Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malých Idů květiny (Little Ids’s Flowers)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna země, kde se každé jaro objevily nejkrásnější květiny. Tyto květiny byly tak výjimečné, že si je okolní země mohly jen závidět. Tyto květiny byly Malých Idů květiny a byly charakteristické svým jasným barevným odstínem a nádhernou vůní. Ať už byly květiny vysoké, nízké, kulaté nebo protáhlé, každá z nich měla své speciální místo v srdcích místních obyvatel. Pověst o těchto květinách se stala jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších příběhů v této zemi a byla předávána z generace na generaci.
Malých Idů květiny: Pohádka plná dobrodružství

Každý den se válíme na louce, pozorujeme květiny a přemýšlíme, jakou mají moc. Malí Idové, naši neviditelní přátelé, povídali něco o kouzelných květinách, které vypukají pouze jednou za rok. Chtěli jsme se o nich dozvědět více, a tak jsme se rozhodli vyrazit do jejich světa. Tak začíná naše pohádka o Malých Idů květinách.

Úvod

Malí Idové jsou malé bytosti, které se skrývají v květinách. Nikdo je nevidí, kromě těch, kdo si uvědomí, že květiny se nemohou samy otevřít. Malí Idové pečují o květiny a chrání je před zlem. Pro nás jsou neviditelní, ale pro květiny jsou nejpovolanějšími strážci a ochránci.

1. Malí Idové a kouzelné květiny

Když jsme se rozhodli vyrazit do světa Malých Idů květin, nevěděli jsme, do čeho se pouštíme. Po cestě jsme se setkali s mnoha nebezpečími, ale naštěstí jsme měli s sebou mapu, kterou jsme nalezli v knihovně. Ta nám ukázala cestu k malému domku uprostřed louky. Tam jsme byli přivítáni malými lidmi v prapravém oblečení. Bylo nám sděleno, že právě v tuto dobu kvetou kouzelné květiny. Tyto květiny jde najít pouze jednou za rok a právě dnes je správná doba.
2. Putování za kouzelnými květinami

Vydali jsme se hned na cestu za květinami. Dlouhé hodiny chůze nás dovedly na mnoho různých míst. Museli jsme překonat nebezpečné řeky, vysoké hory a bludiště lesů a křovin. Nakonec jsme dorazili k malému skalnatému útesu, kde rostli kouzelné květiny. Tyto květiny byly podivně zářící, ale jak jsme se později dozvěděli od Malých Idů, byli to jen odlesky světla, které jim dodávají neuvěřitelnou moc.

3. Kouzla a magie

Jakmile jsme se dotkli první květiny, byli jsme oba omráčení. Zdálo se nám, jako bychom se ocitli v jiném světě. Sotva jsme otevřeli oči, zjistili jsme, že se přemístili na jiné místo. Kam jsme se dostali, nevíme, ale víme, že jsme nalezli mnoho dalších kouzelných květin.
4. Návrat na louku

Když jsme sbírali poslední květiny, byli jsme zničeni. Cítili jsme se přicpaní a plný adrenalinu, ale věděli jsme, že se musíme vrátit zpět na louku a předat naši získanou vědění Malým Idům. Cestou zpět se nám poštěstilo setkat se s několika malými lidmi, kteří nám pomohli překonat poslední nebezpečnou cestu.

Když jsme dorazili zpět na louku, Malí Idové nám poděkovali a zeptali se nás, co jsme se dozvěděli. Velice překvapeni jsme zjistili, že jsme objevili velkou tajemství květin a odhalili kouzelné síly, které se ukrývají uvnitř každé květiny.

5. Důležitý objev

Malí Idové nám pověděli, že naše objevy jsou pro ně velmi důležité. Moc květin jim pomáhá chránit přírodu a bojovat proti zlu. A s naší pomocí se jim to podaří ještě lépe. Od této chvíle jsme s Malými Idy spolupracovali a poznávali další tajemství květin.

6. Závěr

Takto naše putování za Malými Idy a kouzelnými květinami skončilo. Byli jsme velmi šťastní, že jsme se dozvěděli tak velké tajemství a pomohli Malým Idům v boji proti zlu. Nikdy nezapomeneme na to, co jsme zažili v kouzelném světě Malých Idů květin.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Malých Idů květin nás učí o důležitosti ochrany květin a přírody. Malí Idové jsou neviditelní ochránci květin, kteří je chrání před zlem. V pohádce se dozvídáme o kouzelných květinách, které vypukají pouze jednou za rok a mají neuvěřitelnou moc. Hlavní hrdinové se vydávají na putování za těmito květinami a musí překonat mnoho nebezpečí, aby se k nim dostali. Po doteku květin se ocitnou v jiném světě plném kouzel a magie. Po návratu na louku Malí Idové ocení jejich objev a spolupracují s nimi v boji proti zlu. Celá pohádka nás učí o důležitosti ochrany přírody a jejích krás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka