Krátké české pohádky před spaním pro děti

Slíbili jsme ti, otče (We Promised You, Father)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna rodina, která žila v malém venkovském domě uprostřed rozlehlých lesů. Jejího otce však posedl nevybíravý hlad po bohatství, a tak se jednoho dne rozhodl připojit k hrstce loupeživých pirátů. Přestože se jeho rodina bouřila, slíbil si, že se brzy vrátí s hromadou zlata a bohatství pro všechny. Slíbili jsme ti, otče. Příběh, plný dobrodružství a nebezpečí, začíná právě zde.
H2: Slíbili jsme ti, otče – Pohádka plná naděje a zázraků
H3: O vysněné představě
Jednou v království, někde na břehu řeky, žil dřevorubec s rodinou. Jeho žena a syn, Petr, byli pro něj všechno na světě. Rodiče se každou noc modlili, aby bylo jejich dítě zdravé a mělo šťastný život.

Otcova vysněná představa byla, aby Petr jednoho dne dokončil univerzitu, stal se slavným právníkem a vydělával hodně peněz. To byl jeho velký sen, který se nikdy nenaplnil. Petr měl jiné zájmy a chtěl být umělcem.

H3: Cesta ke snům
Jednoho rána, když dřevorubec odcházel do lesa, dala matka Petru zázračné semeno. „Když toto semeno zasadíš a nařídíš mu, jako by sis přál, naroste ti strom, který ti splní tvé sny,“ řekla. Petr tuto radu vzal vážně a rozhodl se semeno zasadit.

H3: Zázračný strom
Po celé dopoledne šoural těžkou motyčkou v zemi, dokud nedigil záhon. Tam vysel semeno a opatrně ho zakryl. Zpočátku strom nerostl ani o polovinu centimetru, ale Petr neztratil naději a staral se o něj jako o rodinného příslušníka. Když už skoro přestával doufat, stalo se něco zcela neočekávaného.

Strom, který se zdál být dosud nemocný a suchý, začal pomalu, ale jistě růst. Jeho kmín a větve byli husté a zářily zdravím. Petr byl nadšený a strom se stal velkou atrakcí pro celou vesnici.

H3: Nové naděje
Jedno ráno, Petr seděl pod zázračným stromem a rozjímal. S ohromující představivostí si představoval, jak maluje obraz za obrazem v uměleckém ateliéru. Pohled na tento pracovní proces mu přinášel velkou radost. Snil o tom, že bude svobodný a porozumění jeho dílu nalezne široké publikum.

H3: Rozhodnutí
Jeden den se rozhodl opustit rodný dům a vypravit se do velkoměsta, aby tam žil svůj sen. Když měl Petr svůj plán hotový, odpravil se k otci a matce, aby se s nimi rozloučil a zažádal o požehnání.

H2: Boj s nebezpečím
H3: Proklínání zlé princezny
Cestou potkal krásnou princeznu s jasně modrýma očima. Byla okouzlující, ale také mocichtivá a surová. Milovala peníze a byla ochotna pro ně udělat cokoliv. Když se Petr setkal s princeznou, shledal ji ohavnou a nebezpečnou pro svou cestu.

Princezna se při hlubokém úpadku vlastního království rozhodla změnit pravidla hry. Začala jako první krást dřevo z okolního lesa. Když ostatní na to upozornili, proklínala je a tvrdila, že to dřevo je její vlastnictví a že její vojáci mají právo si získávat co chtějí. Petr však nemohl dovolit, aby ukradla i jeho dřevo, proto se rozhodl princezně postavit.

H3: Bitva o dřevo
Petr neustoupil ani o krok a požadoval vrácení ukradeného dřeva. Princezna byla spokojená, že v tehdejší době mocila okolní území a chtěla se zbavit Petra. Rozhodla se s ním bojovat a zorganizovala bojovou výpravu. Sestávala ze silné armády a dvou tisícovky oddílů zločinců.

H3: Vítězství mezi souboji
Petr se díky svému tréninku těší silné kondici a množství zkušeností z bojůch schopnost. Podstatnou roli hrálo jeho tajné umění, které se naučil vůdcem rebelské armády proti nepravostem království. Zpočátku byli Petr a jeho armáda pod silným náporem nepřátelských vojáků, ale s taktickou chytrostí Petra se mu podařilo zpomalit, postupně zastavit a nakonec porazit silnějšího a lépe vycvičeného nepřítele.

H2: Splnění snů
H3: Originální cesta
Ve velkoměstě Petr nakonec našel své mistrovské dílo a odevzdal ho do rukou uměleckého ředitele na prestižní výstavě. Jeho překrásný obraz imponoval nejen uměleckým kritikům, ale i mnoha milovníkům umění.

H3: Nový život
Stal se populárním umělcem a jeho umělecká díla se prodávala za vysoké ceny. Petr byl nyní nezávislým, šťastným a plně se věnoval svému uměleckému řemeslu.

Otec se sice obával o Petrovu budoucnost, avšak Petr se trval na jeho snu a naplnil ho svou kreativitou a pracovním nasazením. Slíbili jsme ti, otče se stalo pohádkou o nezlomné vůli a lásce k rodině. Petr dokázal, že život může vyplnoit zajímavými a originálními cestami, když věříme ve své sny a nevzdáváme se ve tvrdých situacích.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Slíbili jsme ti, otče“ je plná naděje a zázraků. Hlavním hrdinou je Petr, kterého jeho otec snil, že se stane slavným právníkem a vydělává hodně peněz. Petr však chtěl být umělcem. Jednoho dne dostal od matky zázračné semeno, které má narůst strom plný přání. Petr semeno zasadil a začal o strom pečovat, dokud nezačal růst. Nakonec se strom stal velkou atrakcí pro celou vesnici.

Jednoho dne se Petr rozhodl, že opustí svůj domov a odejde do velkoměsta, aby tam žil svůj sen. Potkal tam zlé princezny, která krádeže dřeva z okolního lesa a proklínala každého, kdo se jí snažil zabránit. Petr se proto rozhodl s ní bojovat a nakonec zvítězil, díky svým dovednostem, zkušenostem a taktice.

Poté Petr našel své mistrovské dílo a odevzdal ho na prestižní výstavu. Petr se nakonec stal populárním umělcem a jeho umělecká díla se prodávala za vysoké ceny. Slíbili jsme ti, otče se tak stalo pohádkou o nezlomné vůli a lásce k rodině. Petr dokázal, že život může být plný nových, zajímavých a originálních způsobů, když věříme ve své sny a nevzdáváme se před překážkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka