Krátké české pohádky před spaním pro děti

Trest Loka – Punishment of Loki

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v jedné krásné zemi zvané Trest Loka, se odehrála zajímavá pověst o darebákovi jménem Loki. Ten se choval neuváženě a provokoval bohy a lidi. A tak se nakonec dostal do nebezpečí, že bude potrestán svými vlastními zvrhlými choutkami. Co se s ním stalo dál? To se dozvíte v našem kouzelném příběhu.
H2: Trest Loka – Jak byl Loki potrestán

H3: Předehra

Když se mluví o Nordické mytologii, Loki je postavou, kterou si každý pamatuje. Je to bohyněm Ninele silně odsuzovaná postava, protože způsobil mnoho velkých problémů pro Asgard i pro ostatní bohy. Loki totiž není obyčejným bohem, je to vlastně jeho polobratr. A také to byl on, kdo způsobil Ragnarok – velkou bitvu mezi bohy. Nicméně, to není jediné jeho přestoupení, za které byl potrestán. V této pohádce se budeme věnovat jeho trestu, který byl pojmenován Trest Loka.

H3: Oslovení bohů

Bylo několik okamžiků, kdy Loki byl potrestán. V této pohádce se zaměříme na jeden z nejvýznamnějších trestů, kterýmu podle lidí musel čelit. Před několika lety se stalo, že Loki zabil krávu zvanou Hymir a ukradl od ní kůži. Tuto kůži pak využil pro svou zradu, v níž předstíral Thorova otce od té doby, co se zmocnil magického prutu, který mu umožnil zajistit si kontrolu nad vzduchem, vodou a ohněm. Jinak řečeno, představil se jako Odin a použil ohnivý prut k podnikání podniků, které by za normálních okolností byly nemožné.

Při setkání bohů, kdy Loki předstíral pomocí kůže zavražděné krávy svého otce, se bůh Baldur stěžoval na to, že má nízkou toleranci vůči zvýšené úrovni stresu a také že je velmi vysoká pravděpodobnost, že bude jednou zabit. Loki se zhrozil nad tímto přátelovým přiznáním a rozhodl se pro změnu. Přemýšlel nad tím, jak se chová a jaké jsou jeho činy. Nakonec se rozhodl ukončit svou zradu a stal se znovu součástí soukromého kruhu bohů.

H3: Trest Loka

Ani takto však nezůstal Loki bez trestu. Jeho jednání byla zmíněna před celou řadou bohů a nakonec se rozhodli, že Loki dostane Trest Loka. Byl vláčen do jeskyně, kde byli postaveni na straně jedné dvě kamenné desky a na straně druhé stálo jeho dvojče. Boj mezi nimi byl dlouhý a krvavý, než byl Loki poražen, a jeho dvojče si vzalo jeho oči.

Tento trest byl pro Loka velmi krutý, ale musel se s ním smířit, protože dobře věděl, že jeho zrada měla vážné následky. Musel se naučit akceptovat důsledky svých činů a vidět svět z jiných úhlů.

H3: Závěr

Dnes už nejsou s Lokiho jménem spojována tolik přestoupení jako tomu bylo kdysi. Nicméně, jeho jméno stále připomíná nebezpečí zrady a nespravedlnosti. Trest Loka sice dávno skončil, ale jeho památka přetrvává. Tento příběh nám ukazuje, jaké důsledky mohou mít naše činy, a také jak je důležité zvážit následky před tím, než něco uděláme. Jednou z nejdůležitějších lekcí, kterou nám Loka připomíná, je to, že se musíme naučit přijímat odpovědnost za své činy, ať jsou jakékoliv.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se zaměřujeme na trest, který dostal Loki. Loki byl často postavou, kterou si bohyně Ninele z Nordické mytologie odsuzovala, a to kvůli jeho zradě, která způsobila mnoho problémů pro Asgard a ostatní bohy. Jedním z jeho zločinů byla vražda krávy Hymir a ukradení kůže, kterou později použil k předstírání Thorova otce. Při setkání bohů se ukázalo, že Loki se začal bát o svůj život a rozhodl se ukončit svou zradu. Nicméně, nebyl bez trestu. Boží rady se rozhodli, že Loki dostane Trest Loka, kdy byl vláčen do jeskyně a musel se utkat s vlastním dvojčetem. Tento boj byl velmi krutý a krvavý a Loki nakonec ztratil své oči. Tento trest mu připomněl, jaké důsledky mohou mít jeho činy, a naučil ho přijmout odpovědnost za své zločiny. Lekce, kterou se z této pohádky můžeme naučit, je, že si musíme uvědomit následky našich činů a naučit se přijmout odpovědnost za ně, ať jsou jakékoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka