Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hrnečku vař aneb dvě pohádky o hrnečku 10 února

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá hrnečková pohádka, která se odehrála 10. února. Hrneček, hlavní hrdina této pohádky, byl malý, ale odvážný. Tato pohádka má dva příběhy a odehrává se v kouzelném světě, kde hrnky mohou mluvit a plnit přání. Připravte se na dobrodružství plné magie a tajemství, stejně jako mezi hrníčky a dalšími neobvyklými postavami v této kouzelné pohádce.

Hrnečku vař aneb dvě pohádky o hrnečku 10 února

Pohádka o hrnečku

Byla jednou jedna malá hrníčková královna. Žila v krásném zámku a měla všechno, co si jen mohla přát. A přece cítila, že jí něco chybí. Toužila po dobrodružství, ale nikde je nenašla. Až jednoho dne uslyšela podivné zvuky přicházející z kuchyně. Byla zvědavá, co se tam děje, a tak se tam vydala. Viděla hrneček, který se vaří a plní se horkou vodou. Byla nadšená z toho, co viděla, a dospěla k názoru, že právě proto jí v životě něco chybí. Ráda by se sama stala hrnečkem a zažila takové dobrodružství.

Jednoho dne se rozhodla, že hrnečkem bude. Uvědomila si, že cesta ke splnění snu bude velmi náročná, ale rozhodla se, že se jí v žádném případě nevzdá. Tak začala svou cestu za dobrodružstvím.

Po několika dnech putování královna narazila na malou kouzelnici. Ta ji naučila, jak se správně vaří hrnek a jak se s ním zachází. Královna byla šťastná, že se může učit od takové moudré osoby.

Když se vrátila z cesty, chtěla se svými obyvateli podělit o svůj sen. Nejdůležitější bylo najít kritéria pro hodnocení. Královna se rozjela do široka a daleka a sháněla zkušené hodnotitele. Po několika týdnech se jí podařilo najít osm lidí, kteří znali nejlepší hrníčky na světě.

V dalším kroku se rozhodli uspořádat soutěž. Každý z osmi hodnotitelů měl před sebou nádherný hrníček a musel ho ohmatat a zkusit, jak se s ním vaří. Královna hrníčky pečlivě sledovala, sledovala pohyby a hodnotila celou soutěž. Nakonec zvolila vítěze, který byl nejlépe ohodnocen hlavním tvůrcem. Celou cestu také prováděla malá kouzelnice a nechtěla měnit rozhodnutí královny. Byla to opäť jedna z príčin, prečo kráľovné neustále k chodila.

Pohádka o hrnečku 10 února

Byl jeden den a z malé dílny vytáhli krásný hrníček. Hrnel z nejvonějšího porcelánu a jeho barva místy připomínala sluníčko a jindy zase oblaka. To byl nejkrásnější hrníček, jaký měli. Jmenoval se Aleš a byl velice pyšný na to, jak je krásný. Rozsnědla se za ním velká touha být použitý na něco speciálního a tak rychle odešel do kuchařské knihy, aby hledal nějakou speciální nádobu nebo přímo- Významnou událost. Ale nic nebylo nalezeno. Hrnek tedy vyrazil do světa za dobrodružstvím.

Prvně byl poslán do vícezonového kotle, kde se uvařily různé věci. Aleš byl určen na přípravu lahodné polévky. Hrnek byl tak šťastný, protože věděl, že bude použit k něčemu speciálnímu.

Ale najednou se něco zhroutilo a hrnek upadnul. Ztratil svoji krásu, byl rozbitý a doslova zhroucený. Ale potom uslyšel hluboký hlas, který říkal, že to všechno není důležité, že hlavní je, že v něm zůstala polévka. A tak se hrnek rozhodl, že nebude přemýšlet o tom, že je rozbitý, ale že bude rád, že v něm dnes bylo lahodné jídlo.

Aleš byl šťastný a věděl, že bude vždycky použit k něčemu speciálnímu, ať už je celý nebo poškrábaný. Protože jádra jsou důležitější, než jejich povrch.

Toto je příběh o tom, že nezáleží na vnější kráse, ale na tom, co je uvnitř a potom už se postarat o následky.

Ponaučení z Hrnečku vař aneb dvě pohádky o hrnečku 10 února

Hrněčku vař, aneb dvě pohádky o hrnečku, nám ukazuje, jak důležité je hledat dobrodružství ve svém životě. Hlavní hrdinka pohádky si uvědomuje, že jí chybí něco v životě a hledá cestu ke splnění svého snu. Tento sen jí nakonec dovede k cestě za dobrodružstvím, která ji naučí mnoho nových věcí a přinese jí spoustu zážitků.

Druhá pohádka nám ukazuje, že nezáleží na vnější kráse, ale na tom, co je uvnitř. Hrnek, který byl původně nejkrásnější, se nakonec rozpukal a ztratil svůj lesk. Ale důležité bylo pro něj, že v něm zůstala lahodná polévka. Tento příběh nás učí, že to, co je uvnitř, je důležitější než povrchová krása.

Celkově nám tyto pohádky ukazují, jak důležité je hledání vnitřního naplnění, nebytí zaměřeni na vnější hodnoty a být otevřeni novým zážitkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka