Krátké české pohádky před spaním pro děti

Básnička o papírovém drakovi pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před mnoha lety, v jedné malé vesničce uprostřed lesů, se odehrávala báječná pohádka o papírovém drakovi. Tato krásná příběhová příhoda je propletena magií, dobrodružstvím a touhou po svobodě, což je skvělá inspirace pro všechny, kteří milují fantazii a romantiku. Tak co takhle si dnes popovídat o této nádherné pohádce plné radosti, trápení a lásky?
H2: Básnička o Papírovém Drakovi
H3: Jak vznikl papírový drak

Byla jednou jedna malá holčička, která uprostřed noci nemohla usnout. Rozhlížela se po svém pokoji a najednou v rohu zpozorovala krásný kus papíru. Měla nápad a začala řezat a skládat, co ji jen napadlo. Nakonec z něj vytvořila nádherného papírového draka. Ten krásně létal a dělal jí společnost celou noc.

H2: Papírový drak v akci
H3: Malá holčička a její tajné dobrodružství

Další den si holčička myslela, že by mohla ukázat svůj papírový drak kamarádům ve škole. Byla moc pyšná na to, co vytvořila. Jenže kamarádi se zasmáli a řekli jí, že ten drak je k ničemu. Holčička byla smutná, ale nedala se. Ona ví, že ten drak je skvělý a musí to dokázat. Po škole se tajně vydala na louku za městem, kde se konala velká soutěž papírových draků.

H2: Soutěž začíná
H3: Holčička jako skutečný vítěz

Když holčička dorazila, byla unavená, ale nevzdala se. Vzala svého papírového draka a ukázala ho s úsměvem porotcům. Porotci byli ohromeni. To, co vyrobila, bylo nádherné. Papírový drak byl obrovský a jeho barvy byly světlé a živé. Byl to skutečný klenot mezi dalšími soutěžícími.

H2: Vítězství!
H3: Šťastný konec

Chvíli to trvalo, ale když porotci odevzdali ocenění, náš krasavec papírový drak si odnesl první místo. Holčička byla neuvěřitelně šťastná. Teď ví, že i když ostatní lidé nerozumí vašemu snu, je důležité nepodlehnout negativitě. Když si stojíte za svým a děláte to, co vás baví, dříve nebo později se vám to vrátí. Verme se v sebe!

Ponaučení z Básnička o papírovém drakovi pohádka

Básnička o Papírovém Drakovi nás učí, že je důležité stát si za svým a nedat se odradit negativním názorům. Holčička sice narazila na posměch svých kamarádů, ale stále věřila, že její papírový drak je skvělý. A to se nakonec ukázalo jako pravda, když si odnesl první místo v soutěži papírových draků. Básnička nás také učí, že když děláme to, co nás baví a stojíme si za svým, dříve nebo později se nám to vrátí a budeme šťastní. Proto bychom měli verit sami v sebe a nenechat se ovlivňovat negativními lidmi a jejich názory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka