Krátké české pohádky před spaním pro děti

Syn Vědmaře

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná země, kde žila Syn Vědmaře. Jeho jméno děsilo mnoho lidí a mnohé babičky vyprávěly dětem příběhy o jeho nebezpečí. Ale Syn Vědmaře nebyl tak zlý, jak se mnozí domnívali. Ve skutečnosti byl velmi osamělý a jeho kouzla pouze sloužila jako obrana proti intruzům, kteří ho chtěli poškodit. Přesto se k němu chlapec nebo dívka, která se nebála této tajemné postavy, vydala na cestu, která změnila jejich život navždy.
Syn Vědmaře: Když se stín stane skutečností

Hluboko v rozsáhlých lesích na jihovýchodě České republiky žil mladý chlapec jménem Jakub. Jeho rodina pracovala na farmě v blízkosti lesa, kde pouze nejodvážnější lidé trávili svůj čas. Jakub se však nebál a pravidelně se vydával do lesa, aby prozkoumával jeho tajemství a objevoval nové věci.

Jednoho dne se vydal hlouběji do lesa, než kdy předtím. Cítil se ztracený, ale stále pokračoval dál a dál, dokud nepřišel do malé mýtiny, kde stála malá chatrč. Jakub se rozhodl ji prozkoumat a vstoupil dovnitř. Uvnitř potkal starší muže, který seděl u ohně.

„Kdo jsi?“ zeptal se muž.

„Já jsem Jakub,“ odpověděl chlapec.

„Jakub… Jakub… Ano, něco o tobě vím. Tvůj otec pracuje na farmě nedaleko odtud, že jo?“ řekl muž.

Jakub přikývl.

„Jsi odvážný, že jsi sem přišel. Mnozí se bojí tohoto místa a jeho obyvatel,“ řekl muž.

„Kdo jste vy? A co je tohle za místo?“ zeptal se Jakub.

„Já jsem Vědmař a tohle je moje chatrč. Jsem čaroděj a mnozí mě bojí, ale neboj se, nechci ti ublížit,“ odpověděl Vědmař.

Jakub se usmál a zaujalo ho, co mu Vědmař může ukázat. Vědom si nebezpečí a rizik, přesto se s Vědmařem seznámil a začal trávit čas u ohně v jeho chatrči.

Vědmař mu ukazoval různé triky a kouzla a Jakub byl nadšený z toho, co se učil. Vědmař mu ukázal, jak létat na koštěti, jak může mluvit svým domácím zvířetem a také jak se vyhýbat nebezpečným situacím v lese.

Jakub si s Vědmařem povídal o všech věcech, které ho trápily a Vědmař mu pomáhal najít řešení. Jak se však blížil večer a Jakub se musel vrátit domů, Vědmař mu řekl: „Nikdy o mně neříkej nic lidem, jinak se nad tebou snesou velké problémy.“

Jakub přikývl a slíbil, že se nedozvídožije nic o Vědmařovi ani o jeho chatrči.

Život Jakuba se vrátil do normálu a on pokračoval v pracích na farmě. Nicméně, jeho mysli nebyla u klidu. Chtěl vědět víc o Vědmařovi, o jeho kouzlech a o lesu, kde žil. Začal se tajně vydávat do lesa, kde hledal další stopu, která by mu ukázala cestu k jeho příteli.

Jednoho dne se mu podařilo najít malou jeskyni, kde byl schovaný starý knižní stojan s velkým knižním svazkem. Knihu otevřel a začal se v ní prohlížet. V knize byla psána různá kouzla, která dokázala měnit lidi v různá zvířata a objevit různé magické věci. Jakub si všiml, že na pokraji knihy byla psána jména Vědmaře.

S těmito plány se rozhodl vyrazit do lesa a najít Vědmaře opět. Chtěl být s ním a učit se od něj více kouzel. Jakub se vydal hlouběji do lesa a hledal známé znaky, které mu mohl ukázat cestu k chatrči Vědmaře. Setkal se s mnoha nebezpečnými věcmi, jako jsou divoká zvířata a neútulné celé léto. Nakonec se mu však podařilo najít cestu k Vědmařovi.

Vědmař ho přivítal a ptal se, proč se vrátil. Jakub se rozřehtal a řekl mu pravdu o tom, že hledal knihu, kterou si chtěl přečíst. Vědmař se zasmál srdceryvně a řekl mu, že kniha, kterou našel, byla moudrost, kterou si Jakub musí vydobýt sám.

Jakub se začal cítit zklamaný, ale Vědmař mu řekl, že jejich přátelství bude pokračovat a že ho bude učit nejlepší triky. Jakub si uvědomil, že spoléhat se na kouzla nebylo tím správným výběrem a že Vědmař mu dal mnohem cennější dar: moudrost a přátelství.

Od té doby se Jakub vydával do lesa s novým cílem: učit se, jak být lepší sám se sebou a být lepší lidmi kolem něj. Jeho setkání s Vědmařem mu ukázalo, že než se naučil kouzla, musel se naučit být dobrým člověkem. A s touto moudrostí se vrátil k rodině a pracoval na farmě na zlepšování sám sebe i svého okolí.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se mladý chlapec jménem Jakub setká s čarodějem jménem Vědmař a učí se od něj kouzla a triky. Vědmař mu však řekne, aby o něm nikomu neříkal a varuje ho, že pokud to udělá, budou velké problémy. Jakub se vydává do lesa tajně hledat další informace o Vědmařovi a nakonec najde knihu plnou magických kouzel. Když se snaží Vědmaře znovu najít, zjistí, že většinu moudrosti a schopností, které hledal, musí získat sám. Jakuba to naučí, že aby se stal skutečně dobrým člověkem, musí se nejprve naučit myslet na ostatní a být ochoten pracovat na svém zlepšení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka