Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh o Passaconawayho jízdě do nebes

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jeden velký náčelník jménem Passaconaway, který toužil spatřit nebe. Rozhodl se tedy vystoupat na kopec nejvyšší v celé oblasti a čekat, až se dveře do nebe otevřou. Avšak, když se konečně otevřely, náčelník nevěděl, jak se tam dostat. Proto se rozhodl najmout nejlepšího jezdce v zemi, aby mu pomohl splnit jeho sen. Tak začíná příběh o Passaconawayho jízdě do nebes.
H2: Příběh o Passaconawayho jízdě do nebes: Jak Indián dorazil do života po smrti

Před mnoha lety žil na území dnešního Nového Anglicka indiánský náčelník jménem Passaconaway. Byl to moudrý muž, jehož slova měla velkou váhu a vliv na celé jeho kmeny. Passaconaway byl velkým obdivovatelem přírody a věřil, že všechny živé i neživé věci jsou spojeny dohromady.

H3: Setkání s duchy

Jednoho dne se Passaconaway rozhodl jít na lov, aby uklidnil svou mysl a vypěstoval pozornost. Když se procházel lesem, zcela neočekávaně narazil na malou, kouzelnou bytost – ducha. Bytost byla tak krásná, že Passaconaway byl okouzlen a chtěl ji dál sledovat. Duch se však prudce rozkřikl a začal se před ním mihotat. Náčelník se snažil držet krok, ale ten malý tvorec byl někde daleko vepředu.

H3: Nový svět Passaconawayho

Když už Passaconaway byl na konci sil a balil se, že následující den udělá výpravu zpět, zjevila se mu další bytost a nabídla mu, že ho může vzít na jízdu do nebes. Náčelník vrněl radostí a okamžitě souhlasil. Byl připraven jít na cestu, kamkoliv ho ta kouzelná bytost zavede!

H3: Jízda do nebes

Passaconaway se vznášel vzhůru a pádil do nejkrásnějšího světa, který kdy viděl. Vzduch byl čistý a jasný, a každý zvuk byl krystalicky čistý. Když se jeho nohy dotkly různých podlah, vytvářely úžasné zvukové efekty. Když jeho oči zahlédly království, bylo to jako zázrak. A co že tam viděl?

H3: Království

Království bylo nádherné a bylo plné všech barev, které si umíte představit. Toto místo bylo domovem té nejkrásnější přírody s dodatečnými zvířátky všude kolem. Lidé a bytosti umístěné v celé oblasti byli ukázány Passaconawayovi. Všechno vyzdvihovalo úžasný duševní zdravý argument, že se lidé a všichni zvířátkové mohou vzájemně podpořit a mohou si pomáhat v sobězávislosti.

H3: Cesta zpět

Když Passaconaway viděl celou tu krásu a emocionální připravenost, rozhodl se, že musí vyhledat cestu zpět do svého vlastního světa. Cítil, jako by ho něco vytáčelo, okamžitě dal najevo své přání a byl opět dole na zemi. Okamžitě se vydal zpátky, ale zdá se, že se ocitl v jiném místě, než kde zmizel. Setkal se s lidmi, s nimiž se nikdy předtím nesetkal, viděl nová místa, kam nikdy předtím nezajel.

H3: Závěr

A tak se indiánský náčelník Passaconaway stal ozdravujícím tělem pro celý kmen. Po své neuvěřitelné jízdě a setkání s duchy byl schopen přinést zpět do lidstva něco, co bylo zmizelo. Když se přes půl tisíciletí budete moci setkat s legendou tohoto hrdiny, vypravějte svým dětem příběh o Passaconawayho jízdě do nebes. Musí to slyšet, aby se nadchnuli nad novými kouzelnými světy, které lákají nejen samotného náčelníka!

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh o Passaconawayho jízdě do nebes nám ukazuje, jak důležité je být otevřený novým zážitkům a příležitostem. Náčelník Passaconaway se setkal s duchem a byl schopen vidět nádherný svět v nebi. Tento zážitek ho proměnil a stal se ozdravujícím tělem pro celý jeho kmen. Příběh nám také připomíná, že jsme všichni spojeni s přírodou a že je důležité o ni pečovat. Passaconaway byl velkým obdivovatelem přírody a věřil, že všechny živé i neživé věci jsou spojeny dohromady. Tento přístup nás může inspirativně vést k většímu respektu a uctívání všeho živého na této planetě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka