Krátké české pohádky před spaním pro děti

Krátká pohádka o ježkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden ježek, který žil v hustém lese plném zeleně a květů. Měl ostré štětiny, které mu sloužily jako zbroj proti nebezpečím, která na něj číhala v okolí. Jeho život byl plný dobrodružství a jeho statečnost byla uznávána v celém kraji. Tato krátká pohádka o ježkovi nás zavede do světa magie a fantazie, kde následujeme hrdinská dobrodružství našeho malého ježka a jeho přátel, kteří mu pomáhají překonat všechny překážky na jeho cestě k nekonečné slávě a úspěchu.

Krátká pohádka o ježkovi

Úvod

Byla jednou jeden ježek, který žil v lesích. Jeho domovem byla malá jeskyně, kterou měl poblíž lesa. Ježek byl velice šťastný, protože měl vše, co potřeboval. Měl svůj domeček, v lese ho čekala spousta jídla a navíc měl hodně kamarádů.

Ježkovo dobrodružství

Jednou se ale snažil najít si něco nového a zajímavého k jídlu. Tak se rozhodl prozkoumat i okolí mimo les. Cestou se setkal s veverkou a zajícem. Ti mu řekli, že cesta ven z lesa není vůbec jednoduchá a že by mohl narazit na mnoho nebezpečných situací.

Ježek si ale řekl, že zvládne cestu ven z lesa sám. Tak se vydal na cestu a brzy narazil na řeku. Musel se přes ni dostat, ale neuměl plavat. Naštěstí u řeky potkal mravence, kteří mu nabídli pomoci. Díky nim se mu podařilo překonat řeku.

Po dalších útrapách se mu nakonec podařilo najít velkou louku, kde bylo mnoho ovoce a zeleniny. Ježek se nasytil a byl šťastný, že objevil nové místo k prozkoumání.

Návrat domů

Poté, co se nasytil, se rozhodl vrátit se domů. Cestou narazil na lišku, která mu navrhla spolupráci. Ježek nebyl nikdy velkým fanouškem spolupráce, ale nakonec se rozhodl to zkusit.

Liška mu řekla, že má problém s krysami, které sežraly její vejce. Ježek se k nim vydal a brzy zjistil, že krysy vyhrabávají vejce na hromadu, aby je mohly v klidu sníst. Ježek jim navrhl, aby si hromadu udělaly na jiném místě, daleko od liščího hnízda. Krysy souhlasily a liška byla ježkovi velice vděčná.

Závěr

Ježek se nakonec vrátil do svého domova a zjistil, že byl pryč déle, než si původně myslel. Přesto byl šťastný, že prozkoumal nová místa a pomohl svým přátelům.

Tato pohádka nám ukazuje, že je dobré být opatrný a přemýšlet nad tím, co podstupujeme. A také nám připomíná, že spolupráce s ostatními může být velice užitečná.

Ponaučení z Krátká pohádka o ježkovi

Krátká pohádka o ježkovi vypráví příběh ježka, který se vydal objevovat nová místa mimo les, kde žil. Při cestě se setkal s veverkou, zajícem a mravenci, kteří mu pomohli. Poté, co nalezl novou, plodnou louku, se rozhodl vrátit domů. Na cestě se setkal s liškou, která měla problém s krysami, kteří jí sežraly vejce. Ježek pomohl a navrhl, jak řešit problém. Závěrem se ježek vrátil domů s pocitem, že prozkoumal nová místa a pomohl svým přátelům.

Z této pohádky si můžeme odnést několik důležitých věcí. Jednou z nich je opatrnost a uvážlivost při podnikání nových věcí. Dále to, že spolupráce s ostatními může být velmi užitečná a pomoci nám při řešení problémů. Pohádka také vyjadřuje důležitost udržování dobrých vztahů s našimi přáteli a pomocí jim, když je třeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka