Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malých Idovy květy

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno, za sedmero horami a sedmero řekami, existovala krásná země nazvaná Malých Idova. Její území se rozprostíralo uprostřed rozlehlého lesa plného stromů a květin, které byly nádhernější a tajemnější než kdekoliv jinde na světě. Mezi těmito rostlinami se objevil nejúžasnější květ, který přinášel štěstí a lásku kdyžkoli byl vysazen. Nádherná legendy se potom rozšířila po celé zemi a každý toužil získat semínka těchto květin pro sebe. Tak začal příběh o Malých Idových květech.
HTML Headings:

Malých Idovy Květy: Kudrnaté Vlasy A Skvělá Srdce

Úvod

Odjakživa lidé v Malém Idově ukazovali velké úcty květinám, které rostou na západním svahu hory. Každý rok v květnu se koná slavnost Malých Idových květů, během kterého je vybrána nejkrásnější květina. Lidé z celého kraje přijíždějí na tuto slavnost, aby uctili krásy přírody a oslavili úžasné květiny.

Každá květina je jedinečná a krásná, ale nebyla by možná tak krásná bez Malé Idovy. Ať už roste na skalnatém srázu, nebo na pláni, každá květina zde roste ve zvláštní a unikátní půdě, kterou vytváří Malá Idova a její magické síly.

Kudrnaté vlasy a skvělé srdce

Již mnoho let účastníci slavnosti Malých Idových květů diskutují o tom, která květina je ta nejkrásnější. Ale poslední slavnost byla opravdu speciální. Byli zde dva bratři, kteří přijeli z nedaleké vesnice, aby se zúčastnili slavnosti. Oba bratři byli velmi talentovaní a uměli vyrábět nejkrásnější věnce, korunky a kytice z Malých Idových květin. Ale byli zcela odlišní. Jednoho bratra hned poznáte, protože má dlouhé kudrnaté vlasy, které mu spadají do očí, a každý je má rád pro jeho veselý a energický charakter. Druhý bratr měl hladce zastřižené vlasy, ale jeho srdce bylo plné lásky a také talentu.

Nejkrásnější Květina

Když byl vyhlášen vítěz slavnosti, nikdo nebyl překvapen, že byli vybráni oba tito bratři. Všichni byli tímto okamžikem tak vzrušeni a plni radosti. Potom otec obou bratrů spojil jejich schopnosti a vytvořili spolu jedinečné kytice, které byly vystaveny všude ve vesnici. Tyto květiny byly tak báječné, že se staly mluvou dne v celém kraji a přilákaly spoustu návštěvníků do vesnice, aby viděli krásu Malých Idových květin.

Od té doby lidé z celého Malého Idova spojili své srdce a duše a pomáhali tuto vesnici učinit ještě krásnější. Nepočítalo se s tím, který bratr měl více talentu, protože oba byli vynikající a jejich úspěch byl možný pouze díky jejich odvaze, laskavosti a vzájemnému spojení.

Závěr

Tato pohádka o Malých Idových květech ukazuje, že každý má svůj jedinečný talent, ale když se lidé spojí a navzájem podpoří, mohou vytvořit něco úžasného. A Malá Idova připomíná, že nádherné věci mohou růst z mnoha různých míst, a že je třeba se snažit zachovat a chránit kulturní a přírodní bohatství našeho světa.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Malých Idových květech nás učí, že každý má svůj vlastní talent a že když se lidé spojí, mohou vytvořit něco úžasného. Zároveň nás upozorňuje na krásy přírody a potřebu ji chránit. Slavnost květin přitahuje lidi z celého kraje a ukazuje, jak důležité jsou tyto krásné květiny pro obyvatele Malého Idova. Když jsou vyhlášeni vítězové slavnosti, jsou to dva bratři s různými talenti, ale oba jsou odměněni za své úsilí a vzájemnou podporu. Tato pohádka nás učí, že když se spojíme a vyvineme své schopnosti, můžeme vytvořit něco nezapomenutelného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka