Krátké české pohádky před spaním pro děti

Sliby synů stervoucímu otci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o Sliby synů stervoucímu otci. Sliby se narodili v chudé rodině a žili v malé chaloupce na kraji lesa. Jejich otec byl těžce nemocný a předpokládalo se, že brzy odejde na věčnost. Sliby se však rozhodli udělat vše pro to, aby svého otce zachránili a vyrazili na nebezpečnou cestu, která se stala jejich osudem. Tuto pohádku lze číst jako příběh o odvaze, přátelství a naději, kterou Sliby nikdy neztratili.
Sliby synů stervoucímu otci: Tragický příběh plný naděje a statečnosti rodiny

H2: Úvod

Hodně se říká o naději, touze a velkosti života. Tyto témata se často objevují v pohádkách, které nám ukazují svět výjimečným způsobem. Pohádky nás dokáží fascinovat, baví nás a poučí nás. Dnes se podíváme na jeden příběh ze starého pražského folkloru – “Sliby synů stervoucímu otci”. Tento příběh ukazuje, jak silná láska a oddanost dokáže pomoci překonat těžkosti a ukázat, co je opravdovou hodnotou v životě.

H3: Kapitola 1: Rodina mladého a statečného chlapce

V zemské metropoli Praze, poblíž Karlův mostu, žil statečný mladý muž s názvem Jakub. Žil se svou matkou a dvěma bratry. Otec zemřel na krutou nemoc, když byl Jakub malý a od té doby žil rodinný život v chudobě. Jakub byl však odhodlaný pomoci své rodině něco nabídnout a učinit vše pro to, aby učinil jejich život lepším.

H3: Kapitola 2: Láska a sňatek

Jakub se zamiloval do krásného drobného dívky jménem Adéla, která žila u Karlína. Ačkoli Jakub věděl, že se jeho rodina nemůže téměř uživit, rozhodl se, že chtěl nabídnout Adéle svůj životní styl. Jeho láska k Adéle ho vedla ke konání statečných činů, aby získal dostatek zdrojů, které mu umožní ji udělat svou manželkou. Jakub začal pracovat jako dřevorubec a podařilo se mu nasbírat dostatek prostředků potřebných pro svatbu a další plány pro společnou budoucnost.

H3: Kapitola 3: Smrtné nebezpečí

Krátce po svatbě s Adélou, Jakubův otec onemocněl a postupně se blížil ke konci svého života. Protože se mu vdala, musela Adéla opustit Karlín a připojit se k Jakubovi a jeho rodině. S manželkou stojící těsně u něj, se Jakubův otec snadno usínal v klidu, vědom si, že jeho rodina je v bezpečí. Jakub, veden láskou a oddaností ke svému otci, se obklopuje pohřebními úpravami.

H3: Kapitola 4: Slib synů

Ještě před smrtí, požádal otec Jakuba, aby slíbil, že se o svou rodinu postará a bude je chránit před veškerými nebezpečími, která by jim mohla hrozit. Jakub a jeho bratři slíbili, že budou neúnavně bojovat za svou rodinu a chránit ji před jakýmkoliv nebezpečím.

H3: Kapitola 5: Návrat nebezpečí

Jen několik měsíců po jeho otcově smrti, Jakubovi bratři onemocněli a zemřeli. To zanechalo pouze Jakuba a jeho manželku, aby se postarali o matku a dálkově najali drobného dřevorubce. Bylo to pro Jakuba velmi náročné období, naplněné smutkem a starostmi. Jen když se zdálo, že se mu podařilo vyřešit své finanční potíže a začlenit se zpět do společnosti, vrátilo se nebezpečí, když začaly vypukat neobvyklé a smrtící epidemie v celém kraji.

H3: Kapitola 6: Jakubova statečnost a vítězství

Jakub si byl vědom, že musí něco udělat, aby zabránil smrti jeho rodiny a lidí z jeho komunity. Proto se vydal se svým věrným pejskem do lesů, aby našel léčivé byliny a rostliny, které by pomohly bojovat proti nemoci. Jeho odvaha a statečnost byla zásadní, když se rozhodl obracet se na všechny lidi, kteří měli podobné zkušenosti, aby získali informace a vytvořili strategii k boji proti epidemii. Když se epidemie rozšířila a začaly přicházet další oběti, Jakub se nevzdával, pokračoval ve svých úsilích a nakonec získal ocenění za svou neohroženost a úsilí.

H2: Závěr

Pohádky nám umožňují vidět svět z nových úhlů a poloh, umožňují nám zachytit složitost a krásu lidského života. Příběh “Sliby synů stervoucímu otci“ ukazuje, že statečnost, oddanost a láska jsou hodnotami, které mohou pomoci překonat těžké chvíle v životě a ukázat, že jsou nám vždy velmi blízké.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádky jsou plné naděje a statečnosti, které nám ukazují, co je v životě skutečně důležité. Příběh „Sliby synů stervoucímu otci“ z pražského folklóru je tragický, ale plný naděje a statečnosti. Jakub se snažil zlepšit život své rodiny a pomoci své milované Adéle nabídnout ji lepší budoucnost. Když jeho otec umíral na smrtelnou nemoc, požádal syny, aby slíbili, že se o rodinu postarají. Po smrti bratrů se Jakub musel více soustředit na podporu své matky a najatého dřevorubce. Když se objevil další nebezpečný faktor v podobě smrtící epidemie, Jakub se nevzdával, ale odvážně se snažil najít léčivé byliny a bojovat proti nemoci. Příběh ukazuje, že láska, oddanost a statečnost jsou hodnotami, které mohou pomoci překonat těžké situace a ukázat, co je skutečně důležité v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka