Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idovy květiny a jejich kouzelné dobrodružství (Little Id’s Flowers and their Magical Adventure)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka jménem Malá Ida, která měla velkou vášeň pro květiny. Každý den se procházela po lesích a zahradách, obdivovala rozmanité barvy a tvary květin a vytvářela z nich jedinečné kompozice. Jednoho dne objevila naprosto neobyčejné květiny, které jí změnily život. Tyto Malé Idovy květiny byly zvláštní tím, že byly kouzelné a měly schopnost proměnit každou situaci v neuvěřitelné dobrodružství. Malá Ida se spolu se svými kouzelnými květinami vydala na neuvěřitelnou cestu, během které čelila obrovským výzvám a nakonec se stala největší hrdinkou světa květin.
H2: Malé Idovy květiny a jejich kouzelné dobrodružství

H3: Malá Id

Dlouho, dlouho před tím, než se nám narodili první předkové, žili v lesích malí lidé. Byli tak malí, že si jich nikdo nevšiml, když procházel lesem. Mezi těmito lidmi žila malá holčička jménem Id. Byla to malá, osmiletá holčička, která měla ráda květiny. Každý den chodila do lesa hledat krásné květiny, aby si je mohla odnést domů. Jednoho dne nalezla květiny, které jí změnily život.

H3: Malé Idovy květiny

Květiny, které nalezla, byly úplně jiné než všechny, které dřív viděla. Byly to malé, červené květiny. Jakmile je poprvé uviděla, věděla, že se jedná o něco zvláštního. Pokud si květiny natrhla, hned se dala na cestu zpátky domů. Cestou jí však květiny náhle vzplály a hodily ji do vzduchu. Holčička byla z toho zmatená, ale v tu chvíli se zjevil skřítek.

H3: Podivuhodný skřítek

Skřítek, který se Id ukázal, byl neuvěřitelně krásný. Byl to malý zelený mužík s velkýma očima a chlupatýma ušima. Skřítek se Id zeptal, zda si přeje tyto květiny odnést domů. Id přikývla a skřítek jí poradil, jak s květinami zacházet, aby už nikdy nevzplanuly. Řekl jí, že tyto květiny se nazývají Malé Idovy květiny. A že právě ony jsou klíčem k neuvěřitelnému dobrodružství.

H3: Do země elfů

Skřítek Id vysvětlil, že květiny ji zavedou do země elfů. Že tam najde něco velmi cenného, co její lid potřebuje. Id byla zpočátku nervózní, ale skřítek ji uklidnil a pomohl jí se dostat do země elfů. Cestou Id potkala mnoho různých stvoření, jako jsou trpaslíci, vodníci a draci. Všichni jí pomohli na cestě do země elfů.

H3: Kouzelná země elfů

Konečně dorazila do země elfů. Byla to krásná, zelená krajina. Všude okolo bylo plno kouzelných květin a stromů. Id po zemi kráčela až se dostala k elfskému králi. Král ji pozdravil a řekl jí, že najde to, co hledá, v jezírku, které je hluboko v lesích.

H3: Moudré jádro

Id se vydala do lesů a našla jezírko. Plavala v něm, dokud nenašla moudré jádro. Bylo to malé kamenné jádro, ale bylo to plné moudrosti. Byla to klíčová součást k udržení míru mezi malými lidmi.

H3: Návrat

Id se vrátila zpátky do svého světa. Měla teď velkou odpovědnost a věděla, co musí udělat. Pomohla svému lidu a ukázala jim cestu k míru. Nikdy nezapomněla na to, co se naučila v zemi elfů a nikdy nezapomněla na Malé Idovy květiny.

H2: Závěr

To byla krásná, kouzelná příběh o malé holčičce Id, která se vydala do země elfů za moudrým jádrem. Jediným klíčem k udržení míru u malého národa bylo nalezení tohoto jádra a to se Id podařilo. A všechno to díky Malým Idovým květinám a podivuhodnému skřítkovi.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Malých Idových květin vypráví o malé holčičce jménem Id, která objeví červené květiny, které ji vezmou do země elfů. Tam najde moudré jádro, které pomůže jejímu lidu udržet mír. Příběh ukazuje sílu přírody a důležitost moudrosti pro udržení společenství. Holčička Id se poučila o důležitosti odpovědnosti a pomoci svému národu. Zároveň se příběh také dotýká důvěry a pomoci od zvířat a jiných stvoření. Celkově je to krásný a kouzelný příběh, který vztahuje moudrost a spolupráci jako klíče k udržení míru a pochopení mezi lidmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka