Krátké české pohádky před spaním pro děti

O sněhurce pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v dobách plných kouzel a zázraků, za námi dnešními lesy a horami, ležel království, kde vládla mocná královna. Měla krásnou dceru jménem Sněhurka, kterou měla nadevše ráda. Jenže jednoho dne se královna vdala znovu a nový král byl zákeřný a zlý. Sněhurka se tak ocitla v nebezpečí a musela utéct do lesa, kde na ni čekaly nečekané dobrodružství. To je začátek pohádky o Sněhurce, která nese v sobě poselství o lásce a vítězství dobra nad zlem.
H2 – O Sněhurce Pohádka: Krásná Dívka a Šest Trpaslíků

H3 – Úvod

O sněhurce pohádka je jedna z nejznámějších českých pohádek. Je to klasický příběh o krásné dívce, kterou kvůli závisti a zlobě její zlé nevlastní matky ohrožuje zlo. Ale díky šesti trpaslíkům, kteří se starají o Sněhurčinu ochranu, se příběh končí šťastně. Přečtěte si tuto pohádku a zjistěte, jaká dobrodružství čekají na naši hrdinku!

H3 – 1. Kapitola: Nevlastní Matka a Krásná Dívka

Bylo jednou jedno krásné dítě, jehož kůže byla bílá jako sníh, vlasy tmavé jako opice a rty červené jako krev. Proto jí matka dala jméno Sněhurka. Sněhurka byla velmi pěkná dívka, což způsobovalo obrovskou závist v jejím srdci. Proto se rozhodla Sněhurku trápit a brát jí krásu, aby byla nejkrásnější v zemi.

H3 – 2. Kapitola: Věhlasná Královna

Její zlá nevlastní matka byla věhlasná královna, která se nedokázala spokojit s tím, že je krásná. Musela být nejkrásnější a Sněhurka jí stála v cestě. Jakmile se Sněhurka stala o něco krásnější než ona, rozhodla se, že jí způsobí co nejvíc neštěstí.

H3 – 3. Kapitola: Uvězněná Sněhurka

Tak sněhovou královnu nevlastní matka poslala do lesa a tam ji nechala na pokoji. Nechala ji uvěznit, a aby se nemohla utéct, protože dostala pohár s vodou a knížku, která zůstala zamčená o víkendu. Sněhurčiny svatební šaty visely na věšáku a jen tak tam z nich visely jako decoration.

H3 – 4. Kapitola: Šest Trpaslíků

Sněhurka narazila na malou chatku v lese, ve které žilo šest trpaslíků – Štěstí, Obasenost, Veselí, Jarní Vítr, Naděje a Moudrost. Ti se rozhodli starat se o ni a ochraňovat ji před zlou nevlastní matkou. Sněhurka se stala součástí trpasličí rodiny a učila se připravovat jídlo, uklízet a péct koláče.

H3 – 5. Kapitola: Zlá Matka se Vrací

Poté nevlastní matka zjistila, že Sněhurka stále žije, a vydala se do lesa, aby ji zradila. Vyhrožovala a podvodila šest trpaslíků, aby jí dali Sněhurku. Ale trpaslíci byli připraveni a dokázali ji přemoci, ochránit Sněhurku a z Dlouhou beletrii, kterou dostali k Narodu tri divky učinili pomůcku.

H3 – 6. Kapitola: Krásný Princ

Viděla, jak je Sněhurka krásná, a pokud se nezdá, že by ji chtěla, vystrašeně utíkala zpátky do svého hradu. Sněhurku zachránil krásný princ, který si ji vzal za ženu.

H2 – Závěr

O sněhurce je krásná pohádka, kterou mohou číst děti i dospělí a je plná dobrodružství, nápaditostí a odvahy. Je to příběh o kráse, závisti, podvodech a lásce. Ale také o vítězství dobra nad zlem, o tom, jak pomoci druhým a učinit svět lepším místem. Sněhurka nás učí, že krása může být důležitá, ale dobré srdce a přátelství jsou vždy cennější!

Ponaučení z O sněhurce pohádka

Pohádka o Sněhurce je krásný příběh o kráse, závisti a lásce. Sněhurka, krásná dívka s bílou kůží a tmavými vlasy, byla ohrožována zlou nevlastní matkou, která se nedokázala spokojit s tím, že je krásná. Když se Sněhurka stala o něco krásnější než ona, nevlastní matka ji uvěznila v lese. Tam Sněhurku zachránili šest trpaslíků a ochraňovali ji před zlou nevlastní matkou. Nakonec ji zachránil krásný princ a vzal si ji za ženu. Pohádka nás učí, že krása může být důležitá, ale dobré srdce a přátelství jsou vždy cennější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka