Krátké české pohádky před spaním pro děti

Cesta Passaconaweye do nebe

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna krásná princezna, která žila v království na konci světa. Její jméno bylo Cesta Passaconaweye, což znamená žena, která vede cestu k nebesům. Žila v blízkosti nejvyšší hory, kde se nacházelo tajemné království nebes, které každý toužil navštívit. A tak začala její neobyčejná cesta plná dobrodružství a magie, která jí přinesla nejen poznání sama sebe, ale také nebeskou lásku.“
H2: Cesta Passaconaweye do nebe: Příběh o cestě za tajemstvím nebeských bran

H3: Zrození Passaconaweye

Byl jednou jeden indiánský kmen na úpatí hor, kde si v klidu žil, lovili, pěstovali plodiny a byli šťastní. Ve stáří žil jeden mudrc a s jeho vědomostmi a moudrostí byli všichni obyvatelé kmenové vesnice velmi pyšní.

Jednoho dne mudrc řekl, že se chce vypravit na tajemnou cestu, aby objevil tajemství nebeských bran. Zanechal své kmenové vesnice a vyrazil na svou dlouhou cestu.

Na cestě potkal mnoho překážek a nebezpečí, ale díky své moudrosti a odhodlání překonal všechny překážky. Dlouho putovat, přes lesy, pole i hory, než nakonec dorazil na konečný cíl.

H3: Cíl cesty

Po dlouhém putování mudrc konečně dorazil k obrovským nebeským branám, které byly tak vysoké, že byly přímo otočené k obloze.

Přes tyto brány byla cesta do nebeské říše. Právě sem se mudrc vydal poznávat tajemství nebeských bran.

H3: Tajemství nebeských bran

Jakmile mudrc překročil práh bran, zjistil, že cesta do nebe nebyla šťastnou a lehkou cestou. Musel se vyrovnat s nepřátelskými duchy a strašidly, kteří byli ochotni zničit každého cizince, který přišel v naději získat vědění.

Díky svým schopnostem a statečnosti však mudrc porazil všechny nepřátele, kteří stáli v jeho cestě.

H3: Vědění

Po vítězství nad svými nepřáteli mudrc objevil tajemství nebeské říše. Šlo o nekonečné množství vědění, které zahrnovalo všechny otázky existence, života a světa.

Mudrc se naučil novou moudrost, kterou přinesl zpět do své kmenové vesnice a se svými spoluobčany se podělil o všechny zápisky a nápady, které si na své cestě zaznamenal.

Díky tomu se kmen stal ještě moudřejším a silnějším. Každodenní úkoly se staly snazšími a komunita se stala víc jednotnou.

H3: Závěr

Příběh Cesta Passaconaweye do nebe ukazuje, že i přes výzvy, které naše cesty mohou nabízet, můžeme nejen získat nové zkušenosti a vědění, ale také ho můžeme sdílet s ostatními a tím sebe a svou komunitu posunout dopředu.

Mějme odvahu dělat kroky směrem k dveřím, které se zdají, že vedou do nicoty. Možná právě tam najdeme tajemství života.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Cesta Passaconaweye do nebe nám dává mnoho lekcí. Mudrc se rozhodl vydat se na tajemnou cestu za poznáním tajemství nebeských bran, což nás učí, že smysl života může být nalezen po dlouhé cestě plné nástrah a překážek.

Mudrc je také ukázkou toho, že s moudrostí a odhodláním můžeme překonat všechny překážky, které nás staví na cestu životem. Po vítězství nad nepřáteli mudrc objevil tajemství nebeské říše a získal mnoho vědění, které nás učí, že každý krok směrem k dveřím může přinést odhalení nového tajemství.

Je také důležité si uvědomit, že sdílení našeho vědění s ostatními může nejen posílit naši komunitu, ale také nás posunout dál v našem osobním růstu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka