Krátké české pohádky před spaním pro děti

Moudrá dcera chudého rolníka (The Wise Daughter of the Poor Peasant)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou malá země, kde žil chudý rolník se svou dcera. Ačkoliv nebyli bohatí, dcera byla velmi moudrá. Když si ale rolník uvědomil, že nemá dost peněz na svatbu své dcery, musel prodat všechno, aby ji mohl uspořádat. Jenže v té době se objevil král, který chtěl, aby země měla nového správce – nejlepšího z nejlepších. Rozhodl se, že rozhodnout se bude podle toho, kdo mu přinese nejvzácnější a nejcennější dar. A tak se ocitl chudý rolník a jeho dcera v nelehké situaci. Ta moudrá dcera však měla plán, který jim mohl pomoci…

Moudrá dcera chudého rolníka: A Czech Fairy Tale

Začátek příběhu

Bylo nebylo, v jedné malé české vesničce žil chudý rolník a jeho dcera. Oba pracovali tvrdě, aby zajistili dostatek jídla na stůl. Jednoho dne, když dcera šla na trh, potkala krásného prince. Zaslepena jeho krásou, neuvědomila si, že jí ukradl kapesníky s penězi.

Když se dcera vrátila domů a zjistila, co se stalo, byla zoufalá. Věděla, že bez peněz budou mít problémy se zajištěním obživy. Ale namísto toho, aby se smutnila, přemýšlela o tom, co může udělat.

Problém řeší Moudrá Dcera

Jelikož byla dcera moudrá a chytrá, vymyslela plán, jak získat peníze zpět. Rozhodla se, že navštíví hrad prince a představí se mu jako jeho nová služebná. Chtěla využít příležitosti, aby ho přesvědčila, aby jí vrátil peníze.

Tak se tedy oblékla, jako kdyby se chystala na cestu do města, a vydala se na cestu. Dorazila k hradu, kde ji princezna přijala, ale přišla na to, že princezna ji odmítla seznámit s princem.

Naštvaná tím, co se stalo, dcera nebyla ochotna se vzdát. Plánovala, že dokáže nějak obejít princeznu a setkat se se svým králem.

Vyřešení problému

Když dcera dorazila ke královským dveřím, představila se jako nová služebná a sama od sebe prozradila, co se stalo. Král byl nespokojený s tím, co se stalo, a rozhodl se, že musí najít spravedlnost.

Dcera se mu snažila vysvětlit situaci, ale král byl neoblomný. Až poté, co mu dokázala, že umí řešit problémy a má jasnou představu o tom, jak získat peníze zpět, mu získala důvěru.

Král jí svěřil tajnou misi, jak získat princeznu k tomu, aby vrátila peníze. Dcera přišla s plánem, jak princeznu podvést a získat zpět své peníze.

Plán na podvod slěnil a vše dobře dopadlo

Dcera s pomocí krále a jeho vojáků připravila past pro princeznu, kterou netrpělivě přijala. Poté, co dcera získala peníze zpět, byla ochotná ukázat, jak podvod fungoval, a pustila se do podrobného vysvětlení.

Král byl ohromen moudrostí dcery a rozhodl se, že mu musí pomoci s některými dalšími problémy v království. Dcera se tak stala jeho nejlepší poradkyní a později i jeho nástupkyní.

Závěr

Tak skončil příběh Moudré Dcery Chudého Rolníka, kde moudrost a chytré uvažování přemohly krásu a bohatství. A díky své moudrosti dcera získala nejen peníze, ale i důvěru a respekt svého krále.

Ponaučení z pohádky pro děti

V české pohádce „Moudrá dcera chudého rolníka“ se ukazuje, že moudrost a chytré uvažování jsou lepší než krása a bohatství. Dcera chudého rolníka se setká s krásným princem, který jí ukradne peníze, ale dcera se nevzdá a vymyslí plán, jak je získat zpět. S pomocí své moudrosti a schopností získává důvěru svého krále a stává se jeho nejlepší poradkyní. Tato pohádka nás učí nejen to, že bychom měli být chytří a moudří, ale také nevzdávat se, když nás postihne neúspěch, a hledat řešení problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka