Krátké české pohádky před spaním pro děti

Diana strašidelná pohádka pro děti a pro velký

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna princezna jménem Diana, která děsila všechny své poddané. Její královská sídla byla plná temných koutů, prázdných komnat a strašidelných zvuků. Lidé se báli akékoliv se jí přiblížit a nakonec se rozhodli, že už nechtějí mít takovou panovnici. Ale Diana měla svůj důvod pro to, aby se takto chovala. Co ji k tomu vedlo? To se dozvíte v této strašidelné pohádce pro děti i pro dospělé.
H2: Diana, strašidelná pohádka pro děti a pro velké

H3: Nastává noc

Když se spustí tma a v noci se ozývají podivné zvuky, většina lidí raději zůstává doma. Jenže co když se vás jednoho dne rozhodne navštívit strašidlo?

H2: Diana

H3: Popis strašidla

Diana je strašidlo, které se objevuje v obytných domech v noci a velmi se mu líbí dělat lidem překvapení. Vypadá jako bzukotající myš, má sladce vypadající tvář, ale nadmíru zlověstně se směje.

H3: Působení Diane

Nikdo neví, proč se Diana rozhodla navštívit daný dům. Během její návštěvy se zvyšuje napětí uvnitř obytného domu a její strašení je často nezkrotné. Lidé ji slyší v noci bzukotat, vrhat stíny na zdi a pohazovat předměty. Její přítomnost se stává nesnesitelnou.

H2: Příběh

H3: Jak vypadal první den Diane

Jednou se stalo, že se Diana rozhodla navštívit jednu rodinu. Otec, matka a dvě děti žili v obytném domě ve městě. První den to vypadalo, že je to jen nějaký běžný hluk. V noci se ozývaly podivné zvuky, ale nikdo si nevšiml, že by se domem procházel nějaký zlověstný přízrak. Matka pouze řekla, že to pravděpodobně byla myš.

H3: Druhý den Diane

Druhý den se to zvýšilo a začaly se dít podivné věci. Když se rodiče vrátili z práce, nalezli narušenou kuchyňskou linku a všechny talíře roztříštěné z podlahy. Děti byly vyděšené a říkaly, že v noci slyšely vzlykající zvuky a viděly stíny na stěnách.

H3: Třetí den Diane

Třetí den byla situace ještě horší. Diana se nechtěla ukázat, ale všichni cítili, jak je v domě něco zvláštního. Děti se bály, že by mohla něco udělat s jejich hračkami, a tak je schovaly pod postel. Když se v noci probudily, zjistily, že někdo rozhoupal jejich postel a všechny hračky zmizely.

H3: Čtvrtý den Diane

Čtvrtý den rodiče nenašli klíče od domu. Hledali je celou dobu, ale nenašli je nikde. Také zjistili, že Diana byla nejaktivnější v ložnici dcerky. Když se tam šli podívat, zjistili, že tam zmizel podpisový prsten, který tato dívka dostala od své babičky.

H3: Pátý den Diane

Pátý den rodiče vyzvali odborníka na paranormální aktivity. Ten se prošel celým domem a našel signály, že je v domě skutečně nějaké záhadné strašidlo. Aby uklidnili všechny v domě, přislíbili, že najdou způsob, jak Dianu odehnat.

H3: Jak Diana opustila dům

Když se odborník dozvěděl, že Diana se zřejmě přestěhovala do domu sousedů, rozhodl se ji tam vypudit za pomoci vhodných metod. Dianu nakonec z domu odehnali a už se u nich nikdy neobjevila.

H2: Závěr

H3: Poučení z příběhu

Diana, strašidelná pohádka pro děti i pro velké, je zajímavý příběh o tom, co se může stát, když v domě začne být nějaké strašidlo. Příběh má také pozitivní závěr, kdy všechno nakonec dobře dopadlo. Poučením z tohoto příběhu je, že bychom neměli přeceňovat své vlastní možnosti a že bychom vždy měli hledat pomoc u odborníků a nechat si poradit.

Ponaučení z Diana strašidelná pohádka pro děti a pro velký

Pohádka „Diana“ nám ukazuje, jak nebezpečné může být, když se v našem domě objeví strašidlo. Pokud toto strašidlo způsobuje škody a vyvolává neklid v celém domě, je nutné situaci řešit. Nejlepší je obrátit se na odborníky a nechat si poradit, jak se zbavit nevítaného hosta. Je také důležité nebagatelizovat záležitost a hledat řešení co nejdříve. Pohádka nám připomíná, že v noci se často objevují nevysvětlitelné zvuky, ale pokud máme pocit, že náš dům navštěvuje něco zlého, měli bychom to brát vážně a jednat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka