Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ježkovy voči a jiné pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Dávno, dávno v daleké zemi mezi nejvyššími horami a nejhlubšími lesy žil chudý a skromný chlapík jménem Ježek. Jeho velkým snem bylo najít kouzelný poklad a pomoci své rodině z bídy. Jednoho dne se mu podařilo objevit tajemné dveře do říše pohádek, kde se setkal s nevšedními bytostmi a zažil nespočet dobrodružství. Tak začíná příběh Ježkovy voči a jiné pohádky, který vás provede kouzelným světem fantazie a snů.“

Ježkovy voči a jiné pohádky: O neobyčejné síle přátelství

Pohádky jsou součástí našeho dětství, ale i dospělí milují fantazii, kterou přináší. Jednou z nejoblíbenějších pohádek je příběh Ježkův voči a v tomto příběhu bychom se měli poučit o hodnotě opravdového přátelství.

Když se blížil podzim a listí začínalo padat ze stromů, malý ježek Jindra se rozhodl odejít do světa a najít si nová místa k prozkoumání. Chtěl vidět, co všechno se dá objevit za hranicemi svého lesa a tak se vydal na cestu. Během svého putování se setkal s mnoha novými tvory, ale mezi nimi vynikla poznámka o zvláštní síle ježčích očí.

„Jsou schopny vidět naprosto všechno, dokonce mnohem líp než jestřáb,“ říkaly si lišky a zajíci, když se snažili najít odpověď na to, jak se malý ježek ztratil ve svém plánu. Ale Jindrovi nezáleželo na tom, co o něm ostatní tvorové řeknou, chtěl si sám ověřit sílu svých očí.

Když se konečně dostal do nového prostředí, nadšení z postupného odhalování krásného světa ho převálcovalo. Obdivoval stromy, květiny a všechny nové vůně, které lemovali cestu. Ale jakmile se setmělo, zjistil, že neví, kudy by měl jít, aby se vrátil do svého domova. Všechny cesty, které vypadaly slibně, vedly do slepé ulice a Jindra se začal obávat, že se nikdy nepodaří najít svou cestu zpátky.

Ale pak se setkal s želvou Tomášem, který se rád proháněl na slunci a nabídl mu svou pomoc. “Můžu tě odvést na místo, kde spolu bydlíme, a pak ti pomohu najít cestu zpátky,” řekl Tomáš a Jindra rád svolil. Během dlouhého putování želva ukazoval svůj vzděláním o zvířatech a rostlinách, kterými procházeli, ale také se snažil posílit Jindrovu vůli a povzbudit ho, aby neztrácel naději.

Když konečně dorazili do Tomášova domova, byl Ježkův první instinkt poděkovat mu a odejít, jakmile si odpočine. Ale Tomáš mu řekl: “Ježekův výhled je úžasný, ale musí být použit se správným cílem v mysli. Uvidíš, když najdeš to, co hledáš, pochopíš, co tím myslím. Neboj se, pomůžu ti najít cestu.”

Jindra se divil tomuto zajímavému poznatku, ale nechal Tomáše, aby ho vedl dál. Během dalšího putování Tomáš pokračoval v poučování a přitahoval pozornost svými znalostmi a laskavostí.

Když se konečně dočkali města a rozmanitosti vůní a zvuků, Jindra oponoval Tomášovu vědění svými ostrými očima a živou přirozeností. Společně našli spoustu nových přátelství a vytvořili hodně krásných vzpomínek.

A když Jindra pochopil, co Tomáš myslel, když mluvil o správném cíli, viděl něco, co ještě nikdy předtím neviděl. Byla to cesta domů a Jindra si uvědomil, že oprostil své oči od slepoty a Teď viděl cestu, kterou musí jít. A když našel svého způsobu domů, viděl nejen dobře, ale také s novou perspektivou.

Díky jejich přátelství se Jindra naučil mnoho nových věcí a pochopil hlubší význam věci, o níž se většina tvorů jenom dohaduje. Ježekovy oči a síla jeho zraku nebyly jenom úžasným a jedinečným darem, ale byly také mocným nástrojem pro nalezení cesty.

Je to však přátelství, které ho provedlo celou cestou a bez něho Jindra by se nikdy nemohl dostat tam, kde chtěl být. Ježkovy oči by nemohly být použity správně bez Tomášovy moudrosti. Přátelství a důvěra, která mezi nimi rostly, byla klíčem k úspěchu a radosti v životě.

A tak učení příběhu o Ježkových očích a jiné pohádky odráží, že nejvíce ceněné vlastnosti, které máme, jsou ty, které se dají sdílet s ostatními. A nejlepšími vlastnostmi, jaké musíme mají být síla optimistického přístupu a naděje, že vše nakonec dobře dopadne.

Ponaučení z Ježkovy voči a jiné pohádky

Pohádka Ježkovy oči nás učí, že opravdové přátelství je velmi cenné. Hlavní postava, Jindra, se rozhodne opustit svůj les a vydá se objevovat svět. Během své cesty potkává různé zvířata, která obdivují jeho oči, schopné vidět všechno. Když se však setmí, Jindra se ztratí a nemůže najít cestu zpátky domů. Potkává želvu Tomáše, která mu nabízí pomoc a vede ho k sobě domů. Během cesty Tomáš učí Jindru o různých zvířatech a rostlinách, ale i o síle optimismu a naděje. Když se nakonec Jindra vrátí domů, díky přátelství s Tomášem, vidí svět jinak a s novou perspektivou. Pohádka nás učí, že nejdůležitější věci, které máme, jsou ty, které můžeme sdílet s ostatními a že cliché, jako je optimismus a naděje, mohou být klíčem k úspěchu a radosti v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka