Krátké české pohádky před spaním pro děti

Barborka a vítek pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Na samém okraji lesa stála malá chaloupka, kde žila malá dívka jménem Barborka. Byla to nenápadná a pokorná děvčátka, která však měla v sobě něco zvláštního. To zvláštní se objevilo, když se jednoho dne ocitla tváří v tvář Vítkovi, tajemnému pohádkovému bytosti. A tak začala neuvěřitelná dobrodružství, plná kouzel a nebezpečí, která změní život Barborky na věky věků.“
Translation: „On the edge of the forest stood a small cottage where a little girl named Barborka lived. She was an unassuming and humble girl, but there was something special about her. That special quality revealed itself when she came face to face with Vítek, a mysterious fairy tale creature. And so began an incredible adventure full of magic and danger that would change Barborka’s life forever.“
H2: Barborka a vítek pohádka – jeden z nejkrásnějších příběhů předaných z generace na generaci

Všichni jsme určitě slyšeli o pohádkách jako o Třech malých prasátkách nebo O Císařovi pekaři a pekařovi císaři, ale mnoho lidí neví o krásné pohádce zvané Barborka a vítek. Tato příběh se v češtině traduje z generace na generaci a má neuvěřitelně bohatou historii.

H3: Zrození Barborky a Vítka

Barborka a Vítek byli deti z prostého venkovského rolnického prostředí. Barborka byla krásná dívka, jejíž kolem se točily obzvláště všichni mladí hoši v okolí. Vítka, na druhé straně, považovali mnozí za poměrně zvláštního, protože byl menší a chodil s mírným kulháním.

Neměli nikdy lehký život, ale byli velmi šťastní spolu. Barborka a Vítek byli neuvěřitelně blízcí a stáli si vždy navzájem.

H3: První setkání

Jednoho dne Barborka a Vítek šli spolu po lesní cestě. Když prošli kolem starého dubu, zjistili, že se ztratili. Ani jedno z nich nevědělo, jak se vrátit domů, a tak spolu nemohli najít cestu. Oba byli hladoví a unavení, ale nenechali se odradit a pokračovali dál.

H3: Zklamání

Po nějaké době se dostali k chatrči, v níž bylo bílo a kde se dalo objevit to, co najde každý, když přijde do baru, řekněme sáhněte na stole pro svůj mobil a zjistíte, že jste ho tam nechali. Barborka se natěšeně rozběhla k dveřím, aby je otevřela, ale chvíli trvalo, než se je podařilo polopatě vyloudit z pod pláště!!! Naštvaně zvolala „To je všechno co se tu nachází?“, myslící si, že někoho nevidí.

H3: Pomoc od víly

Když vcházela zpátky do chatrče, zaslechla hlasné kroupy, a tak zavřela dveře. Brzy se rozbouřila bouře a Barborka se začala bát, že zůstanou v chatrči navždy. V tom okamžiku se však v chatrči objevil zářící svit.

Víla se přiblížila k Barborce a Vítkovi a nabídla jim pomoc. Řekla jim, že existuje jediný způsob, jak se dozvědět, jak se dostat ven z chatrče. Musí se konat velký závod a vítěz bude vědět cestu ven.

H3: Závod

Barborka a Vítek se rozhodli, že se závodu zúčastní. Závod byl náročný a obtížný, ale Barborka se nevzdávala. Na konci závodu se vydala po posledním kopci a spatřila cíl. Vítka však neviděla a bála se, že se mu něco stalo.

Nakonec společně na cílové rovince zjistili, že závod nebyl o tom, kdo je rychlejší nebo kdo dokáže zvítězit, ale o tom, jak si mohou pomoci a spolupracovat. Barborka si uvědomila, že nejlepší věcí na světě je mít kamarády a Vítek se cítil úplným novým člověkem.

H2: Závěr

Barborka a Vítek jsou dnes příkladem toho, co se stane, když se dva lidé spojí a navzájem si pomáhají. Tato úžasná česká pohádka nás učí, že je důležité mít velké srdce a pomáhat těm, kteří nás potřebují, protože pomoc je cestou ke štěstí.

Ponaučení z Barborka a vítek pohádka

Pohádka Barborka a Vítek je jedním z nejkrásnějších českých příběhů, který se vzájemné pomoci a spolupráci dětí učí důležité lekce pro život. Barborka a Vítek byli dětmi z chudé rolnické rodiny, kteří se spolu velmi těšili na život a navzájem se podporovali. Když se jednoho dne ztratili v lese a ocitli se v chatrči, která nebyla moc pohostinná, víla je naučila, že jediný způsob, jak se dostat domů, je vyhrát těžký závod. Během závodu se děti naučili spolupracovat a pomáhat si navzájem a poznali, že nejlepší věcí na světě je mít kamarády. Tato pohádka nás učí, že pomáhat ostatním je cestou ke štěstí a že pomoci druhému je důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka