Krátké české pohádky před spaním pro děti

Skleněná louka a keřová krysa (Glass Meadow and the Bush Rat)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna skleněná louka, kde se třpytilo slunce a vůně květin naplňovala vzduch. Nikdo na ni nemohl vstoupit, protože se bál rozšířit neštěstí a rozlomit křehké stéblo. Jednoho dne se na louce objevila keřová krysa, zvědavá a plná odvahy. Jak spolu budou louka a krysa zacházet, se dozvíte v našem kouzelném příběhu Skleněná louka a keřová krysa.
Hledání Skleněné louky a Keřové krysy

H2: Ztracená cesta

Byl jednou jeden statečný rytíř jménem Josef, který se rozhodl prozkoumat nová místa v místním lese. Josef procházel lesem po několik hodinách, když náhle ztratil cestu. Byl zcela zmatený a nevěděl, jak najít cestu zpět domů. Snažil se však udržet klid a najít cestu ven.

H2: Náhodné setkání

Když Josef kráčel lesem, narazil na malou Keřovou krysu. Krysa byla velmi přátelská a pohostinná, nabídla Josefovi ubytování v jejím domku. Josef byl zcela ochromen pohostinností krysy a přijal její nabídku.

Když se Josef probudil následující ráno, viděl, že krysa mu připravila snídani a zalila ji horkým čajem. Josef byl šokován, že krysa se tak dobře stará o návštěvy, navzdory tomu, že je velmi malá zvířata.

H3: Tajemství Skleněné louky

Krysa se Josefovi svěřila s tajemstvím, že v lese existuje tajemná Skleněná louka, která je skrytá a velmi těžko dostupná. Josefa toto tajemství velmi zaujalo a rozhodl se, že se musí pokusit najít Skleněnou louku.

Keřová krysa Josefa varovala, že cesta k louce je velmi nebezpečná a dlouhá, ale Josef byl již rozhodnutý, že najde tuto zázračnou louku za každou cenu.

H2: Nebezpečné cesty

Josef se vydal na cestu a setkal se s mnoha překážkami, včetně řek, lesů plných zvěře a nebezpečných skal. Nicméně, díky svému odhodlání a touze najít Skleněnou louku, pokračoval dál a dál.

Po mnoha dnech cestování se dostal na kraj louky, ale zjistil, že je hluboko v lese a mimo jakékoliv cesty. Josef byl zoufalý a nevěděl, co dělat.

H3: Setkání se Skleněnou loukou

Zde nastoupila opět věrná Keřová krysa Josefovi na pomoc. Krysa mu představila tajnou stezku, která Josefovi umožnila dostat se Skleněné louky. Zde se Josef setkal s velkou skleněnou loukou, s plody, které se lesní živočichové této oblasti nikdy nedostanou. Josef si uvědomil, že právě toto místo bylo tou nejkrásnější věcí, kterou kdy viděl.

H2: Návrat domů

Josef se rozhodl, že bude pravidelně navštěvovat Skleněnou louku a vděčně se vrátil ke kryse, aby se s ní rozloučil. Keřová krysa byla velmi smutná, že se musí rozloučit s Josefem, ale souhlasila s tím, že bude pořád čekat na jeho návrat.

Josef se s láskou rozloučil se svou malou kamarádkou a vrátil se zpět domů, plný pocitů a zážitků. Přišel o mnoho zkušeností bohatší a věděl, že cestování a objevování nových míst je to, co pro něj zajisté bude velkým dobrodružstvím pro všechny časy.

Ponaučení z pohádky pro děti

Z pohádky Hledání Skleněné louky a Keřové krysy můžeme vyvodit, že cesta za novými zážitky a objevováním neznámých míst může být nebezpečná, ale zároveň může být velkým dobrodružstvím. Důležité je neztratit klid a hledat pomoc při potížích, stejně jako to udělal Josef, když ztratil cestu a potřeboval ubytování. Dále je důležité věřit svým přátelům a nevzdávat se, když narazíme na nějaké překážky. Potřebujeme být odvážní a bojovat za své sny, i když cesta může být obtížná. Nakonec, musíme si uvědomit, že někdy ta nejkrásnější věc se nachází na konci cesty, a že jsou lidé, kteří jsou ochotni nám pomoci a být s námi v nejtěžších chvílích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka