Krátké české pohádky před spaním pro děti

Synové slibují umírajícímu otci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, jejíž jméno bylo Synové. Její otec byl mocný král se třemi dcerami, ale byl na smrtelné posteli. Přestože měl král tři dcery, nebyl si jistý, co se stane s jeho královstvím po jeho smrti. Tak svolal své dcery a položil jim jednoduchou otázku: „Synové slibují umírajícímu otci, že budou chránit a pečovat o naše království.“ Co odpověděly princezny a co se stalo s královstvím se dozvíte v této krásné české pohádce.

SYNÁKOVÉ SLIBUJÍ UMÍRAJÍCÍMU OTCI

PŘEDMLUVA

Dávno, dávno v zdárném království, žil si jeden starý král. Měl tři syny, kteří byli po něm úplně jako vejce vejci. Každý měl své kouzelné schopnosti, které přišly zrovna vhod při ochraně království. Ale jak to bývá, každý se musí jednou rozloučit se svým královským otcem. Tak začíná naše pohádka o synácích z kraje, kteří slíbili svému umírajícímu otci, že budou dobří a spravedliví vládci.

KAPITOLA 1: VELKÝ STRES NA DVORE

Král již měl své roky a cítil, že se blíží jeho konec. Měl však obavy o budoucnost svého království. Každý jeho syn vypadá na první pohled dobře, ale král měl pocit, že něco schází. Proto svolal své syny k sobě. „Mé děti“ začal král „víte, že se blíží můj konec. A já mám velké obavy o naše království. Proto bych vás chtěl vyzvat, abyste splnili před posledním dýcháním svého otce, jednu velkou úlohu. Musíte mi slíbit, že budete po mém odchodu dobrými a spravedlivými vládci.“

KAPITOLA 2: ZAMĚŘENO NA PRVNÍHO SYNA

První syn se nejvíc těšil, že dostal příležitost, jak ukázat své schopnosti. Hned se pustil do práce a začal organizovat zcela nové pravidla pro své království. Měl však veliký problém: jeho přístup byl příliš tvrdý a neustále si myslel, že nikdo jiný o situaci neví tolik jako on. Kvůli těmto „lepším znalostem“ však došlo k válce a království bylo zničeno.

KAPITOLA 3: DRUHÝ SYN NA RÁDECH

Druhý syn, který byl velice citlivý a vnímavý, si myslel, že jeho bratr zcela selhal a on na jeho chyby naváže. Chtěl být dobrý vládce, ale na druhou stranu se bál, že jeho bratr měl pravdu a že nic není, jak by mělo být. Skončil tedy na druhé straně střední cesty a neudělal nic – což bylo mnohem horší než ta předchozí situace.

KAPITOLA 4: TŘETÍ SYN PŘICHÁZÍ S ŘEŠENÍM

Třetí syn, nejmladší z bratrů, byl velmi rozumný a schopný. Dokázal se vypořádat s překážkami, byl ze všech nejlepší a měl mnoho zdrojů. Nebyl k nim však tak zaujatý jako jeho bratři a dokázal se snažit vytvořit co nejlepší systém pro všechny, nejen pro pár. Dokázal přimět lidi ke spolupráci a pomohl jim najít řešení.

ZÁVĚR

Třetí syn se stal králem a splnil svůj slib. Byl spravedlivým a silným vládcem a dal království naději a stabilitu. Časem učinil z království nejlepší místo na světě a jeho vláda byla velmi populární. Tak se ukázalo, že rozumnost a schopnosti jsou nejdůležitější vlastnosti, které může mít dobrý vládce. Ať už v reálném světě nebo v pohádce, dovednost a rozhodnost často přináší nejlepší výsledky.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se naučíme, že rozumnost, schopnosti a spolupráce jsou důležité vlastnosti dobrého vládce. Král před smrtí vyzve své syny, aby se stali spravedlivými vládci po jeho odchodu. První syn byl tvrdý a nakonec zničil království, druhý syn neudělal nic, což bylo horší než předchozí situace, ale třetí syn byl rozumný a schopný. Dokázal přimět lidi ke spolupráci a pomohl jim najít řešení. Třetí syn se stal králem a splnil svůj slib. Byl spravedlivým a silným vládcem a dal království naději a stabilitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka