Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Kanagovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička v České republice, o které se povídalo mnoho tajemných historek. Mezi místními obyvateli kolovaly pověsti o kouzelných bytostech a nebezpečných přízrakách, které se zde prý pohybují. Ani mladý Kanagův život tuto neděsivou atmosféru nepřerušoval. Však to se změnilo, když jednoho dne začal v nocích slyšet hlas volající ho z lesa. Tenhle nápadný hlas ho vedl na nebezpečné dobrodružství, které změnilo jeho život navždy. To je příběh, který vám dnes nalejme do uší. Pohádka o Kanagovi.

Pohádka o Kanagovi: Když drak porazil zlo

Jednou, v malé vesničce na kraji lesa, žil malý chlapec jménem Karel. Jeho rodiče byli chudí a tak si musel vydělávat své živobytí tím, že vařil a prodával pytlíky s medem, které sbíral z lesa.

Kanagův hrad

V jednom konci lesa se nacházel hrad, kde sídlil drak Kanag. Ten si od lidí vybíral platby v medu každý měsíc. Pokud však někdo platit nedokázal, drak jej napadl a pohltil. Toto trvalo již dlouho a lidé se báli. Nikdo se neodvážil Kanagovi postavit a snažili se platby dát včas, nebo utéct z vesnice daleko.

Karelova rozhodnutí

Jednoho dne se Karel rozhodl, že Kanagovi skoncuje s jeho tyranií. Načal proto plán a ukradl dvě lahve s pelyněkem. Pelyněk byl silnou jedovatou rostlinou, která by mohla pomoci porazit draka.

Kanagovi porážka

Karel se vydal na hrad a nabídl dva pytlíky medu za jedno setkání s drakem. Kanag souhlasil a setkali se na nádvoří před hradem. Karel drakovi nalil do pití směs pelyněku a vína. Drak byl postupně opilý a oslabený a Karel na něj zaútočil se sekerou.

Po tvrdé bitvě, která trvala několik hodin, se Karelovi podařilo draka zabít. Když se lidé dozvěděli o tomto činu, byli nadšeni a oslavovali Karla jako hrdinu. Novou tradicí se stalo, že jednou za rok lidé přicházejí na nádvoří hradu, aby se připomněli Karlovi činu a poděkovali mu za osvobození od Kanagova teroru.

Moudrost lidí

Pohádka ukazuje, jak moudrost a odvaha mohou přemoci zlo. Nikdo by neměl být omezen strachem, protože s malou dávkou odvahy a šikovnosti je člověk schopen překonat i ty nejtěžší překážky. Karel byl jen obyčejným chlapcem, ale jeho rozhodnutí změnit situaci ukazuje, že každý má sílu k tomu, aby se postavil zlu tváří v tvář.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Kanagovi je příběhem o mladém Karlovi, který se rozhodne ukončit teror draka Kanaga nad jeho vesnicí. Karel vymyslí plán a ukradne dvě lahve s pelyněkem. S touto zbraní se dostaví na hrad a nabídne drakovi dva pytlíky medu za setkání. Poté, co nalil drakovi pelyněk a víno a drak opilý, Karel na něj zaútočí se sekerou. Po boji se Karelu podaří zabít draka a lidé ho oslavují jako hrdinu. Pohádka ukazuje, že moudrost a odvaha mohou přemoci zlo a že každý má sílu k tomu, aby se postavil zlu tváří v tvář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka