Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pavouk a vlaštovka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden Pavouk a jedna Vlaštovka, kteří bydleli v lesích v České republice. Oba žili sami a každý den se potkávali na své cestě k potravě. Pavouk byl vynalézavý a měl rád šplhání po stromech, kde by hledal svou kořist. Vlaštovka zase milovala létání a prozkoumávání nových míst. Obdivovala Pavoukovu obratnost a zručnost, zatímco Pavouk zase toužil po svobodě, kterou měla Vlaštovka při svých letech. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného a Pavouk a Vlaštovka museli spolupracovat, aby se dostali z nebezpečí. A tak začala jejich neuvěřitelná cesta a báječný příběh.
H2: Pavouk a Vlaštovka: Krásná Přátelství

H3: Pavouk a Vlaštovka se setkali

Bylo to krásné letní odpoledne, když se Pavouk a Vlaštovka setkali v zahradě. Pavouk seděl na své pavučině a Vlaštovka zpívala krásnou píseň na stromě. Když si Pavouk všiml Vlaštovky, přemýšlel, jak by mohl navázat s ní přátelství.

H3: Pavouk chce být přátelský

Pavouk se rozhodl ukázat Vlaštovce, jak je přátelský. Rozhodl se vytvořit krásné podnosy z pavučin, do kterých mohl Vlaštovka skládat svá vejce. Vlaštovka byla ohromena Pavoukovou laskavostí a brzy se stali přáteli.

H3: Vlaštovka pomáhá Pavoukovi

Vlaštovka chtěla také Pavoukovi pomoci. Věděla, že Pavouk vytváří krásné, ale křehké sítě, které mohou být snadno poškozeny. Také věděla, že Pavouk potřebuje potravu. Proto Vlaštovka začala lovit hmyz a nosit ho Pavoukovi, aby mu pomohla udržet si silnou pavučinu.

H3: Nebezpečí v zahradě

Jednoho dne se v zahradě objevil velký pták, který mohl snadno poškodit Pavoukovi i Vlaštovce. Pavouk začal být nervózní a cítil se ohrožen. Vlaštovka však věděla, jak pomoci. Přinesla Pavoukovi extra pavučinu, aby mohl utkat silnější a více odolnou síť. Poté letěla okolo ptáka a odváděla ho pryč od zahrady.

H3: Konci přátelství

Pavouk a Vlaštovka byli nejlepšími přáteli v zahradě. Stali se důležitou součástí života jednoho druhého. Bohužel však přišel čas, kdy se Vlaštovka musela přesunout na jiné místo. Pavouk byl velmi smutný, když musel po ní na nějakou dobu  protnout. Sliboval jí, že budou stále přátelé a že se brzy uvidí zase.

H2: Závěr

Pavouk a Vlaštovka ukázali, jak může být krásné a cenné přátelství mezi rozdílnými druhy. Díky svým odlišným schopnostem a nadání se stali důležitou součástí jeden pro druhého. Věřili v přátelství a společně dokázali překonávat překážky. Ani když se museli na nějakou dobu rozloučit, přátelství mezi nimi že stále přetrvává.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Pavouka a Vlaštovky ukazuje, jak může být cenné přátelství mezi lidmi a různými druhy. Pavouk ukázal Vlaštovce svou přátelskost vytvořením krásných podnosů z pavučin, které jí pomohly uskladnit její vejce. Vlaštovka na oplátku pomáhala Pavoukovi tím, že mu přinášela potravu a pomáhala mu udržet si silnou pavučinu. Společně dokázali překonat nebezpečí v podobě velkého ptáka a zachránit Pavoukův domov. I když musela Vlaštovka odletět a na nějakou dobu přerušit své přátelství s Pavoukem, Pavouk věří, že budou stále přáteli a že se brzy uvidí zase.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka