Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idův květinový záhon

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, v prastarých dobách, když jaro konečně vystrčilo svůj nos, v Male Idův květinový záhon rostly nejkrásnější květiny v celé zemi. Tyto květiny měly magickou moc a lidé cestovali z daleka, aby si je mohli prohlédnout a dotknout se jich. Ale co se stalo, když se jeden nešťastný den květiny ztratily a celý záhon zůstal holý a nevzhledný? To je začátek našeho příběhu o Male Idově květinovém záhonu.

Malé Idův květinový záhon: Když květiny promluví

Jednoho letního dne se Malý Ida rozhodla, že si v zahradě založí svůj vlastní květinový záhon. Těšila se, že si bude moci hrát s různými druhy květin a pečovat o něj. I když nevěděla přesně, jak na to, byla odhodlaná se naučit. Vydala se tedy do místního květinářství, aby si koupila semena a sazenice.

Na cestě zpátky domů se setkala se starou ženou, která ji zastavila. „Můj drahý, co to neseš?“ zeptala se jí. „To jsou semena a sazenice květin,“ odpověděla Malá Ida. „Chceš si založit vlastní květinový záhon.“ Stará žena se usmála a řekla,“Víš, že ti mohu pomoci. Když budou tvoje květiny prorůstat, přijdou ke mně a já je naučím mluvit. Takže bacha, ukaž mi semínka, co nosíš.“

Malá Ida se podívala na stařenu s nedůvěrou, ale zvědavost zvítězila. Ukázala jí semena a spolu odešly do zahrady. Stará žena Malé Idě ukázala, jak je třeba zasadit semínka do země a jak se o ně pečovat. Malá Ida byla velmi vděčná. Poté, co stará žena odešla, se rozhodla usadit se a počkat, až její květiny vyrostanou.

Uplynulo několik týdnů a Malá Ida se těšila, jak na její záhon vyrůstají nádherné květiny. Když květiny konečně vyrostly, nevěděla, že už se jí nikdy nevzdají. Jednoho dne, když se Malá Ida procházela zahradou, uslyšela hlas. Pomalu se otočila a koukla na květiny. „Promiň, že tě rušíme, ale potřebujeme tvoji pomoc,“ promluvily ke Malé Idě.

Malá Ida se zkroušením podívala ke květinám, které si přály její pomoc a uchylila se k nim s radostí. Jedna z květin potřebovala vodu, druhá slunce a třetí hnojivo. Malá Ida jim pochopitelně chtěla pomoci, ale byla překvapená, že květiny ji vůbec chápou. Když dokončila práci, květiny jí poděkovaly a Malá Ida si uvědomila, že se jí květiny asi nikdy nevzdají.

Malá Ida se naučila skvěle komunikovat s květinami. Věděla přesně, jaké potřebují péče a byla ráda, že se o ně může starat. Jednoho dne se rozhodla, že znovu navštíví stařenu, aby ji požádala, aby jí ukázala nějaká tajemství péče o květiny.

Když přišla na stanoviště stařeny, zjistila, že všechny květiny v okolí začaly mluvit a dávat jí rady. Malá Ida se díky těmto radám stala nejlepší květinovou zahradnicí v okolí a její záhon byl nejkrásnější z celého kraje.

Od té doby se stala Malá Ida známou nejen mezi květinami, ale i mezi lidmi na celém světě, kteří pátrají po inspiraci a kráse květin. Nicméně Malá Ida si pro sebe nechtej několik moudrostí zachovat, protože ví, že jsou dědictvím, které jí stařenka nadělila. A tak zahradníci v oblasti stále říkají, že kdokoli pěstuje květiny jako Malá Ida, může slyšet, jak jim květy promlouvají.

Takto Malá Ida strávila zbytek svého života, starající se o květiny a radostně naslouchající, jak jí mluví. A dokonce v tichých chvílích, když nikoho jiného není kolem, se říká, že stále poslouchala, jak ji květiny tichounce zpívají píseň, kterou další neuslyší. Člověk by mohl pomyslet, že Malé Idě květiny zavolaly vše povězení, protože je tolik milovala a obdivovala, že byla pro ně stvořena královnou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Malé Idův květinový záhon nám ukazuje důležitost komunikace s přírodou a tím, že pokud s ní budeme právě a laskavě zacházet, dokáže nám ukázat svou krásu. Na začátku příběhu Malá Ida touží po vlastním květinovém záhonu, ale nemá žádné znalosti o péči o rostliny. Setkává se se starou ženou, která ji naučí, jak sázet a pečovat o květiny. Když Malé Idě začínají květiny mluvit, ukazují jí, co potřebují, a díky této komunikaci se stává skvělou zahradnicí. Malá Ida si také uvědomí, že by měli chránit a respektovat přírodu a její dary, jako jsou květiny. Celkově je tedy důležité zacházet s přírodou s láskou, pečovat o ni a naslouchat jejím potřebám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka