Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idu květiny

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden daleký a velmi tajemný les, který skrýval neuvěřitelnou tajemství. V něm se ukrývala Malá Idčina květina, která byla schopná splnit jakýkoliv sen. Avšak, aby ji někdo našel, musel projít mnoha nebezpečími a překonat mnoho výzev. Toto bylo výzvou pro statečného hrdinu, který byl natolik odvážný, aby se vydal na tuto cestu a našel Malou Idčinu květinu a tím splnil svůj největší sen. A tak začíná naše pohádka o Malé Idčině květině.
H2: Malé Idu Květiny – Když se rozkvětají sny

H3: Legendy o Malém Idu a jeho kouzelných květinách

Legenda vypráví o starobylém království, kde žil statečný a moudrý král Ido s krásnou královnou Eve. Království bylo obklopeno krásnou přírodou a květiny sem dorůstaly svými jedinečnými barvami a vůní. V jednom rohu království ovšem ležel celkem zapomenutý a zanedbaný les, kde nikdo nechodil. To se změnilo, když se jeden mladý pár rozhodl prozkoumat, co se v lesních stínech skrývá. Poté, co otevřeli starou, těžkou bránu, se ocitli před malou chaloupkou. Ta vypadala, jako kdyby byla tam už po staletí. A v té chaloupce, malý stařík. Jeho jméno bylo Idu a mnoho let se učil kouzlit s květinami. Tito mladí lidé si důvěřivě sedli vedle něj a Idu jim vyprávěl o své největší vášni – Malém Idu a o jeho kouzelných květinách.

H3: Magie malého květináře Idu’s Little Garden

Idu byl malý květinář, který se narodil až do dvou těžkých světů, na jedné straně byla krutá a náročná realita, na straně druhé ale jeho nebezpečně kreativní mysl, která mu umožňovala vytvářet zázraky. Jeho křehkou povahou a smyslným vnímáním světa ho přivedly k vytvoření sady velmi speciálních květin, které byly doplněny kouzly, které nerozmazávaly ani při polnutí.

Malé Idu květiny byly dokonalé, dokonce všechny jeho květiny dokázaly obudovat zázraky, a to bylo něco, co si všiml i král Ido a královna Eve, kteří se vydali do lesa, aby poznali Ivana. Když ho našli, Idu daroval králi a královně to nejcennější – malou sadu květin. Chtěli vykouzlit tu nejkrásnější květinu, kterou kdy kdokoliv viděl. Všechny květiny na jejich cestě už zveličily a předháněly se, kdo bude tou nejkrásnější, chtějí-li se nyní Beatriz a Dan zde i oni setkat s něčím takovým.

H3: Magie Malého Idu pojmenovala květ

Král a královna přijali dar a vrátili se do paláce, aby si prohlédli své nové květiny. Jako první povohl na krku královského páru květ, který vypadal jako malý modrý zvon, všude dookola byly malé, jemné bubliny, které se naplnily jasnými světly. Byl to květ, který se v tomto království nikdy předtím nevyskytl. Královna pocítila hlubokou úzkost a také věděla, že se nemohou setkat s kouzelnými květinami bez důkladné přípravy. Naučili se, jak s květinami správně jednat, a jak je chránit před narušením nevítaných hostů.

Když se král Ido dozvěděl o královniných obavách, rozhodl se vydat s malými květináři na cestu do lesa a doufal, že najde způsob, jak chránit jeho drobné kouzelné květiny. Jednoho krásného dne v lesích potkal starého lesního muže, který mu ukázal způsob, jak se kmotři a chránit květiny před nájezdníky a intruzi. Své poznatky aplikoval v praxi a malé květiny Idu’s Little Garden začaly kvést do své plné krásy.

H2: Malé Idu Květiny – Vstup do tajemného světa nekonečné fantazie

H3: Krásy Malého Idu garden

Malý Idu’s Garden byl nyní plný života a krásy, která se dříve zdála být neuvěřitelnou. Obrovský prostor byl naplněn množstvím květin, které poskytovaly nejen lásku a radost, ale i záření a energii. Malý kufr obklopený květinami, které Idu později daroval králi a královně, plný jejich kouzel byl nyní hlavním důkazem všech tajemství, která tato království ukrývají.

Malé Idu květiny jsou nyní tím hlavním rysem, který tento malý svět vůbec popisuje. Jsou to květiny nesmírně specifické, s kouzelnou silou. Malé Idu květiny nejen oživují svět kolem sebe, ale hlavně jsou schopny plnit sny a touhu po trvalém štěstí a radosti. Člověk, který zahrnuje tyto květiny do svého života, je stále okouzlen a plně propojen s tajemstvím tohoto světa plného nevypočitatelného zázraku.

Lidé vždy toužili po kráse, lásky a štěstí. Často si neuvědomujeme, že vše, co tyto květiny poskytují, nám je stále dostupné. Pokud se rozhodneme prozkoumat Malé Idu garden a trvale ji začlenit do svého života, budeme mít před očima dveře, které otevřou naše sny a přinesou dávku radosti do každého okamžiku našeho života. A to vše vytvořilo král Ido a malý stařík Idu’s Little Garden.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka Malé Idu Květiny (Little Idu’s Garden) nás učí mnoho cenných lekcí. Její hlavní postavy král Ido a královna Eve se naučili, jak se s kouzelnými květinami správně zacházet a chránit je. Malé Idu květiny jsou nesmírně specifické s kouzelnou silou, která dokáže plnit sny a touhu po trvalém štěstí a radosti.

Lidé touží po kráse, lásce a štěstí, ale často si neuvědomují, že všechno, co tyto květiny poskytují, je stále dostupné. Pokud se rozhodneme prozkoumat Malé Idu garden a trvale ji začlenit do svého života, budeme mít před očima dveře, které otevřou naše sny a přinesou dávku radosti do každého okamžiku našeho života.

Tato pohádka nás také učí, jak se správně starat o naše sny a touhy a jak je chránit před narušením nevítaných hostů. Naučme se být jako král Ido a královna Eve a vydat se na cestu do tajemného světa nekonečné fantazie a vytvořit si vlastní svět plný krásy a radosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka