vytržení Nastěnky ze Šípkovské Růženky

Ale když se Mrazík ptal na pravděpodobnost, že Šípková Růženka měla něco našité na své košili, srdce Nastenky začalo rychle tlouct. Mrazík tenkrát donoroval Nastěnce své osypané listy, aby mohla vzpomenout na to, co Šípková Růženka nosila. To jí pomohlo najít malý špendlík, který byl zavěšen na Šípkové Růžence.

Nastěnka odchází z ledového říše

Mrazíkovi se podařilo pomstít se Šípkové Růžence, ale Nastěnce bylo těžké opustit tu ledovou říši. Ale nakonec se rozhodla odjet zpátky domů k matce a doufala v další návštěvu tohoto magického světa.

Závěr

V této pohádce jsme se dostali do světa Mrazíka Ivana a seznámili jsme se s jeho neobyčejnými schopnostmi. Nastěnka byla jediným člověkem, kterého se Mrazík přiblížil. Jeho zimní srdce bylo avšak pomalu tajné a posloužila mu nejen k tomu, aby se pomstil svým nepřátelům, ale také k tomu, aby pomohl lidem, kteří potřebují jeho pomoc.

Ponaučení z Pohádka o mrazíkovi ivanovi a nastěnce ke stažení

V této pohádce jsme se naučili o důležitosti srdečního tepla a toho, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Mrazík Ivan byl původně považován za zlého kouzelníka, ale ukázalo se, že má v sobě i lásku a touží pomáhat druhým. Nastěnka byla statečnou dívkou, která dokázala pomoci Mrazíkovi a ocenila jeho dary. Příběh nám také ukázal, že pomsta není cesta a když se nám udělá něco špatného, neměli bychom se bránit zpětně, ale hledat řešení pomocí lepších cest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka