Krátké české pohádky před spaním pro děti

Vlk a Kůň

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Za sedmi horami a za sedmi řekami se kdysi dávno odehrávala neuvěřitelná pohádka. Ta vyprávěla příběh o Vlkovi a Koni, kteří se potkali v nejhlubším lese a okamžitě si padli do oka. Přestože byli úplně odlišní, dokázali spolu překonat každou překážku a stát se nejlepšími přáteli. Tato věrná dvojice prožila mnoho dobrodružství a dokázala svou poutavou povahu zachovat až do dneška.“
H2: Vlk a Kůň – Kde všechno začalo
Bylo jednou jedno malé místo, kde žili dvě zvířata, Vlk a Kůň. Žili vedle sebe v harmonii, dělili se o jídlo a neustále si pomáhali. Vlk pečoval o Kůň, když byl unavený, a Kůň nosil Vlku plodiny, které nenašel na loveckých cestách.

H3: Víra, naděje a láska
Vlk a Kůň byli nejen přáteli, ale měli také silné pouto. Byli to nejlepší kamarádi, kteří si plně důvěřovali. Byla to věrnost a láska, které je držely pohromadě. Nikdo nemohl rozebrat jejich pouto, protože bylo tak silné, že nic nemohlo zničit jejich přátelství. Věděli, že když budou spolu, nic nezastaví jejich sílu a vůli bojovat proti všemu.

H3: Prokletí bílého vlaštovky a proroctví
Jednoho dne se na obloze objevila bílá vlaštovka, která pronesla proroctví, že zvířata ukamení modrá bouře. Slyšel to každý, ale nikdo nevěděl, co to znamená. Kůň a Vlk se snažili za každou cenu zjistit, co to znamená.

H3: Hledání odpovědí
Vydali se na cestu, aby zjistili, co jim osud připravil. Během své cesty se setkali s různými zvířaty a ptali se jich na proroctví bílé vlaštovky. Nikdo nedokázal poradit, co by to mohlo znamenat. Vlk a Kůň nevzdávali, a tak pokračovali dál. Nakonec se dostali k modrému vodopádu, kde stála babička, která jim mohla pomoci rozluštit proroctví.

H3: Rozluštění proroctví
Babička řekla, že modrá bouře přijde, když zvířata ztratí důvěru. Také jim sdělila, že jedinou cestou k odvrácení tohoto osudu je láska a víra. Musí věřit v to, že i když se zdá, že je vše ztraceno, stále se dá nějakým způsobem najít cesta ven.

H3: Osudný den
Po návrat zpět do svého sídla Vlk a Kůň cítili, že se něco děje. Modrá bouře přicházela. Lidé a zvířata dříve žijící vedle sebe v míru se začaly hádat a bojovat. Zvířata se vzdávala naděje a věřila, že budou muset bojovat sami za sebe.

H3: Vlícání naděje
Vlk a Kůň však věděli, že se do toho musí společně pustit a musí věřit, že je ještě naděje. Sdělili ostatním zvířatům, že proroctví se splní, jen pokud se budou držet pohromadě, budou si navzájem pomáhat a budou mít víru, že dokážou úspěšně bojovat proti modré bouři.

H2: Konec příběhu a morální poučení
Díky své víře, naději a lásce se Vlk a Kůň společně s ostatními zvířaty dokázali vypořádat s modrou bouří a zachránit svůj domov. Tento příběh ukazuje, že nic není nemožné, pokud se společně snažíme. Naše síla spočívá v tom, že dokážeme držet pohromadě, věřit jeden druhému a mít naději na lepší zítřky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Vlk a Kůň žili v harmonii vedle sebe a pomáhali si navzájem. Jednoho dne se objevila bílá vlaštovka, která pronesla proroctví o modré bouři. Vlk a Kůň se rozhodli najít odpovědi a snažili se zjistit, co to znamená. Během své cesty se setkávali s různými zvířaty a nakonec dorazili k babičce, která jim pomohla rozluštit proroctví. Modrá bouře přišla, ale díky víře, naději a lásce se zvířata dokázala spojit a porazit ji. Tento příběh nám ukazuje, že pokud se snažíme společně, dokážeme překonat i ty nejtěžší překážky. Víra, naděje a láska jsou silnými nástroji, které nás mohou posunout vpřed a pomoci nám dosáhnout vytouženého cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka