Krátké české pohádky před spaním pro děti

Ali baba a jiné pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Když se řekne „Tisíc a jedna noc“, mnohým z nás se vybaví příběh Ali Baby a tajemných 40 loupežníků. Tato pohádka, stejně jako mnoho jiných, se stala nedílnou součástí naší kultury a oslovuje jak dospělé, tak i malé posluchače. Povídky plné dobrodružství, kouzel a zázraků nás zavedou do světa, kde neexistují hranice fantazie a každý sen se může stát skutečností. V tomto kouzelném světě se potkáváme s neobvyklými postavami a tajemnými místy. Nyní vás tedy pozveme na cestu za zmíněným Ali Babou a do dalších pohádkových kouzelných koutů.“

Ali Baba a jiné pohádky – Dlouhá pohádka s SEO optimalizací

Vyprávěl se za dávných časů příběh o chudém kožešníkovi jménem Ali Baba, který se svou ženou žili v malé chatrči u okraje pouště. Jednoho dne, když Ali Baba sbíral dřevo, narazil na skupinu loupežníků, kteří se schovávali v podzemní jeskyni. Tito loupežníci shromažďovali poklady ze svých kořistí a používali k odemykání vchodu do jeskyně kouzelné zaklínadlo.

Kouzelná slova

Ali Baba se snažil přijít na slova, která loupežníci používali k odemykání dveří jeskyně. Nakonec se mu to podařilo a tajemství sdělil své manželce. Jejich radost však brzy skončila, když se poradili s bratrem Ali Baby, Kasimem. Ten se rozhodl k jeskyni vydat a unést bohatství pro sebe. Bohužel však zapomněl na kouzelná slova a padl kořisti loupežníků do rukou.

Alibaba a loupežníci

Ali Baba se rozhodl pomoci svému bratrovi a vypravil se k jeskyni. Po opakovaném opakování kouzelných slov se mu podařilo dveře otevřít a dostat se dovnitř. Zde však natrefil na zkažené ovoce a zvyšky jídla, kterými se loupežníci živili. Naštěstí se mu podařilo najít pytle s poklady, které později přenesl do své chatrče. Brzy se však zjistilo, že loupežníci zjistili ztrátu a Kasima zajali a rozsekali na kousíčky.

Objevení nového světa

Ali Baba a jeho manželka se však nenechali odradit a rozhodli se prozkoumat další kus lessu, který byl ukryt v poušti. Zde narazili na čarodějku, která jim nabídla pomoc. Pomocí kouzelné lampy se jim podařilo překonat nebezpečné pasti a získat pytel s poklady. Uvědomili si, že vedle loupežníků existuje i jiný svět, který je plný nevšedních objevů.

Zrození nové legendy

Ali Baba se stal slavným po celé zemi díky své statečnosti a odvaze. Lidé se snažili napodobovat jeho příklad a rozhodli se také dobýt nové území a získat poklady. Další generace se však pouze děsili a naslouchali legendám o zlatých jablkách a jiných bohatstvích, které stále čekají na objevení.

Tak skončila pohádka o Ali Babovi a jiné pohádky čekají na objevení nových hrdinů, kteří budou bojovat za spravedlnost a odvahu.

Ponaučení z Ali baba a jiné pohádky

Pohádka o Ali Babovi učí, že odvaha, chytrost a přemýšlivost jsou klíčové vlastnosti pro úspěch. Ali Baba nalezne tajemství zaklínadla a díky tomu se mu podaří nalézt poklad, avšak jeho chytrost a statečnost nejde bez rizika, protože jeho bratr je nakonec zajat a zabit loupežníky. Ali Baba se rozhodne pokračovat v hledání dalšího bohatství a toto dobrodružství mu umožní objevit nový svět, který může být plný nevšedních objevů. Pohádka ukazuje, že člověk může dosáhnout úspěchu, pokud má odvahu a přemýšlivost a je ochoten riskovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka