Krátké české pohádky před spaním pro děti

Synové přísahají svému umírajícímu otci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před dneškem, v království daleko daleko za horami, žil statečný a moudrý král se svými třemi dcerami. Jednoho dne však král zákeřně onemocněl a jeho smrt se zdála být nevyhnutelnou. Synové předchozího krále byli nevrlí a sobečtí a nechtěli se ujmout vlády nad královstvím. Tak král na své smrtelné posteli přivolal své tři dcery a položil jim výzvu. „Synové nikdy nebudou schopni být spravedlivými králi, ale vy tři máte všechny kvality, které jsou pro dobrou vládu nezbytné. Přísahám vám svoji poslední modlitbou, že budete vládnout s láskou a moudrostí a že ochráníte naše království před zlem.“ Tak začíná pohádka o Synové přísahají svému umírajícímu otci, která nás provede dobrodružstvím plným lásky, odvahy a dobra proti zlu.

Synové přísahají svému umírajícímu otci

Once upon a time in the kingdom of Czechia

Bylo to v království naší vlasti, kde žili tři synové. Tito bratři byli velmi silní a šikovní. Byli to dobří a stateční muži, kteří si vždy stáli za svými blízkými. V tu dobu se jejich otec stal velmi nemocným. Věděl, že jeho konec se blíží a chtěl, aby jeho synové složili slavnostní přísahu. Pověděl jim o tom, že chtěl by vidět, jak se budou vzájemně podporovat a stát si za svými slovy.

The Oath

Bratři se snažili učinit to, co chtěl jejich otec a tak složili slavnostní přísahu, že se budou navzájem chránit a pomáhat si. Řekli si, že se nevzdají a budou spolu i v dobách nejtěžších zkoušek. Otec byl velmi hrdý na své syny a přál si, aby je mohl vidět spolu, jak se cítí šťastní a spokojení.

The Journey

Jednoho dne se otec rozhodl, že navštíví svého starého přítele v sousedním království. Požádal tedy své syny, aby ho doprovodili na cestě. Oni mu rádi vyhověli, sminuli kabáty a vydali se na cestu. Cesta nebyla vůbec jednoduchá, museli překonat pevninské poměry a překonat rokle a řeky. Stejně tak museli přeřídit s nepříjemnými hmyzem a nebezpečnými zvířaty. Ale bratři se navzájem chránili a pomáhali si, takže cesta vypadala jednodušší než byla.

Betrayal

Velké neštěstí však čekalo na tak dobré a silné bratry. Jednoho dne si otec přál, aby se cítil trochu zdravější, a proto si přál, aby se koupal v blízké řece. Synové jej nechali ve svém stanu a zatím se odebrali na lov. Ne však dlouho a zrádný loupežník se jim dostal do cesty. Tehdy bratři viděli, že loupežník má přímo u sebe věci jejich otce. Okamžitě ucítili podezření a věděli, že otce vykradl. Rychle se vrátili ke stanu a zjistili, že otec byl unesen. Hledali ho celé dny, ale nemohli ho najít.

The Rescue

To však nebylo všechno. Bratři se rozhodli pomstít na zrádném loupežníkovi. Vydali se na jeho stopu a našli jeho skrýš celou krví a pachem. Bojovali proti loupežníkovi a s pomocí své síly a odvahy zvítězili. Našli otcovy věci a také ho zachránili. Když se otec přišel k sobě, byl velmi šťastný a vděčný. Díky své silné a statečné rodině se cítil bezpečně a chráněně.

Happy Ending

Bratři cítili velkou radost a štěstí, že mohou slavnostně přísahat svému otci, že budou vždy chránit a pomáhat si. Byli to skutečně silní bratři, kteří se ztotožňovali s tím, co řekli. Jejich otec byl velmi hrdý na své syny a díky tomu, že byli spolu, se cítil šťastný a spokojený. Bratři to také věděli a tak věděli, že budou vždy spolu a budou si navzájem důvěřovat. A tak jim jejich otec řekl: „Miluji tě všechny, mou silnou a statečnou rodinu, a vím, že budete úspěšní ve všem, co si přejete.“ A tak příběh o třech silných bratrech, kteří přísahali svému umírajícímu otci, skončil šťastně a uspokojivě.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh o třech silných a statečných bratrech, kteří složili slavnostní přísahu svému umírajícímu otci, má poučení, že rodina je základem pevného a silného vztahu. Bratři si navzájem pomáhali a chránili se, i když je jejich cesta vedla přes nástrahy. Když však otce unesl zrádný loupežník, bratři projevili svou vášeň a odvahu, aby jej zachránili. Díky jejich pevnému a spolehlivému vztahu se jim podařilo porazit loupežníka a zachránit otce. Z toho můžeme pochopit, že rodinný vztah je velmi silný a vyžaduje pevnou soudržnost, čímž je vytvořeno bezpečné a harmonické prostředí pro celou rodinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka