Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o červeném autíčku

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před tím, než se člověk naučil řídit auta, žilo na světě malé a statečné červené autíčko. Bylo to auto neobyčejné, věřilo totiž, že všechno lze dokázat, stačí věřit a nepodlehnout strachu z neznáma. Pojďte se pokochat pohádkou o červeném autíčku a jeho úžasných dobrodružstvích!
Pohádka o červeném autíčku: Bajka o odvaze a přátelství

Hlavní hrdinou této pohádky je malé červené autíčko. Narodilo se v jednom malém městečku a od prvních chvil svého života toužilo po dobrodružství. Chtělo vidět svět a poznat nové lidi. Několikrát se pokusilo utéct, ale vždy se mu to nepodařilo.

Když autíčko dorostlo do postavy, začalo sirkovat s ostatními autíčky. Nebylo však spokojené s obyčejnou jízdou po silnici, chtělo něco více. Jednoho dne se proto rozhodlo, že se vydá na dlouhou cestu do neznáma.

1. Autíčko se vydává na cestu

Sbalilo si pár věcí do kufru a vyrazilo na silnici. Netušilo však, že cesta k dobrodružství bude plná překážek. Hned v první vesnici narazilo na velkého kamionu, který jim zatarasil cestu. Autíčko se však nevzdávalo a po krátkém hledání našlo vedlejší silničku.

2. Setkání s jinými autíčky

Cestou potkalo mnoho dalších autíček. Některá byla starší a moudřejší, jiná se snažila vyrovnat se s novými výzvami stejně jako naše malé červené autíčko. S některými se stalo dokonce kamarády a spolu se vydali na další cestu.

3. Nebezpečí a překážky

Bohužel cesta nebyla vždycky jednoduchá. Autíčko narazilo na rozsáhlé lesy, řeky a hory. Několikrát muselo překonat nebezpečné úseky silnic, na kterých se s ním děsivě houkalo. Nakonec se podařilo překonat všechny překážky a dostat se do města, kde se měli setkat s dalšími kamarády.

4. Pomoc kamarádů

Když se dostalo do města, zjistilo, že jeho kamarádi tam již čekají. Ti mu doporučili, aby zůstalo s nimi a nevyráželo sám dál. Vysvětlili mu, že se na cestě může stát cokoliv a že na jeho cestě bude mnoho dalších překážek.

5. Dobrodružství pokračuje

Autíčko se s těmito slovy nakonec souhlasilo a zůstalo s nimi další den. Pak se však rozhodlo, že na cestě dobrodružství vzdát nechce a vyrazilo dál. Po mnoha dalších kilometrech dorazilo na zcela neznámé území, na kterém se ocitlo tváří v tvář obrovskému mostu.

6. Konfrontace s obrovským mostem

Most byl velmi vysoký a křehký, zdálo se, že by mohl kdykoli spadnout. Autíčko se však nevzdávalo a vydalo se na nebezpečnou cestu přes něj. Několikrát při tom zavřelo oči a utíkalo v panice, ale cítilo, že musí jít dál.

7. Ukončení cesty

Po řadě neustálých nebezpečí, na které narazilo, konečně autíčko dorazilo na místo, kudy chtělo přejít. Uvědomilo si, že ne vždycky je důležitá destinace, ale cesta sama. Cestou se setkalo s novými lidmi a prožilo skvělá dobrodružství.

8. Přátelství a odvaha

Autíčko si uvědomilo, že jeho cesta byla krásná a že se na ní naučilo hodně nových věcí. Získalo nové kamarády a poznalo něco opravdu hodnotného – přátelství a odvahu. Nikdy se nevzdávej a vždy se snaž najít svou vlastní cestu. To je konec pohádky o červeném autíčku.

Ponaučení z Pohádka o červeném autíčku

Tato pohádka o červeném autíčku nás učí o odvažném průzkumu neznámých oblastí světa a o síle přátelství. Hlavní hrdina autíčko touží po dobrodružství a poznání nových lidí, přestože se mu několikrát nedaří utéct z domova. Po mnoha překážkách a nebezpečích, které na své cestě potkává, seznámí se s dalšími autíčky a společně překonávají náročné úseky silnic, řek a hor. V cíli cesty, kdy autíčko konečně překonává obrovský most, si uvědomí, že výsledek není tak důležitý jako samotná cesta a získání nových kamarádů. Pohádka nás vyzývá, abychom se nebáli prozkoumat neznámo a hledali svou vlastní cestu, jakož i být odvážnými a nalézat zdroj síly v přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka