Krátké české pohádky před spaním pro děti

3 minutové pohádky o zvířátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou za rána se probudilo slunce na nebi a v lese se všechno rozzářilo. Střevlík už měl nachystanou snídani, Zajíc trénoval skoky přes stromy a Veverka se sbírala na houby. Ovšem, ani jedno z těchto malých zvířátek netušilo, co se jejich dobrodružstvím stane. Ta den totiž byl plný magie, tajemství a neuvěřitelných překážek, které jim přinesou tři zcela odlišné 3-minutové pohádky. Připravte se, dámy a pánové, na to, že budete svědky napínavých příběhu o odvaze, pohromách, ale i o lásce, které zažijí malá zvířátka v lese.

H2: 3 Minutové Pohádky o Zvířátkách

H3: Kocour a Myška

Byla jednou jedna myška, která se stále bála, že ji kocour uloví a sní. Jednou se vydala na cestu, když potkala kocoura. Myslela si, že se chce jen s ní kamarádit, ale kocour ji chtěl ulovit. Myška okamžitě odběhla a kocour ji následoval. Myška se snažila utéct, ale kocour ji nakonec dostihl. Snažil se ji pochopit, ale myška mu nedůvěřovala. Nakonec se ale rozhodla, že kocourovi dá šanci a stali se spolu přáteli.

H3: Veverka a Oříšek

V lese žila malá veverka, která si velmi přála najít oříšek. Každý den se snažila hledat, ale nikdy se jí to nepodařilo. Jednou se jí podařilo najít strom s mnoha oříšky, ale byl moc vysoký. Veverka začala plakat, ale potom přiletěla volavka a nabídla jí, že jí oříšek donese. Veverka byla moc šťastná a tak se volavka vydala na cestu. Po dlouhé cestě se jí podařilo najít oříšek a donést ho veverce. Obě zvířátka se stala přáteli a byli rádi, že si mohou pomáhat.

H3: Pes a Kočka

Byli jednou dva zvířátka, pes a kočka, kteří se nesnášeli. Pes si myslel, že kočka není nic než zloděj, zatímco kočka si o psu myslela, že je to jen hloupý chlapík. Jednou se však oba zvířátky ocitli v nesnázích, když se dostali do nebezpečí. Pes a kočka si uvědomili, že jediným způsobem, jak se zachránit, je spolupracovat. A tak spolu týden bojovali, dokud se jim nakonec nepodařilo dostat se ven. Od té doby se pes a kočka stali nejlepšími přáteli a byli rádi, že si mohou spolu hrát a cestovat.

H2: Závěr

3 Minutové Pohádky o Zvířátkách jsou plné příběhů o vztazích mezi zvířátky. Každý příběh ukazuje, jak důležité je pro spokojený život spolupracovat a pomáhat si navzájem. Tyto pohádky mohou být poučné pro děti i dospělé a mohou je inspirovat k tomu, aby se snažili být lepšími a přátelštějšími lidmi.

Ponaučení z 3 minutové pohádky o zvířátkách

Tři Minutové pohádky o zvířátkách přinášejí příběhy, které nás učí, jak je důležité spolupracovat a pomáhat si navzájem. V příběhu o myšce a kocourovi se myška musela naučit důvěřovat kocourovi, a tím se ukázalo, že můžou být nerozluční přátelé. Ve druhém příběhu se nejprve zdálo, že malá veverka nikdy nenajde oříšek, ale s pomocí volavky se jí to nakonec podařilo. V posledním příběhu se pes a kočka musí naučit pracovat společně, aby se zachránili z nebezpečné situace. Tyto pohádky nás učí, jak se můžeme naučit spolupracovat, pomáhat si navzájem a být přátelští.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka