Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o bagru

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o bagru

Dávno dávno v daleké zemi žil malý a skromný bagr. Jeho jméno bylo Wéka a byl to opravdový všestranník. Díky své obrovské síle dokázal zpracovat i ty nejtěžší kameny a dřevo, a díky své zručnosti a obratnosti mu nikdy nebylo nic příliš obtížné. Jednoho dne se však stalo něco neuvěřitelného, co změnilo Wékovu osud a přineslo mu něco, co by si nikdy nevysnil…

Pohádka o bagru

Úvod

Dlouho, dlouho před naším časem, když lidé ještě neznali stroje, žila v jedné vesničce na kopci rodina krásného modrého bagru. Ten bagr, jaksi jinak než ostatní bagry, měl vroucí srdce a neustále toužil po dobrodružství a poznávání nových horizontů.

Bagr a jeho rodina

Jeho rodiče, dva starší zrzaví bagři, mu vždycky říkali, aby byl spokojen s tím, co má. Že tady na kopci má dost práce a že se nemůže dát nikam jinam. Ale ten modrý bagr v němě byl hluboká touha objevovat svět, potkat nové kamarády a zažít něco nového.

A tak se jednoho dne rozhodl ten modrý bagr překročit hranice svého malého světa a vydat se na cestu. Cestu plnou neznáma a dobrodružství.

Bagr na cestě

Již brzy se podíval do dálky a spatřil nádherné zelené pláně. A tak se rozhodl, vydat se tím směrem. Cestou narážel na různé překážky, strmé kopce, řeky, ale stále se nevzdával a pokračoval dál.

Postupně potkal další stroje, které mu pomohly se přenést přes náročné terény, a získat cenné zkušenosti v řízení a řešení různých problémů.

Bagr v cíli

Nakonec dorazil na konečnou stanici, kde potkal nádherný žlutý bagr a spoustu dalších strojů, kteří žili v tomto novém území. Brzy se stal součástí jejich party a užíval si každý den jako žádný jiný. Seznámil se s novými přáteli, mnoho se naučil a zažil spoustu nezapomenutelných dobrodružství.

Závěr

A tak si ten modrý bagr uvědomil, že jeho touha po dobrodružství a poznání nového mu pomohla najít nový domov a spoustu nových přátel. A když se jednoho dne rozhodl vrátit se na svůj domácí kopce, věděl, že se ve světě strojů stala z něho mnohonásobně zkušenější a moudřejší bagr a že se konečně stal skutečnou hvězdou mezi svými rodáky.

Ponaučení z Pohádka o bagru

Z pohádky o bagru se můžeme poučit, že bychom neměli být spokojení s tím, co máme, ale měli bychom směle vyrazit na dobrodružnou cestu za novými zážitky a poznáním. Také nám ukazuje, že na této cestě se potkáváme s mnoha překážkami, ale pokud nevzdáme a bojujeme dál, můžeme získat cenné zkušenosti a setkat se s novými přáteli. A ačkoliv se někdy můžeme cítit osaměle a cizí, můžeme vždy najít nový domov a najít zde nové štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka