Krátké české pohádky před spaním pro děti

Divadélko bubáček pohádka o cestě na hrad

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno v kouzelných krajích, kde se v lese ztrácely cesty a kde řeky mohly mluvit, tam žil Divadélko bubáček. Byl to malý bubáček s červeným kloboučkem, který se věnoval herectví a psaní příběhů. Jednoho dne se rozhodl vydat na cestu na hrad, který byl daleko za lesy, aby tam představil svou novou pohádku. Vydal se na dlouhou a nebezpečnou cestu, plnou překážek a nečekaných setkání. Jak se mu povedlo zdolat všechny překážky a jak dopadla jeho cesta na hrad, to se dozvíte v pohádce Divadélko bubáček – Pohádka o cestě na hrad.
H2: Divadélko Bubáček a Pohádka o Cestě na Hrad

Dobrodružství začalo, když se skupina malých kamarádů rozhodla, že se chtějí vydat na cestu za dobrodružstvím. Rozhodli se, že se vydají na královský hrad, který ležel na druhé straně lesa. Když se připravovali na cestu, najednou se objevil malý bubáček jménem Bubáček. Bubáček jim pověděl o tajemné pohádce, která je vezme přímo na královský hrad. Kamarádi se rozhodli, že tuto cestu s Bubáčkem podniknou a že se nebojí překážek, které se jim budou stavět do cesty.

H3: Cesta Skrz Les

Cesta vedla skrz les, který byl naplněn malými stvořeními, jako jsou veverky, králíci a jezevci. Kamarádi se zpočátku báli, že by mohli být napadeni divokými zvířaty, ale Bubáček jim ukázal, že všichni jsou přátelští a že se nemají čeho bát. Bubáček se ukázal být moudrým průvodcem a vedl je skrz les bez jediného problému.

H3: Vlčí Oči

Když dorazili na okraj lesa, narazili na malou chatku s bílou záclonou. Bubáček jim řekl, že se jedná o domov zlé čarodějnice, která ovládá vlka, který obývá les. Kamarádi věděli, že na čarodějnici a vlka se musí připravit, aby se dokázali ubránit v boji. Rozhodli se, že použijí své míčky jako zbraň a Kája (jeden ze členů skupiny) se ujal role vůdce. Všichni se shromáždili kolem Káji, zatímco Bubáček je vedl k chatce.

H3: Vítězství

Když dorazili ke čarodějnici, okamžitě se připravili na boj. Kamarádi házeli míčky na čarodějnici, která se musela bránit svými kouzly. Bohužel, jednu chvíli se nevěnovali vlku a ten se začal blížit. Bubáček, který měl velké zkušenosti s vlky, okamžitě zaujal roli vlčího kamaráda a vlka odvedl na vedlejší plácek. Když si vlk uvědomil, že má podporu, nebyl proti kamarádům úspěšný. Nakonec se všichni radostně objali.

H3: Královský Hrad

Po vítězství nad čarodějnicí a vlkem, pokračovali kamarádi na cestě na královský hrad. Cesta byla skoro dokonalá a nic jim nebránilo v tom, aby královský hrad navštívili. Když dorazili, bylo nádherné. Hrad byl zlatý a věž byla tak vysoká, že se zdálo, že dosahují ke hvězdám. Kamarádi věděli, že cesta k hradu byla těžká, ale nakonec se přesto setkali s královnou. Byla okouzlující a velmi milá. Slibovala jim, že se zastaví u nich na jejich cestě zpět, což je velmi potěšilo.

H2: Závěr

Když se kamarádi vrátili domů, museli všem vyprávět o svých dobrodružstvích. Každý z nich měl něco nového, co se naučil a zároveň zjistil, jak je důležité mít přátele, kteří vám pomohou v těžkých situacích. Když se vrátili do školy, byli potěšeni, když zjistili, že se celá škola začala zajímat o hru, kterou hráli na své cestě. Rozhodli se, že tuto hru budou hrát pořád a že budou pokračovat v dobrodružstvích, které je čekají v budoucnosti.

Ponaučení z Divadélko bubáček pohádka o cestě na hrad

V pohádce o cestě na hrad se skupina kamarádů vydá na dobrodružnou cestu za královským hradem. Během cesty potkají mnoho překážek, jako čarodějnici a vlka, ale s pomocí průvodce Bubáčka a svých míčků se jim podaří vítězství. Nakonec dorazí na královský hrad, kde se setkají s milou královnou. Kamarádi se naučí důležitostí přátelství a pomoci v těžkých situacích. Pohádka využívá fantazii a pomáhá dětem pochopit význam práce v týmu a spolupráce s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka