Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o koníkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pěkná Pohádka o koníkovi. Tato pohádka vypráví příběh o malém koníkovi, který se vydal na nebezpečnou cestu, aby zachránil svoji krásnou princeznu. Během cesty se musel potýkat s mnoha překážkami a nebezpečím, ale díky své odvaze, šikovnosti a statečnosti dokázal svou princeznu zachránit a získat si její srdce. Tato pohádka je plná kouzel, dobrodružství a romantiky, která vás zaujme od prvního okamžiku a nikdy vás neopustí.
Pohádka o koníkovi: Krása a síla v jeden den

Úvod
Žili jednou jeden malý hřebeček a jeho matka kdesi tam za lesy. Bezstarostně si užívali každý den a cítili se velmi šťastní spolu. Nicméně, když jeden den přišla bouře, všechno se změnilo. Hřebec se ocitl sám v lese a musel se postarat o sebe.
Hledání své cesty
Hřebec se vydal na cestu, aby našel místo, kam patří. Musel se potýkat s mnoha překážkami, ale přesto nikdy neztratil naději. Prošel mnohými krásnými místy, ale ani jedno se mu nelíbilo natolik, aby tu zůstal. Nakonec dorazil ke krásnému pastvině uprostřed zeleného údolí. Tady si připadal jako doma. Byly zde ovce, krávy, prasata a další koně.
Setkání s princeznou
Jednoho dne se na pastvině objevila princezna. Byla to nejkrásnější dívka, jakou kdy hřebec viděl. Okamžitě se do ní zamiloval, ale zdálo se, že je nedosažitelná. Ta našla upřímnost a krásu v tomto koni. Společně si povídali celé odpoledne o životě, lásce a snadné kráse pastvin.
Síla dobrého srdce
Jednoho dne však princezna zjistila, že ztratila své malého psa. Byla naprosto zoufalá a nevěděla, co má dělat. Hřebec, který si princeznu velmi vážil, se rozhodl jí pomoci. Během několika minut nalezl ztraceného psa v husté trávě. Princezna byla nesmírně vděčná a za to hřebec získal respekt i u krále.
Koncert před králem
Během jednoho dne král uspořádal velký koncert, na kterém měly vystoupit nejlepší koně a jezdci království. Hřebec se toužil na koncert dostat a ukázat svou sílu a krásu. I když byl malý a neznámý, doufal, že zaujme královu dceru a bude doporučen jako nejlepší kůň koncertu. Zpočátku to vypadalo, že to není možné, protože nebyl přijat jako soutěžící. Nicméně, díky své síle, svému dobrému srdci a s láskou ke krásné princezně dokázal přesvědčit krále k tomu, aby se mohl na koncert dostat.
Udělení titulu
Když dorazil den koncertu, hřebec se předvedl v plné kráse a síle. Jezdci i koně byli ohromeni jeho krásou a sílou. Přesvědčil všechny, že i když malý, může mít velké srdce a velkou sílu. Nakonec byl hřebec oceněn titulem nejlepšího koně koncertu a získal si velkou úctu a obdiv nejen od krále, ale od všech přítomných na koncertě. A princezna se do něj zamilovala ještě víc.
Od té doby žil hřebec jako nejslavnější kůň v celém království. Králová mu udělila titul „Král koní“ a dožil se dlouhého a šťastného života plného lásky, slávy a úspěchů. Ačkoli jeho cesta nebyla jednoduchá, dokázal svou sílou a láskou k lidem překonat mnoho překážek.

Ponaučení z Pohádka o koníkovi

Pohádka o koníkovi: Krása a síla v jeden den ukazuje, že i když se ocitnete v těžké situaci, nevzdávejte se a hledejte svou cestu. Hřebec bojoval a hledal místo, kam patří, a nakonec našel svou pastvinu. Ukazuje také, že síla dobrého srdce a upřímnost mohou přinést úspěch a lásku ostatních. Hřebec pomohl princezně s nalezením ztraceného psa a získal si respekt a obdiv krále a ostatních lidí na koncertě. Nakonec byl oceněn titulem nejlepšího koně koncertu a stal se Králem koní. Pohádka nám také ukazuje, že i malé zvíře může mít velký vliv a dokázat velké věci, pokud má sílu, odvahu a upřímnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka