Krátké české pohádky před spaním pro děti

Houslové sólo z pohádky radúz a mahulena

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno, v jedné pohádce žili dva mladí lidé, Radúz a Mahulena. Oba byli zamilovaní do sebe, ale osud se jim postavil do cesty. Královský princ se zamiloval do Mahuleny a chtěl ji vzít za ženu. Radúz však nechtěl Mahulenu nechat odejít a tak se rozhodl použít své největší zbraně – své houslové sólo. Toto sólo dokázalo úžasně působit na srdce lidí a Radúz doufal, že to bude stačit k tomu, aby Mahulenu získal zpět. A tak začala epická pohádka plná magie a hudby, kde houslové sólo bylo největší síla vůbec.
Houslové sólo z pohádky Radúz a Mahulena

Dávno, dávno na kraji lesa, žili Radúz a Mahulena. Byli to dva mladí lidé, kteří se velmi milovali a toužili spolu strávit celý život. Jednoho dne se však stalo něco hrozného. Krutý kníže se rozhodl Mahulenu unést a odvést ji do svého hradu. Radúz se nechtěl Mahuleny vzdát a tak se vydal na cestu, aby ji našel.

Cesta byla dlouhá a plná nebezpečí, ale Radúz neztrácel naději. Dospěl až k hradu, kde Mahulenu držel kníže. Pokusil se ji osvobodit, ale byl chycen a uvězněn. Byl zavřen v temné kobce bez naděje na svobodu.

Po několika dnech v zajetí si Radúz uvědomil, že musí najít nějaký způsob, jak uniknout. V rohu kobky našel starou housli a rozhodl se, že se bude učit hrát. Housle byly staré a oprýskané, ale Radúz se s nimi naučil zahrát nádherné houslové sólo.

Jeden den, když Radúz hrál na housle, uslyšel ho kníže. Byl ohromen jeho talentem a rozhodl se, že ho využije. Přivedl Radúze do svého sálu a řekl mu, že bude hrát houslové sólo na jeho svatbě s Mahulenou.

Radúz se rozhodl, že tuto příležitost využije k tomu, aby se Mahulena dostala z knížecího zámku. Během svatby hrál nádherné sólové vystoupení, ale během něj se Mahulena pokusila utéct. Bohužel byla chycena a Radúz si uvědomil, že byl podveden.

Radúz se tedy rozhodl využít svého houslového talentu, aby Mahulenu osvobodil. Další den přišel do sálu a začal hrát nádherné houslové sólo. Kníže byl ohromen jeho hrou a zatímco se soustředil na hudbu, Mahulena se mu podařilo osvobodit.

Radúz a Mahulena spolu utíkali z knížecího zámku, ale byli pronásledováni. Radúz se tedy rozhodl znovu použít svého houslového talentu. Začal hrát nádherné sólo, které mělo moc ukončit pronásledování. Hudba byla tak silná, že všechny pronásledovatele omráčila.

Radúz a Mahulena se vrátili zpět do lesa, kde strávili zbytek svého života spolu. Radúz stále hrál na své housle a byl uznávaný jako nejlepší hráč v celé zemi. Jeho hudba dokázala přinést štěstí a lásku všem, kteří ji slyšeli.

Závěr

Příběh o houslovém sólu z pohádky Radúz a Mahulena ukazuje, jakou sílu má hudba a jaký význam má láska a oddanost. Radúzova touha zachránit Mahulenu a využití svého talentu ukázaly, že se dají překonat i ty nejtěžší překážky. Jeho hudba pak dokázala přinést naději a štěstí nejen jemu, ale i všem ostatním ve světě.

Ponaučení z Houslové sólo z pohádky radúz a mahulena

Pohádka o Radúzovi a Mahuleně ukazuje, jak mocná a důležitá může být láska a oddanost. Radúzova neúnavná cesta, kterou podstoupil, aby zabránil Mahuleninu unesení, ukazuje sílu lásky, která je schopna překonat i ty největší překážky. Jeho schopnost hrát na housle, které mu pomohly osvobodit Mahulenu, a jeho hudba, která dokázala přinést štěstí a naději, ukazují, jak mocnou sílu může mít umění. Radúzova oddanost Mahuleně, kterou chránil před nebezpečím a ztrátil pro ni vše, je inspirativní a ukazuje, jak významná je láska v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka