Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ceska pohádka o kočičce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kočička, která se narodila v malé vesničce u lesa. Její jméno bylo Anežka a měla krásnou bílou srst a zelené oči. V této pohádce se dozvíte o úžasných dobrodružstvích, které Anežka prožila na své cestě za štěstím a spokojeností. Připravte se na kouzelnou pohádku plnou magie a naděje – příběh Ceska pohádka o kočičce!

Ceska pohádka o kočičce- Dlouhá zima

Zima na osadě

Na okraji velkého lesa v hluboké sněhové pokrývce ležela malá osada, obklopená mohutnými horami. Všichni obyvatelé trápili velké problémy kvůli dlouhé a brutální zimě. Sníh se přehoupl přes jejich domy a už léta nebylo vidět náznak léta. Občané byli zoufalí a kromě stálých návštěv kostela, hromadné modlitby a betlému, nevěděli, co mají dělat.

Kde začít?

Místní osadníci se snažili najít nějaké řešení na dlouhou zimu. Jeden z nich, starý muž, moudrý a zkušený, navrhl se zeptat kočky, co by dělaly, kdyby se jim tak dlouhá zima nechtěla skončit. Občané překvapeně zírali, když starý muž navrhl kočku, protože bylo všeobecně známo, že kočky jsou sobecké a nejsou ochotné pomoci. Byli si jistí, že kočky byndou na přání plnit pouze své vlastní přání a nebudou chtít pomoci osadě.

Kočka poprvé

Starý muž zanechal všech pochyb a rozhodl se vyslat poselství k místní kočce, aby přišla a pomohla obyvatelům najít řešení na dlouhou zimu. Kočky přišla, ale byla to malá a drobná kočička a nikdo nedoufal, že by mohla být pomoci.

Kouzlo kočky

Kouzlo kočky však bylo větší, než si kdokoli dokázal představit. Kočka se vysvětila a začala práci. Mnoho lidí tvrdilo, že mu kočka vezme dechu, když ji viděla pracovat, jakýchsi magických schopností.

Kočka si utřela nos nad zbytky problémů

Díky kočce se obyvatelé osady naučili tvořit co nejvíce ze své zahrady nebo pole, což bylo obrovským přínosem. Kočka jim ukázala, jak mohou být invencí tvořiví a vyřešit problémy, které jsou tvrdohlavé a ne vždy se dají vyřešit tradičními prostředky. Přestože se sníh neustále hrnul na osadu, obyvatelé nebyli ochotni se vzdát a bojovali, díky kočce a jeho kouzlu, se jim podařilo naleznout řešení a použít je až do konce zimy.

Cos vlastně kočka vypomohla?

Kočka jim ukázala, že nic není beznadějné a že i malé kočky mohou být velkou pomocí a že neexistuje nic, co by nebylo možné vyřešit, pokud existuje vůle do toho vložit maximum úsilí. Tak podařilo se nakonec ovládnout sníh, osada se stala známá, a kočka zůstala v srdcích obyvatel navždy.

Závěr

Hodnota práce kočky a její kouzlo ukázaly občanům, že se vždy najde řešení a odhodlání k tomu. Občané rozeznali pravý význam kočky, její schopnosti a sílu. S její pomocí sami dokázali překonat i nejtvrdší a nejtěžší výzvy a ještě dnes si vzpomínají na kočku, která jim ukázala cestu k úspěšnému překonání zimy.

Ponaučení z Ceska pohádka o kočičce

V pohádce „Kočička – Dlouhá zima“ se občané malé osady trápili kvůli brutálně dlouhé zimě, která zasypala jejich domy sněhovou pokrývkou. Místní starý muž navrhl vyslat poselství k místní kočce, aby jim pomohla najít řešení na zimu. Kočka přišla a začala pracovat a její kouzelné schopnosti pomohly obyvatelům osady naučit se tvořit co nejvíce ze své zahrady nebo pole a vyřešit problémy, které jsou tvrdohlavé a ne vždy se dají vyřešit tradičními prostředky. Kočka ukázala, že nic není beznadějné a že i malé kočky mohou být velkou pomocí, pokud existuje vůle do toho vložit maximum úsilí. Občané rozeznali pravý význam kočky, její schopnosti a sílu, a s její pomocí dokázali překonat i nejtvrdší a nejtěžší výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka