Krátké české pohádky před spaním pro děti

Synové slibuji na smrtelné posteli

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno temu, kdy královstvím vládli krásní a stateční králové, žila jedna mladá princezna. Synové slibuji na smrtelné posteli byla její jméno, ale mnoho lidí si ji přezdívalo Synová smrti. Proč? To se dozvíte v této kouzelné pohádce plné nečekaných zvratů a magických prvků. Vstupte do světa, kde se stýká realita s fantazií a kde malé pozlacené jablíčko může změnit osud nejen Synové slibuji na smrtelné posteli, ale i celého království.

Synové slibuji na smrtelné posteli

Jedna obyčejná rodina

Byla jedna rodina, která žila v malé vesničce daleko za horami. Rodina měla tři syny, kteří se narodili během pár let jeden po druhém. Jmenuje se Jan, Matěj a Martin.

Rodiče byli velmi pyšní na své syny a starali se o ně jako o zlaté poklady. Byli to hodní a pracovití chlapci, kteří pomáhali svým rodičům na farmě. Ačkoliv měli své zájmy a sny, nikdy nezapomněli na svou rodinu a vždy stáli pevně při sobě.

Nemoc a smrtelné lože

Jednoho dne se však stalo něco hrozného. Otec se vážně rozrušil a rozhodl se, že musí svým synům něco významného říci. Pokud by mu něco stalo, chtěl, aby se synové slíbili, že budou spolu držet a nikdy se nerozloučí.

Bohužel se otec brzy poté vážně nemocný a musel ležet na smrtelném lůžku. Když stále ještě dýchal, zavolal si své syny k sobě. Musel se s nimi rozloučit a požádat je o slib, že se budou navzájem podporovat a nikdy se nerozloučí.

Byl to pro syny velmi těžký okamžik. Nikdy předtím nebyli v takové situaci a nevěděli, co mají říci nebo jak se chovat. Cítili se ztracení a nevěděli, co bude dál.

Odvaha a pomoc

Ale synové měli jednu vlastnost, která je všichni spojovala. Byla to jejich odvaha a ochota se navzájem podpořit. Byli si vědomi, že musí být silní a že musí být tu pro svého otce i pro sebe navzájem.

A tak synové slíbili svému otci, že se neodtrhnou a že budou spolu stát i v nejtěžších chvílích. S hrdostí a zápalem v oku mu řekli, že ho nikdy neopustí a že se budou navzájem podporovat.

Po této slibné řeči se stalo něco neuvěřitelného. Otec se rychle uzdravil a byl schopen se vrátit do své normální činnosti. Byl šťastný, že jeho synové slíbili, že zůstanou pevně navzájem spojeni.

Nové začátky

Od této chvíle se v rodině změnilo mnoho věcí. Synové byli ještě více spojeni a starali se navzájem. Byli ochotni pomoci si a podporovat se v každé situaci.

To se stalo pro otce velkým zdrojem radosti a hrdosti. Byl pyšný na své syny a vděčný, že se slíbili, že se nikdy nerozloučí. A tak se rodina stala silnější a spokojenější než kdy předtím.

Všechno se změnilo, protože synové dali svůj slib, že budou držet všechny pohromadě. To bylo nejen pro ně samotné, ale i pro celou rodinu obrovský dar.

Závěr

Synové slibuji na smrtelné posteli je krásná a dojemná pohádka o odvaze, síle a sourodectví. Připomíná nám, jak je důležité se v těžkých chvílích spojit a řešit necitu zdravým rozumem. Pokud budeme mít odvahu přísahat si na věrnost a loajalitu navzájem, můžeme překonat jakékoli překážky a být šťastni spolu jako rodina navždy.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Synové slibuji na smrtelné posteli“ nás učí o důležitosti rodiny a navzájem si pomáhat v těžkých situacích. Když otec zemřel, synové se slíbili, že neodtrhnou a budou spolu držet v dobrém i ve zlém. Tato odvaha a věrnost je nakonec přispěla ke zdraví a spokojenosti celé rodiny. Pohádka nám připomíná, že rodina je důležitá a že věrnost a loajalita jsou silné vlastnosti, které mohou překonat všechny překážky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka