Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o synovi rybáře

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna rodina rybářů, kteří žili na břehu krásného jezera. Mezi nimi byl i jejich syn, který měl velkou vášeň pro rybolov. Avšak jednoho dne se mu podařilo ulovit záhadnou rybu, která slíbila splnit mu tři přání! Tak začíná Pohádka o synovi rybáře…
H2: Pohádka o synovi rybáře – Klasický příběh o statečnosti a lásce

H3: Začátek příběhu – Rybář a jeho syn

V jednom malém rybářském přístavu žil starý rybář se svým jediným synem. Otec byl velmi spokojený s tím, že má svého syna, který mu pomáhá na lodi a pomáhá s prodejem ryb na trhu.

Syn se jmenoval Jakub a byl statečný chlapec plný naděje a nadání. Byl výborný rybář a měl velkou chuť na dobrodružství.

H3: Rozhodnutí syna – Přání splnit otcovo srdce

Jednoho dne rybářská loď odplula daleko na moře a Jakubovi to připomnělo jeho malé přání. Chtěl si splnit sen, kterým bylo dát svému otci ze svých úlovků to nejlepší. Věděl, že otce to velmi potěší a bude mu to znamenat víc než cokoliv jiného.

H3: Nebezpečná výprava – Bitva s mořským drakem

Jakub se tedy rozhodl, že se vydá na nebezpečnou výpravu hluboko na moře, aby svému otci splnil sen. Rozhodl se, že bude lovit ryby, dokud nenajde něco velmi vzácného.

Jednoho dne se mu podařilo zachytit na svůj háček neuvěřitelnou rybu. Byla obrovská a Jakub neváhal a zatáhl ji na palubu. Jakmile se ryba dostala na palubu, začala se k twisting a kroutit, jakoby se snažila uniknout.

Jakub nevěděl, co se děje, ale uvědomil si, že to byla nebezpečná ryba. Ryba vypadala jako drak a začala se s ním prát. Byla to dlouhá a vyčerpávající bitva, ale Jakub nevzdal a nakonec porazil ten drak.

H3: Splnění snu – Dárek pro otce

Po bitvě Jakub otevřel břicho draka a v nitru našel zlatou rybu. Byla to ten nejvzácnější úlovek, který byl kdy chycen a Jakubovi dala mnoho zlata i mnoho slávy.

Když se Jakub vrátil domů, dal tuto rybu jako dar svému otci a ten byl tak potěšen, že se za syna modlil. Věděl, že jeho syn je skutečně velký hrdina a splnil jeho sen.

H2: Závěr

Tato pohádka o synovi rybáře je klasickým příběhem o statečnosti, odvaze a lásce. Jakub se nevzdal a dokázal porazit nebezpečného draka. Jeho radost z toho, že mohl splnit sen svého otce, byla nakažlivá, a tak se i jeho otec modlil za něj. Tento příběh nás učí, že nic není nemožné, pokud máme odvahu a věříme v sebe sama.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento příběh o synovi rybáře nás učí, že když máme sen, měli bychom udělat vše, co je v našich silách, abychom ho splnili. Jakub byl statečný a nevzdal se, dokud nenalezl nejcennější rybu, kterou mohl svému otci dát. Pohádka také ukazuje, že láska mezi otcem a synem je nejvzácnější poklad, který můžeme mít. Otec byl hrdý na svého syna a modlil se za něj. Tato pohádka nás také učí, že s odvahou a vírou v sebe samé můžeme dosáhnout všeho, co chceme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka