Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Prométhea a ohně

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time, in the mystical land of Czechia, there was a tale told by the elder generations about a hero named Prométheus and the power of fire. It was a story of great courage, betrayal, and eventual triumph as Prométheus defied the gods to bring the gift of fire to humanity. But this act of rebellion would come at a great cost, and the repercussions of his actions would lead to a journey that would test his strength and willpower. This is the story of Příběh Prométhea a ohně, a fairy tale that has been passed down for generations and continues to inspire those who hear it.

HTML Headings

Příběh Prométhea a ohně

Prométheus, vizionář

Způsob, jak Prométheus ukradl oheň od bohů

Bohové trestají Prométhea

Prométheusova trestu

Prométheova pomsta

Pomoc jeho synovi dobytí Olympu

Příběh Prométhea a ohně

Prométheus, vizionář

V starověké mytologii řeckých bohů byl Prométheus znám jako vizionář. Byl schopný vidět do budoucnosti a chápal, jak moc by mohlo mít nějaké objevy člověka.

To byla pravděpodobně jedna z nejdůležitějších schopností, díky které mohl Prométheus vidět ohňovou moc. Věděl, že ohně je jedním z nejcennějších vynálezů, které by mohly pomoci lidem postavit si lepší život.

Způsob, jak Prométheus ukradl oheň od bohů

Prométheus však věděl, že bůh Zeus a ostatní bohové nedovolí, aby lidé měli ohni. A tak se Prométheus rozhodl riskovat, ukradl oheň z Olympu a dal ho člověku.

Když si bohové uvědomili, co Prométheus učinil, měli na něj hrozný a vypočítavý trest.

Bohové trestají Prométhea

Bohové Prométhea pozvali na stůl, kde mu dali na věčnost pevně svázat ruce. Poté, co byl proměněn v halíř, který pluje na moři, každý den vstoupil orlovi a kradne játra.

Prométheusova trestu

Prométheus musel snášet každý den tento hrozný trest, ale i přesto zůstal vizionářem a plný naděje. Snažil se držet ducha svobody a nezávislosti v myšlenkách, aby nikdy neztratil svůj smysl pro smysl života.

Prométheova pomsta

A tak si Prométheus naplánoval svou pomstu. Pomohl svému synovi, který se jmenoval Atlas, získat sílu a moc, aby mohl svrhnout Olymp. Atlas proměnil bůh Zeus na kámen a ujistil se, že je člověk pro bohové významný.

Prométheus nakonec dobyl Olymp a už nadešel čas, aby byli bohové osvobozeni od svých úkolů. Lidé teď měli ohně a mohli si vybudovat svůj nový svět.

Tento příběh Prométhea a ohně je velmi zábavný a plný dobrodružství. Zároveň je poučení o tom, že ne všechny věci jsou vždy pod naší kontrolou, ale my se můžeme snažit najít řešení a nikdy neztratit naději.

Ponaučení z pohádky pro děti

V řecké mytologii se Prométheus stal vizionářem, který viděl do budoucnosti a chápal, jak moc by mohly mít objevy člověka. Prométheus ukradl oheň z Olympu a dal ho lidem, což byl krok, který Zeus a ostatní bohové neviděli rádi. Dali mu trest, kdy byl proměněn v halíř, který pluje na moři, a každý den vstoupil orlovi a kradne játra. Prométheova trestu byla hrozná, ale i přesto zůstal vizionářem a plný naděje. Snažil se držet ducha svobody a nezávislosti v myšlenkách, aby nikdy neztratil svůj smysl pro smysl života.

Prométheus nakonec dobyl Olymp a už nadešel čas, aby byli bohové osvobozeni od svých úkolů. Lidé teď měli ohně a mohli si vybudovat svůj nový svět. Příběh Prométhea a ohně je poučení o tom, že ne všechny věci jsou vždy pod naší kontrolou, ale my se můžeme snažit najít řešení a nikdy neztratit naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka