Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o manželce pána Balmachieho

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna pohádka o manželce pána Balmachieho, která se stala proslulou díky svému kouzelnému důmku, ve kterém se střídaly neuvěřitelné příběhy a dobrodružství. Místní lidé se obdivovali její schopnosti a pověst o ní se rychle šířila po celé zemi. Ale co se stane, když se do tohoto kouzelného domku dostane někdo, kdo tam nepatří? To se dozvíte v naší kouzelné pohádce o manželce pána Balmachieho.

Pohádka o manželce pána Balmachieho

Začátek pohádky

Byla jednou krásná zima a pan Balmachie se rozhodl podniknout cestu do města. Cestou potkal svou budoucí manželku. Byla tak krásná a laskavá, že se pan Balmachie rozhodl ji požádat o ruku. Byla s ním šťastná a ráda přijala nabídku. Oženili se a začali spolu žít šťastný život.

Manželka pána Balmachieho – laskavá a šikovná

Manželka pána Balmachieho byla krásná a velmi laskavá. Byla také velmi šikovná a dokázala všechno, co se jí předložilo. Měla ráda květiny a starala se o ně na zahradě. Pan Balmachie jí velice důvěřoval a byl šťastný, že ji má.

Chudí sousedé a laskavost manželky pána Balmachieho

Pan Balmachie a jeho manželka žili v krásném domě, ale neměli děti. Proto se rozhodli, že pomohou ostatním. Měli chudé sousedy, kteří se o sebe snažili, ale často jim chybělo jídlo a oblečení. Manželka pána Balmachieho se cítila velmi špatně, že se sousedé nemají dobře, a rozhodla se jim pomoci. Dávala jim jídlo a starala se o ně, když byli nemocní. Pan Balmachie byl rád, že má takovou laskavou manželku.

Zlá čarodějka a první zkouška laskavosti

Jednoho dne přišla do města zlá čarodějka. Chtěla prověřit lidi, zda jsou laskaví a ochotní pomoci jiným. Rozhodla se tedy provést zkoušku na manželce pána Balmachieho.

Zkouška čarodějky – schovaný trn

Čarodějka si vzala růži a ukryla do ní trn. Potom se představila jako chudá žena a poprosila manželku pána Balmachieho o ubytování na jednu noc. Když si lehla, ukázala trn v ruce a řekla, že se nemůže posadit ani lehnout, protože jí ten trn stále vadí. Manželka pána Balmachieho se rozhodla trn vytáhnout a dát ho čarodějce. Ta se jí pak představila a řekla jí, že udělala opravdu dobře a že bude mít štěstí.

Druhá zkouška laskavosti

Čarodějka se rozhodla prověřit manželku pána Balmachieho ještě jednou.

Zkouška čarodějky – zlaté zrno

Jednoho dne čarodějka přišla za manželkou pána Balmachieho a řekla jí, že je chudá a že by potřebovala zlaté zrno, aby se uživila. Manželka pána Balmachieho jí dala poslední zrno, které měli a řekla jí, aby ho zasadila. Čarodějka zasadila zrno a okamžitě vyrostlo obrovské zlato, které jim pomohlo řešit finanční potíže a pomohlo i ostatním lidem v městě.

Konec pohádky

Čarodějka se rozhodla, že byl čas zmizet a řekla manželce pána Balmachieho, že to byla poslední zkouška. Řekla jí, že byla velmi laskavá a že si zaslouží velké bohatství a štěstí v životě. Manželka pána Balmachieho se rozhodla pokračovat ve své laskavosti a pomoci ostatním, a tak měli spolu s panem Balmachie šťastný a úspěšný život.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o manželce pána Balmachieho nám ukazuje, jak důležitou vlastností je laskavost. Manželka pána Balmachieho byla nejen krásná a šikovná, ale také velmi laskavá a ochotná pomoci ostatním. Díky této vlastnosti zvládla úspěšně projít zkouškami prováděnými zlou čarodějkou a získat velké bohatství a štěstí v životě. Pohádka nám připomíná, že pomáhat ostatním a být laskaví k lidem je velkou cestou k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka