Krátké české pohádky před spaním pro děti

Polly a její milý (Polly and her Lover)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka jménem Polly, která snila o tom, že najde svého ideálního partnera. Jednoho dne se vydala na procházku do lesa a tam potkala svého milého. Byl to krásný princ, který se zamiloval do Polly z prvního pohledu. Společně začali žít šťastně až do konce dní, ale ne všechno v pohádkovém světě je tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.
H2: Polly a její milý – Pohádkový příběh plný nástrah

H3: Polly – Dívka zoufalá po ztrátě rodičů

Byla jednou jedna dívka jménem Polly. Žila s rodiči v malé chaloupce na okraji lesa. Byli to šťastní lidé a měli se rádi. Polly byla nejen krásná, ale i velmi chytrá. Milovala knihy a ráda se učila nové věci. Všechno však změnilo jedno hrozné úterý. V té noci se z lesa ozýval divný zvuk a když se Polly probudila ráno, zjistila, že rodiče jsou pryč a chaloupka v plamenech.

H3: Hledání pomoci

Polly nevěděla, co má dělat. Cítila se velmi osaměle a beznadějně. Rozhodla se vyrazit do okolí a hledat pomoc. Nejdříve se vydala do vesnice, ale tam jí nikdo nepomohl. Poté se vydala do města, kde potkala mladého muže, který se jmenoval Petr. Byl to statečný rytíř a velmi se zaujímal o tajemství, které kolem Polly viselo.

H3: Láska na první pohled

Polly a Petr si padli do oka okamžitě. Petr se nabídl, že ji ochrání a pomůže jí najít své rodiče. Polly byla velmi vděčná a ihned se s Petrem vydala do lesa. Cesta nebyla vůbec jednoduchá, ale díky Petrovým dovednostem a Pollyiné chytrosti, se postupně dostali k cíli.

H3: Bitva s drakem

Když dorazili do jeskyně, kde byli Pollyini rodiče drženi, čekala na ně nebezpečná překážka – drak. Petr se však nezalekl, vzal si meč a vydal se s ním bojovat. Byla to napínavá bitva, ale Petr se nakonec dokázal draka porazit. Polly byla nesmírně šťastná, že její rodiče jsou v bezpečí.

H3: Šťastný konec

Polly a Petr se rozhodli, že spolu pojedou do království, kde se budou moci oženit a začít nový život. Cestou potkali mnoho překážek, ale díky své lásce a odhodlání, dokázali všechny překonat. Nakonec dorazili do království, kde byli přijati jako hrdinové a dostali se mezi nejlepší lidi.

H2: Závěr

Polly a její milý je pohádka o lásce, odhodlání a překonávání překážek. Polly ukázala, že i když vypadá vše beznadějně, nevzdává se a hledá pomoc. Petr naopak ukázal, jak statečný a hrdinský muž dokáže být. Tato pohádka ukazuje, že i když se člověk dostane do nejtěžší situace, vždy existuje naděje na lepší zítřky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Polly a její milý je pohádka, která ukazuje, že život může být plný nástrah a překážek, ale i to, že existuje naděje na lepší zítřky. Hlavní postavy, Polly a Petr, se ocitnou v těžké situaci, kdy Polly ztratí své rodiče a jejich chaloupka shoří. Polly však nevzdává a vydává se hledat pomoc, a nakonec potká Petra, který se ochotně nabídne, že ji ochrání a pomůže jí najít své rodiče. Cestou se setkávají s mnoha překážkami, včetně bitvy s drakem, ale díky své odvaze, lásce a odhodlání dokážou všechny tyto překážky překonat. Pohádka nás učí, že i když se vše zdá být beznadějné, je třeba bojovat a hledat pomoc, protože existuje naděje na lepší zítřky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka