Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Květech Malejch Idů

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o Květech Malejch Idů

Byla jednou jedna malá zahrada plná krásných květin a zeleného listí. Jak se ale ukázalo, tyto květiny nebyly obyčejné květiny, ale kouzelné bytosti zvané Květy Malejch Idů. Tyto malé bytosti žily v harmonii s přírodou a chránily zahradu před každodenními nebezpečími. Jednoho dne se do zahrady dostal zlý čaroděj, který chtěl všechny Květy Malejch Idů použít k svým černokněžnickým praktikám. Zde začíná naše pohádka o Květech Malejch Idů…
H2: Pohádka o Květech Malejch Idů
H3: Jednou za čas

Byla jednou jedna pohádka o zemi plné květů a krásných rostlin. Žili zde malí Iďové, kteří byli ochotni žít v klidu a harmonii s přírodou. Když se rozhodli postavit svá malá obydlí v okolí polí a lesů, vznikla zde zvláštní energie, která obklopovala celou oblast. Tento zázrak se stával každé jaro, když začaly kvést první květiny.

Celá vesnice byla plná radosti, protože květiny znamenaly návrat zimy a celá země se probouzela k novému životu. Malí Iďové netrpělivě čekali na první krokusy, sněženky a jiné zvláštní květiny, které kvetly jen jednou ročně. Také ti, kteří si dávali práci a pozorovali přírodu v celé její kráse a dokázali vidět, co se dělo kolem nich, se těšili na první náznaky jara.

H3: Malá Iďka

V této vesnici žila malá Iďka. Jmenovala se Ahio a jako všichni ostatní Iďové měla ráda květiny. Jeden den byla Ahio na procházce a viděla podivnou květinu, kterou nikdy předtím neviděla. Byla to zvláštní květina s jedním cípem, který byl velmi dlouhý. Ahio se rozhodla, že si této květiny vezme květ a ponesla ji domů.

Když se vrátila domů, ukázala květinu svým kamarádům a ptala se jich, zda ví, co to za květinu je. Nikdo jí nevěděl říct, co to za květinu je, ale všichni byli ohromeni její krásou. Květina měla velmi silnou a jiskřivou barvu, kterou nikdo nikdy předtím neviděl. Zvláštní květina skutečně ohromila všechny, ale nikdo z nich neměl ani ponětí, jak se jmenuje.

H3: Tajemná rada

Jednoho dne se malej Iďkovi podařilo získat několik informací o zvláštní květině. Byla to květina zvaná Květ Malejch Idů. Tento květ měl moc uzdravovat z tehdy nevyléčitelných nemocí a také měl sílu vyhánět zlé duchy. O Květu Malejch Idů bylo kruh přítelů a uzdravení.

Jenže, jak se ukázalo, aby byl Květ Malejch Idů měl správnou péči a klidné prostředí. Musel neustále být obklopen pokojem a láskou. Květ byl velmi křehký a bylo třeba mu věnovat velkou pozornost. Bavil se v malých skupinkách a nikdy nebyl bouřlivý.

H2: Tragický den
H3: Květ Malejch Idů v ohrožení

Jednoho dne, když byli malí Iďové strávit neobvykle dlouhý čas v lese, se stalo něco nečekaného. Asi cestou do lesa spadla jedna z Iďových malých pytlíčků, který byl plný květin. Pytlíček spadl z malého půvabného lodičky a právě ten malý Iďův pytlíček byl ten pytlíček, který obsahoval květ. Malej Iďa si toho nevšiml, a tak květ zůstal na zemi.

Bohužel neovládnutá kočka, která se vyskytovala v blízkosti, se rozhodla květ prozkoumat. Nejspíše si ji spletla s kořínky, protože květ podobně jako kořínky vypadá. Kočka se zřejmě rozhodla květ ukořistit a toto rozhodnutí mělo okamžité důsledky. Když malej Iďa došel do lesa a zjistil, že květ nikde není. Cítil se ztracený a zmatený. Uhodl, že květ musela neovládnutá kočka vzít.

Malej Iďa se znepokojil a okamžitě se vydal hledat květ. Po několika hodinách hledání našel kočku s květinou. Květ byl poškozený a malej Iďa nevěděl, jak se ho má zacházet. Rozhodl se, že květ by měl být okamžitě převezen zpět do vesnice, tak aby se o něj mohli postarat ti nejzdatnější lidé.

H3: Zachráněn Květ Malejch Idů

Malá Iďová se rozhodla, že se postará o Květ Malejch Idů a bude se o něj pravidelně starat. Květ nakonec přežil a vrátil se k svému původnímu vzhledu. Malá Iďa získala velkou ocenění vesnice a byla prohlášena za hrdinku.

Od té doby si Iďové váží a chrání přírodu a květiny, protože si uvědomují, že malá neuvážlivost může zničit celou zemi. Květy Malejch Idů používají všude, kde je to třeba, aby pomohli lidem z nemocí a potíží. Byli to právě malí Iďové, kteří uhodli, že jsou květiny nejen něčím krásným, ale také mají své tajemné a léčivé síly. A tak se země plná květů stala pohádkovým místem, kam každý rád zavítá.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Květech Malejch Idů nám připomíná, že si musíme vážit přírody a pečovat o ni. Malí Iďové žijí v harmonii s přírodou a těší se z návratu jara a květin. Malej Iďa neuváženě vzal květinu Květ Malejch Idů ze svého domova a tím ji vystavil nebezpečí. Kočka květinu poškodila, ale díky malé Iďové se podařilo ji zachránit a vrátit jí původní vzhled. Iďové si uvědomují, že každá malá neuváženost může zničit celou zemi, a tak se snaží chránit a respektovat přírodu a její květy. Pohádka nás také učí, že květiny mají své tajemné a léčivé síly, které mohou pomoci v boji s nemocemi a potížemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka