Krátké české pohádky před spaním pro děti

Palác kouzelných maur

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před naším věkem byl v srdci českých hor ukrytý Palác kouzelných maur. Tento nádherný a tajemný zámek obklopený pohádkovou krajinou nabízel hostům nejen ochranu před nebezpečím, ale i nesčetná dobrodružství a magické zážitky. A právě jedno z nich nám chystá naše pohádka vyprávět…

Palác kouzelných maur: Příběh o nekonečné zábavě a tajemství

V dávných dobách, kdy králové a královny vládli svým zemím a ohromné zámky byly symbolem síly a bohatství, stál na kopci nádherný palác. Byl srdcem města a jeho věže se vinuly vysoko do oblohy, lákajíc tam všechny, kdo si toužili užít života, bavit se a zapomenout na starosti. Palác měl mnoho jmen, ale nejvíce se proslavil jako Palác kouzelných maur.

Příběh začíná v okouzlujícím lesíku nedaleko od města. Jeden malý mužíček, zatoulaný a unavený z procházky, objevil skrytý kouzelný pramen. Pokorně se k němu přiblížil a začal se modlit za ochranu a pomoc. Najednou se z vody vyloupl zvláštní mužík, jenž mu nabídl pomoc. Tento mužík však nebyl obyčejným člověkem, ale králem maurů, kouzelná bytost, která vládla tajemnému světu magie a fantazie. Mužíček neváhal a přijal nabídku jít s ním a objevit nekonečná tajemství.

Král Maur mu ukázal spoustu kouzelných věcí a nakonec mu ukázal velký palác, jenž byl více než milostivý k jeho návštěvám. Tento palác byl magickým místem, kde se uskutečňovala nekonečná zábava. Přítomnost krále Maurů přinášela paláci nekonečné bohatství a krása i když se na první pohled nic nezměnilo. Palác byl otevřen každému, kdo měl v srdci touhu po dobrodružství, poznání nových lidí a neznámé zábavy.

V paláci bylo mnoho místností, každá s vlastním kouzelným prvkem. V jedné byl obří bazén, kde se ve vodě neztratily ani korále, s nádhernou uličkou podél, kde se mohli lidé procházet bez obavy o své šaty. V jiné byla obří koupelna se stádii vonných bublinek, jiná s dřevěnými židlemi, které se mohly pohybovat, se stůlky pro lehké občerstvení, pro každého připraveno podle jeho chuťových preferencí. Byla zde dokonce místnost, kde se mohli návštěvníci naučit kouzlit!

Palác kouzelných maur byl plný neuvěřitelných objevů a morfonálních pokojů. Tyto pokoje se pravidelně měnily, a tak se nikdy nevědělo, co příště najdeš. Objevili jsme téměř všechny, například hrušková taneční sál, kde se valila mlha a lidé se kýli jako při párty. Nebo místnost, kde všechno bylo na boku, stůl byl na stěně a postel byla na stropě. Některé z pokojů byly také zatíženy několika druhy radosti a vyluzovaly uvnitř sebe oheň a laveř.

Jedné noci se ve městě rozeslechly zvony, volaly na pomoc. Palác kouzelných maur byl obklíčen nájezdníky, kteří chtěli obehnat a okrást území krále Maurů. Jakmile se král Maur dozvěděl o této hrozbě, okamžitě se postavil se svými lidmi do šiku a s pomocí nekonečných kouzelných zbraní a vylepšení, dokázali odrazit nájezdníky.

Po této události se návštěvníci začali obávat, že přijde den, kdy bude palác padací. Král Maur a jeho lidé však nebyli labilní a uklidňovali své návštěvníky svou nezlomnou silou a odhodláním.

Vítr poklidil a návštěvníci se zas neúnavně vraceli do paláce kouzelných maur. Zajímalo je, jestli se průchody změnily, nebo zda byla nějaká nová hračka, kouzelné ozvláštnění. Vždy byli zklamání, když nic nebylo jinak, ale nakonec si přece jen uvědomili, že se stali součástí magického světa kouzel krále Maurů.

A tak Palác kouzelných maur zůstal stát, získal celosvětovou slávu a stal se symbolem nekonečného čarování, tajemství a radosti života.

Tady se příběh končí, ale mnozí z vás, kteří snili o podivuhodné zemi magických tajemství, by se rádi vrátili do Paláce kouzelných maur a strávili několik chvil s králem Maurů. Velikán mých příběhů, bude to co nevidět, pokud budete kouzlit dál. Na shledanou u dalších změn.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Paláce kouzelných maur nás naučil, že vždy existují tajemství a že lze najít novou magii i v obyčejných situacích. Palác nám také připomněl, že život by měl být zábavný a plný dobrodružství, a že s pomocí přátel a odhodlanosti můžeme překonat všechny překážky. Všichni jsme součástí magického světa a máme sílu vytvářet a objevovat vlastní kouzla. Palác kouzelných maur představuje místo, kde se můžeme úplně ztratit a najít sebe samé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka