Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hry a pohádkové čarování

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka jménem Hry, která vyrůstala v lesním domku se svou babičkou. Hry byla velmi zvídavá a plná přání, ale nikdy se neodvážila splnit své sny. Jednoho dne našla starou knihu plnou kouzel a zaklínadel. Přemýšlela, jaké by bylo pohádkové čarování. Rozhodla se použít záznamy a navštívit magickou říši. Tam se Hry setkala s vílami, trpaslíky a dalšími podivuhodnými bytostmi, ale také jí hrozilo nebezpečí od mocného Černokněžníka. Co se stane dál v této pohádce plné magie a dobrodružství? To se dozvíte v následujících kapitolách!
Hry a pohádkové čarování: Jak se jednou princezna a kouzelník zachránili

Hlavní hrdinky naší pohádky jsou princezna Marie a kouzelník Petr. Oba žili v království podobném našemu, kde se kouzelníci a kouzla považovala za věci, které patří do pohádek. Nicméně, Marie a Petr měli jiný názor. Věřili, že kouzla jsou skutečná, jen se musí naučit, jak je používat v reálném světě.

H2: Princezna Marie a její touha po dobrodružství

Princezna Marie byla něco jako rebel v tomto království. Neměla ráda stereotypy a věřila, že krása a móda nejsou to nejdůležitější, co by se mělo chtít v životě. Toužila po dobrodružství a přemýšlela nad tím, jak by se mohla těmto touhám naplnit. Jednoho dne se rozhodla prozkoumat nedaleký les, který byl zároveň pro místní obyvatele považován za velice nebezpečný.

H3: Kouzelník Petr a jeho moudrost

Kouzelník Petr byl nejen magický, ale také velice moudrý. Věděl, že v každé situaci existuje potenciál pro kouzelnické řešení, i když by to mohlo být považováno za nemožné. Byl jedním z mála, kdo tvrdil, že kouzla jsou reálná a lze je používat v běžném životě. Proto se velice těšil, když se princezna Marie rozhodla prozkoumat les.

H2: Hledání nevěsty pro prince

V této době se král rozhodl, že je čas najít vhodnou nevěstu pro prince. Vydal prohlášení, ve kterém vyzýval všechny dívky v království, aby se pokusily získat princeovo srdce.

H3: Princezna Marie se rozhoduje

Princezna Marie o tomto prohlášení slyšela a byla z toho ne spíše povzbudivána. Bylo jí líto, že se muži v království zajímají pouze o krásu a prázdné modety. Rozhodla se, že udělá experiment. Vyrazila do lesa s kouzelníkem Petrem a vyslovila přání: „Ráda bych poznala muže, který je moudrý, chápavý a vidí svět jinak, než jak ho vidí ostatní muži v království.“

H2: Kletba ve lesním údolí

Cestou lesním údolím narazili na zlého kouzelníka, který je proklel. Celý den se proháněli po lese, aniž by našli únik. Zdálo se, že z propasti nevypadnou a že zůstanou ve věčném zajetí.

H3: Kouzlo laskavého kouzelníka

V tu chvíli se k nim přimotal laskavý kouzelník, který věřil, že existuje kouzlo, které zlomí všechny prokletí. Řekl jim, že musí najít správnou kombinaci kouzel, aby se dostali zpět do svého světa. S pomocí tohoto kouzla se princezna a Petr dostali ven z lesa.

H2: Dobrodružství v pohádkovém světě

Po tomto dobrodružství se princezna a kouzelník rozhodli, že by rádi žili život plný dobrodružství. Společně cestovali po království a hledali další zdroje čarování a kouzel, které by jim pomohly v jejich dobrodružstvích.

H3: Návrat do království

Když se nakonec vrátili do království, nacházeli se v jiném světle. Narazili na spoustu nových přátel a objevili kouzelné zlato, které mohli použít k obnově a opravě svého života. Marie už netoužila po dobrodružství za každou cenu, ale byla si vědoma, že všechny překážky, které musí překonat, pomohou tuto její myšlenku proměnit v realitu.

H3: Jak se princezna a kouzelník zachránili

Příběh princezny Marie a kouzelníka Petra končí šťastně když se nakonec setkali na královském bále s mladým prince, který cítil totéž jako Marie. Zvláštní pocit, utvrzených a dokonalých Eliškou, byl po projetí s Petrem zdej vůhou a jejich radost byla nezměrná. Pravda vyšla na povrch a v jediném okamžiku se Marie dokázala rozhodnout pro mír a změnu. Na rozdíl od konvenčních nápadů si nevzala prince, ale oženila se s Petrem, který jí dodával podporu, kterou potřebovala ku překonání vlastního sebevědomí a sebelásky. Společně se rozhodli pokračovat v objevování magie a vysvobozování mužů z království před nenávistí a nevědomostí.

H2: Závěr

Pohádka princezny Marie a kouzelníka Petra ukazuje, že někdy je potřeba zpochybnit běžné postupy a vzorce, které bývají považovány za samozřejmé. Také ukazuje, že kouzlo a čarování nejsou pouze věci z pohádek, ale mohou být skutečné, když se na ně podíváme s otevřeným srdcem a myslí. Krása a prázdné modety ztrácí význam, když se zaměříme na to, co je důležité opravdu. Přátelství a láska jsou skutečnými zdroji kouzla, které vyhánějí úzkost a obavu, které obvykle vnímáme a které nás provázejí každý den.

Ponaučení z Hry a pohádkové čarování

Pohádka o princezně Marii a kouzelníku Petrovi ukazuje důležitost věřit v magii a kouzla, které lze použít i v běžném životě. Princezna toužila po dobrodružství, které našla s pomocí kouzelníka Petra. Poté, co se setkali s proklínajícím kouzelníkem, nalézají pomoc v laskavém kouzelníkovi a společně se vydávají na cestu po království. Když se princezna María a kouzelník Petr setkají s vlastními překážkami, naučí se důležitosti přátelství a lásky. Nakonec se setkají s mladým princem, jehož cítění se shoduje s Mariiným, a rozhodnou se objevovat další magické zdroje a vysvobozovat muže z království před nevědomostí a nenávistí. Pohádka poukazuje na to, že někdy je potřeba zpochybnit stereotypy a běžné vzorce a zaměřit se na důležité věci v životě, jako jsou přátelství a láska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka