Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o čarodějnici pro děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý kouzelník, který se rozhodl vyprávět neobyčejnou pohádku pro děti. Přestože se jeho přátele snažili přesvědčit, aby se zdržel, tajuplný a nadpřirozený příběh už unikl z jeho věštce a začal se šířit celou zemí. A tak se narodila pohádka o čarodějnici pro děti, která zanechala nevymazatelnou stopu v českých srdcích a dodnes potěší každého milovníka kouzel a fantazie.
H2: Jak se čarodějnice dostala do lesa

H3: Děti z vesnice
Když se slunce schovávalo za kopce a ve vesnici padla tma, shlukly se děti kolem starého přítele, Mistr Hrabal. Byl to moudrý muž s dlouhým šedivým plnovousem, který dětem vyprávěl neuvěřitelné příběhy a legendy o dávných časech a o skrytých tajemstvích lesa.

H3: Čarodějnice
Jednou večer, když děti poslouchaly příběhy, které jim Mistr Hrabal vyprávěl, spatřily v okně divné stíny. Všichni vyběhli ven, aby zjistili, co se děje. Tam stála čarodějnice, s dlouhými křivými nehty a záhadným úsměvem. Byla rozzuřená, že Mistr Hrabal vypráví takové příběhy, které by jí mohli ukázat v špatném světle.

H3: Zázrak
V noci se děti vydaly do lesa, aby našly způsob, jak se čarodějnice zbavit. Cestou potkaly zvířátka, kteří jim pomohli překonat mnoho překážek. Nakonec děti našly zázračnou bylinu, která by mohla čarodějnici oslabit. Dala by jí zpět její magické síly a ona by mohla být zase nebezpečná pro celou vesnici.

H2: Jak se děti zbavily čarodějnice

H3: Nápad
Děti měly nápad, jak se zbavit čarodějnice. Rozhodly se, že připraví léčivou přísadu, která oslabí její kouzla. Začaly sbírat bylinky a přípravu se ujala nejchytřejší ze všech, dívka jménem Zuzana.

H3: Omezený čas
Zuzana však zjistila, že nemají mnoho času. Čarodějnice bylo silná a mohla je brzy najít. Musela být rychlá a připravit přípravek co nejdříve.

H3: Zradil je jeden ze členů vesnice
Když už byli skoro hotovi, zjistili, že jedno z dětí je také kouzelník a varuje čarodějnici o jejich plánu. Čarodějnice se rozhodla, že je mnohem silnější, než si kdy mysleli.

H3: Záchranou byla přátelství
Děti byly zdrcené, ale pak si uvědomily, že tvoří velkou skupinu a že jsou velmi silní, když spolupracují spolu. Díky jejich přátelství a odvaze se jim podařilo čarodějnici porazit. Přípravek byl nakonec dokončen, právě včas, aby se čarodějnice oslabila a odstoupila.

H2: Konec dobrý, všechno dobré

H3: Slavnost
Všichni vesničané se rozhodli, že oslava je na místě. Všechny děti se sešly, aby vzpomínaly na úspěšnou výpravu do lesa. Zuzana byla prezentována jako velká hrdinka, za to, že přišla na geniální nápad, jak porazit čarodějnici.

H3: Znovuzrození lesa
A když se všichni dívali na horu, bylo jasné, že i les byl znovu změněn. Všechno bylo teď zelené a živé. Tohle rozhodně nebyl konec. Byl to začátek nové éry, kdy se lidé učí žít jedni s druhým a s lesy, které jsou jejich domovem.

Ponaučení z Pohádka o čarodějnici pro děti

Z pohádky Jak se čarodějnice dostala do lesa jsme se mohli mnohé naučit. Jednou z nejdůležitějších lekcí je spolupráce a přátelství. Děti z vesnice dokázaly porazit silnou čarodějnici díky tomu, že spolupracovaly ve jménu jednoho cíle. Dále jsme si uvědomili důležitost kreativity a nápadů. Zuzana měla skvělý nápad na přípravek, který čarodějnici oslabil, a díky tomu se podařilo dětem zvítězit. Další lekcí bylo také to, že někdo ve vašem okolí může být zrádcem, ale důležitější je držet pohromadě a důvěřovat si. Nakonec jsme viděli, jak důležitá je ochrana přírody a jak naše jednání ovlivňuje okolní svět. Pohádka nás tedy učí spolupracovat, být kreativní a chránit přírodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka